Soutěže 1254
Výuka 1209
Semináře 410
Nebelvír

Autor: Newika Shelley Lovecraft
Práce odevzdána: 24. 8. 2019 21:42
Soutěž: Jak to bylo s Corvinem?
Zadavatel soutěže: Narcisse Cinerea

Zadání soutěže

Milí kolegové, studenti, duchové, nováčci i jiné hradní bytosti,

 

jak jistě víte, havraspárský kolejní časopis Corvinus Declaratio je nefunkční. Všichni známe oficiální vyjádření vedení školy i Havraspáru, tedy že se rozbil po aktualizacích hradu a zatím nebyl nikdo, kdo by ho dal dohromady. Trvá to ale už příliš dlouho, a tak přemýšlím... skutečně nefunguje z toho důvodu, nebo je za tím ještě něco jiného? Určitě to není jen tak!

 

Protože nemám přístup na všechna místa na hradě, hodně mi toho unikne. Chci, abyste se rozhlédli kolem sebe a zkusili mi zjistit, proč Corvinus nefunguje. Znáte to, víc očí...

 

Corvinus Declaratio

 

Vaši konspirační teorii mi odevzdejte formou drabble (100 slov), nebo double drabble (200 slov). Žádný jiný počet slov vám neuznám.

 

Kontrolovat budu na této stránce, druhá kontrola proběhne ručně. Dávejte si tedy pozor na pomlčky a další znaky, které vám zbytečně připočítají slova navíc.

 

Věřím, že s vaší pomocí na skutečný důvod, proč Corvinus nefunguje, přijdeme. Tak mnoho štěstí!

Vypracování

Dobrý den,

snad nevadí, že jsem to pojala trochu umělečtěji :)

 

------------------------------------------------------------------------

Ctění členové klubu konspirátorů,
jistě se k vašim uším donesla informace, že Corvinus Declaratio byl velmi dlouho nefunkční. Nejen, že se neobjevovaly články nové. Pokud jste prahli touhou znovu si nějaký článek přečíst, písmenka na něm byla pomíchaná, pozměněná či dokonce chyběla! Neteř přítele sestřenice z druhého kolene mé dobré kamarádky má známou na ministerstvu a ta se nad nebohými po pravdě prahnoucími dušemi, jinak řečeno námi, slitovala a utrousila pár slov:

Jistý investigativní redaktor, o jehož existenci nám všem byly vymazány vzpomínky, odhalil nějakou věc, na kterou nám všem byly vymazány vzpomínky, na utajeném odboru, o kterém nikdo neví, ministerstva kouzel a vydal článek, který již není k nalezení a nikdo si nepamatuje co v něm stálo.

Ministerstvo muselo pro zachování dobrého jména a veřejného pořádku jednat. Vymazat paměť všeobecné populaci, jak jsme řešili, jde snadno. Větší práci jim však dala redakce, která se na tvorbě článku přímo podílela. Další čas zabralo vymazávání vzpomínek na tuto krycí akci.

Je možné, spíše jisté, že mi po tomto odhalení půjde ministerstvo po krku, proto zde nezveřejním své jméno.

S přáním světlých zítřků,
Anonymní Konspirátor

Post scriptum: Věřte si čemu chcete, ale informace, která šla přes tolik lidí, musí být přeci pravdivá!

 

------------------------------------------------------------------------

 

S pozdravem,

Newika Shelley Lovecraft