Soutěže 1205
Výuka 1131
Semináře 404
Zmijozel

Autor: Zpytlehněv Zďáblíkov
Práce odevzdána: 2. 7. 2019 11:07
Soutěž: Siriusova novoroční předsevzetí
Zadavatel soutěže: Oliver McCollin

Zadání soutěže

Drazí soutěžníci,

jistě každý z Vás ví, co to jsou novoroční předsevzetí. Do něj vstupujeme vždy s nějakou tou vizí, že další rok bude lepší a my se v něm zlepšíme.

Zkuste se zamyslet nad tím, jaká novoroční předsevzetí by si moha dát takový Sirius? Třeba se i zamyslete nad různými roky, kdy si mohl dát trochu jiná předsevzetí.

Každé předsevzetí napište na 2-3 palce. Napište jich maximálně šest.

Soutěž vzešla z pera Ashley Carson.

Vypracování

1. Vrátím se do Azkabanu

Jako uprchlý vězeň nemám ve slušné společnosti co dělat. Kouzelnický soud mě odsoudil k pobytu ve vězení a já si jej tedy jistě zasloužím. Nebudu dále tvrdit, že kouzelnická justice nefunguje správně a nebudu se nadále protivit jejímu rozsudku. Hned zítra se vrátím do azkabanu, všem se omluvím za svůj útěk a zůstanu tam až do konce svého života, jak se na zákonadbalého kouzelníka sluší.

 

2.Pošlu celé své jmění na konto Zmijozelu.
Sice jsem studoval v Nebelvíru, ale až nyní jsem si uvědomil, jak je důležitá čistota krve a že Salazar měl celou tu dobu pravdu a "kouzelnicí" z nemagických rodin a jiní polomudlové by se ke studiu vůbec neměli brát.
Jelikož já odcházím do azkabanu, už nebudu svůj majetek potřebovat a tak ho pošlu jako podporu jediné koleji, která měla celou tu dobu pravdu.

 

3.Nafackuju Brumbálovi
Nelíbí se mi, jak Brumbál vždy na slavnosti zcela změní výsledek celoročního boje o školní pohár tím, že zcela nesmyslně a nezaslouženě rozdá hromadu bodů. Už kolikrát měl pohár vyhrát Zmijozel, ale Brumbrál vždy přidal Nebelvíru - který se ve studiu ukázal jako naprosto neschopný, tolik bodů aby nejen předběhl Mrzimor a Havraspár, ale dokonce sebral Zmijozelu první místo.
Jaký tedy má smysl, že se nebozí studenti jiných kolejí celý rok pečlivě snaží, dřou, studují, dělají úkoly, chodí na hodiny a dobře se chovají, když absolutně nezáleží na tom, kolik budou mít bodl, protože Brumbál vždy nechá vyhrát Nebelvír? Já se vůbec nedivím, že nebozí Zmijozelští (i jiní) tuto kolej nemají rádi!

 

4.Nafackuju Harry Potterovi

Zjistil jsem, že můj jediný žijící příbuzný je děsná fňukna, která se nedokáže sama rozhodnout a za kterou všechno musí dělat kamarádi. Skutečně mě mrzí, že můj jediný synovec, nebo co to vlastně je, je taková uplakaná bačkora. S takovou pána Zla nikdy neporazí, pokud to tedy autorka našeho světa nějak zcela nesmyslně nepřekroutí.

 

5.Vysvětlím Harry Potterovi, že domácím skřítkům se svoboda nedává
Nechápu tyhle snahy mermomocí osvobozovat domácí skřítky. Domácí skřítkové jsou tu od toho, aby sloužili čistokrevným kouzelníkům. Kouzelníci nemají čas na to, aby dělali běžné věci a skřítkové obecně můžou být rádi, že je vůbec nevybijeme jako škodnou. 
Kdo to kdy viděl... přece si nebudeme vařit, prát a uklízet po sobě sami ne??

 

 

6.Podám stížnost na školu čar a kouzel v Bradavicích
Toto zařízení je zcela nevhodné pro kouzelnickou mládež. Nejen, že se tam od jedenácti let kouzelníci vůbec neučí takové základní věci jako třeba správně psaní, jazyk nebo matematiku, ale navíc je škola i velice nebezpečná. Šílený a nezodpovědný ředitel chová ve sklepě obřího hada, který mění lidi v kámen. Nechává po sklepeních potulovat trolla a zamyká v jisté komnatě na hradě trojhlavého psa. To by se zcela určitě dalo považovat za týrání zvířat, jelikož pes místnost neopouští, nemá zde přiměřený pelíšek a nikdy ani nebyl venčen.
Škola navíc nemá bezbariérový přístup.