Soutěže 1205
Výuka 1131
Semináře 404
Havraspár

Autor: Mia Whitebear
Práce odevzdána: 20. 7. 2019 21:55
Soutěž: Prázdninové čtení II
Zadavatel soutěže: Marylin Cuthbert

Zadání soutěže

Léto, voda a dobrá knížka - pro mnohé lákavá kombinace, se kterou ovšem přichází i dilema - po které knížce sáhnout?

 

Zapátrejte v kouzelnických knihovnách a knihkupectvích a nalezněte (=vymyslete) nějakou dobrou prázdninovou četbu. Připojte i anotaci - stručný popis obsahu knihy, který se obvykle nachází na knize ze zadu. Nezapomeňte, že vaším cílem, je zaujmout čtenáře.

 

Můžete poslat až 5 knižních titulů, každý rozepsaný na 1-2 palce. Celkem můžete získat až 20 srpců, v závislosti na kvalitě i kvantitě.

Odpovědi posílejte jako číslovaný seznam ve tvaru Jméno Autora: Název knihy (žánr) - anotace/stručný popis.

Vypracování

1.

Bronislav Bezhlavý – Opravdové pohádky pro malé kouzelníčky

Byla Červená karkulka opravdu červená? Dávají si draci princezny k obědu? Jak je to ve skutečnosti s Hloupým Honzou?

Jestli toužíte po tom, aby vaše děti znaly skutečné pohádky bez příkras a dobrých konců, přečtěte jim tyto pohádky. Už žádné vymývání mozků. Nastupuje realita! Je zaručeno, že tyto příhody vyděsí i ta největší zlobidla.

Upozornění: Nedoporučuje se číst po setmění.

 

2.

Radovan Vymyslo - Rodinný rodokmen snadno a rychle

Pokud toužíte najít ve své rodinné linii alespoň jednu ze slavných osobností našich kouzelnických dějin, je tato příručka určená přímo pro vás. Provede vás krůček po krůčku k sestavení toho nejfantastičtějšího rodokmenu, který vám budou závidět všichni přátelé a známí.

 

 

Trochu jsem zapátrala a představte si, objevila jsem i pár zajímavých titulů, které pochází z brka známých tváří, které tu denně potkáváme…

 

3.

Marguerita Laux – Duší paměti

Nejslavnější dušice bradavických zdí vzpomíná na svůj bohatý studentský život v zelené koleji a odkrývá i dosud nepublikované podrobnosti své nedávné tragické smrti. Co vidí ve své průhledné budoucnosti? Děsí se své vlastní holé lebky? A jak se vypořádává se svou bezbarevností? – To vše najdete na stránkách této poutavé knihy.

 

4.

Isabell Tenebris – V zajetí módních výstřelků

Jak vypadá běžný den havraspárské prefektky, talentované návrhářky a nové módní guru Hogwarts? Utratí opravdu všechny své úspory za oblečení? Kolikrát za den je schopná změnit svůj outfit? Propuká v hysterický pláč, když jí před nosem vyprodají vyhlídnutý kousek oblečení? To vše se dozvíte v této žhavé novince letošního léta.

 

5.

Zpytlehněv Zďáblíkov – Peníze jsou pro mě všechno

V této pravdivé zpovědi jde bývalý zmijozelský pokladník až takříkajíc na kost legendárního Salazara a odhaluje roušku tajemství své nevyléčitelné mánie ve skrblíkovství. Kdy přesně odhalil tuto podivnou úchylku? Je za tím vším nešťastné dětství? Jak probíhá nekonečné léčení? Neváhejte a nahlédněte do této knihy, všemu přijdete záhy na kloub.