Soutěže 1253
Výuka 1209
Semináře 410
Nebelvír

Autor: Meda Pápěrková
Práce odevzdána: 17. 8. 2019 23:59
Soutěž: Dveře do vašich snů
Zadavatel soutěže: Narcisse Cinerea

Zadání soutěže

Milí kolegové, studenti, duchové, nováčci i jiné hradní bytosti,

 

znáte Stříbrné knihy snů od mudlovské autorky Kerstin Gier? Pakliže ano, máte do této soutěže velkou výhodu, protože si nejspíše budete vědomi její kreativní šíře. Pokud je neznáte, nevadí. Abyste se zúčastnili, nepotřebujete je znát.

 

Ve skutečnosti totiž není děj, který se na stránkách odehrává, nijak zvlášť důležitý pro tuto soutěž. Zajímá mě jen to, že v příběhu se hlavní hrdinka Liv propadá do říše snů, v nichž vždy najde své dveře, a jakmile jimi projde, ocitne se na chodbě, která je jich plná. Každé jsou jiné; a každé z nich vedou do snů někoho, koho zná, a komu do nich tím pádem může vstoupit. Z rodiny, přátel, spolužáků, sousedů...

 

Každé z těchto dveří vypovídají mnohé o člověku, kterému patří. Jsou specifické barvou, tvarem, materiálem, mají jiný druh zabezpečení... Některé mají malůvky, ornamenty, runy, kresby zvířat, jiné jsou zcela pokryté fotkami. Jsou však mezi nimi také ty, které jsou obyčejné a ničím nevynikají.

 

Dveře

 

Co po vás tedy chci?

Nakreslete mi dveře, kterými by se dalo projít do vašich snů. Měly by odpovídat tomu, jací jste a jak vnímáte svět kolem sebe. Jste extrovert a máte pro všechny dveře otevřené, nebo je naopak před světem zavíráte? Zařaďte do obrázku cokoliv, co vás vystihuje, a nebojte se být kreativní!

Nehodnotím to, zda jste špičkoví kreslíři, ale především nápad a snahu. :)

Můžete, ale nemusíte mi připsat také na maximálně dva palce popis vašich dveří a důvody, proč vypadají právě tak, jak jste je znázornili.

 

Budu se těšit na všechna vaše vypracování!

Vypracování

Milá paní profesorko, 

děkuji za pěkné zadání soutěže.

Mé dveře jsou cestovní. Mají na sobě cedulku jako by patřily do nějakého hotelu. Ten hotel by pravděpodobně byl postarší, původně snad italský. Za těmito dveřmi se může ukrývat jakékoliv místo, kam jen to cestovatelskou duši táhne. Pokud by byla klika na dotyk teplá až horká, pravděpodobně by byly dveře otevřené v Toskánsku nebo jižní Francii, pokud je klika chladná, zvěstuje to cestu do severských států, třeba do Norska, když je klika příjemně teplá, bude se za dveřmi ukrývat domov. 

Na dveřích je otvor pro dopisy nebo malé balíčky, to abych mohla posílat z cest zprávy domů, že jsem v pořádku. 

Dveře se objeví vždy, když potřebuji a když to moje nohy a hlavu táhne zase trochu dál než za práh vlastních domovních dvěří. 

 

Přeji krásný den. 

Meda Pápěrková, nováček