Soutěže 1201
Výuka 1052
Semináře 383
Havraspár

Autor: Isabell Tenebris
Práce odevzdána: 26. 5. 2019 22:49
Předmět: Péče o kouzelné tvory, 1. B
Termín: 8. termín

Zadání domácího úkolu

V domácím úkole máte na výběr z několika možností zpracování. Vyberte si jenom jednu! Pokud budete chtít i druhou, můžete ji splnit v rámci mimořádného úkolu.

Vyberte si nějakého konkrétního hradního kouzelného tvora, ať už zmíněného ve výkladu anebo nějakého aktuálního kolejního či nezmíněného, a...

1) Udělejte o něm takový "encyklopedický zápis", případně "stránku z knihy". Text by měl být minimálně 3,5 palce, míra detailů záleží na vás. Můžete doplnit i skicu nebo hodící se obrázek.
(Tj. měli byste uvést, co je to za tvora, kde žije, co o něm víme, jak vypadá, co jí, atd. atd.)

2) Nakreslete kvalitní portrét či obraz onoho tvora, zde bude větší důraz na propracovanost než u té skicy v bodě 1). Zvolte vhodné pozadí, detaily, atd.

3) Napište příběh o tom tvorovi, ať už založený na opravdových událostech, které si nastudujete, anebo nějaký "nový", ale měli byste se držet faktů, které jsou všeobecně známé.

4) Napište o něm báseň, 16-32 palců. Zda to bude óda, příběh nebo jak to pojmete, to je na vás.
...pokud mi chcete dát nějakou zpětnou vazbu k hodinám nebo čemukoliv, tak máte prostor. To se do hodnocení ani do délky úkolu vůbec počítat nebude a nemusíte se bát, že bych při kritice odečítala bb. Jsem ráda za všechny názory, mohu tak pro příští rok třeba něco upravit! :)

Vypracování

Dobrý den,

 

zasílám obrázek kouzelného tvora. Je to náš milovaný Candor, který střeží náš kolejní trezor. Určitě už jste musela slyšet o jeho hrabivosti a legendárním háru. Možná se zdá, že je to obyčejný havran, ale není tomu tak. 

 

Přeji hezký den.

 

Isabell T.