Soutěže 1201
Výuka 1052
Semináře 383
Mrzimor

Autor: Helen Miltonová
Práce odevzdána: 6. 4. 2019 15:50
Předmět: Péče o kouzelné tvory, 1. A
Termín: 5. termín

Zadání domácího úkolu

Absolutně nesouhlasím s tím, že by chudáci tlustočervi měli být nudní! Vy už je u sebe máte nějakou tu chvíli a určitě si to také nemyslíte!

Abych tuto osvětu šířila, tak v mimořádném úkolu můžete s tlustočervem provozovat některé ze zmíněných aktivit a zdokumentovat (stačí sepsat, ale fantazii meze nekladu, zejména, pokud jste si již tlustočerva vyrobili), jaká to byla zábava!

1) Krmte tlustočerva různými rostlinnými (pamatujte, ne jedovatými!) potravinami a pozorujte, jak se mění sliz, který vylučuje. Když krmíte každý konec jinak, má to vliv? Zkuste alespoň pět různých druhů jídla!

2) Tlustočerv je pravděpodobně jediným kouzelným tvorem, na kterého funguje kouzlo *Accio*. Pokud jste se ho ještě neučili, nejdříve to, prosím, zkoušejte na neživých objektech a teprve pak na tlustočervovi! Pokud si nebudete věřit, tak tento bod raději přeskočte.
Připadá vám, že ho létání baví? Baví to vás? Opovažte se ho upustit!! Zdokumentujte, jak se vám to dařilo. Takový tlustočerví tělocvik, že?

3) Dejte ho na jednu stranu akvária a zaznamenávejte rychlost jeho pohybu. Za jak dlouhou dobu by zvládl dorazit na druhou stranu? Kdyby pokračoval dále tímto tempem, za jak dlouho by hypoteticky dokázal třeba dokončit závod na 100 metrů? (Studenti Počtů nebudou mávat hůlkou a křičet *Solve*, děkuji, nebohé tlustočervy by to mohlo vystrašit a výpočet by pak byl beztak neplatný. :D)

4) Naši hradní mazlíčci mají pěkné oblečky. Zkuste vymyslet něco pro tlustočerva, aby to bylo slušivé a zároveň ho to nezabilo. Stačí kreslený nebo popisný návrh, ale pokud to chcete i vyrobit, tak pochopitelně můžete.

5) Přečtěte tlustočervovi pohádku před spaním. Jakou jste vybrali? Nebo jste mu vymysleli nějakou tlustočerví? Pochlubíte se? Chci vědět všechno! Líbilo se mu to? Kdo usnul dříve? Můžete i zpívat!

6) Vymyslete si nějakou vlastní zábavnou aktivitu, při které ovšem tlustočerv nepřijde k žádné újmě.

Celý úkol by měl mít alespoň 3,5 palce, pokud nebude obsahovat obrázky.
Vyberte si alespoň jednu aktivitu, maximálně ovšem tři. Záleží zejména na kvalitě!

Vypracování

Dobrý den slečno,


tak nejdříve jsem svého tlustočerva Aleše nechala sníst následující zeleninu, ke které přikládám reakce i fotografie.
1) Mrkev – sliz hodně do červena, pravděpodobně působící betakaroten. Sliz vyprodukován druhým koncem než byla zelenina požita.
2) Cherry rajčata – Aleš je pravděpodobně na rajské alergický, místo slizu pouze červená vyrážka viz fotografie.

3) Pikantní paprika – sliz mírně do žluta, ostřejšího zápachu. Sliz vyprodukován druhým koncem než byla zelenina požita.

4) Hroznové víno – sliz prudce zelený, kyselý zápach. Vypuzen na stejném konci, jako byla potrava požita.
5) Polníček – bezbarvý standardní sliz, jako při požití hlávkového salátu. Vypuzeno stejným koncem, jako byla potrava požita.Dále jsem se rozhodla změřit, za jak dlouho se dostane Aleš z jednoho konce akvária na druhý. Naše akvárium má cca uhlopříčně 40cm. Po zmáčknutí stopek a uběhnutí asi půl hodiny jsem si šla udělat kávu, uklidit a vyžehlit, když jsem se po tři čtvrtě hodině vrátila, byl 5 cm od dosažení cíle. Nakonec se mu to tedy za 60 minut celkového času povedlo. Proto tedy při výpočtu závodu na 100m by tuto vzdálenost měl urazit za 250 hodin, tzn. cca za 11 dní. Nejsem si však jistá, že výsledek je adekvátní. Přijde mi totiž, že se mu po těch všech dobrotách prostě jen nechtělo :). Protože mám pocit, že jindy je o něco přeci jenom rychlejší.


V současné době máme naplánovaný s manželem výlet na Velikonoční víkend. Bereme našeho mazlíčka tlustočervíčka sebou. Pokud by byl zájem, mohu dodatečně poslat pár fotografií z cest :) Je to však po termínu, a tak nemohu přiložit fotografie ihned.


S pozdravem Helen Miltonová