Soutěže 1206
Výuka 1134
Semináře 404
Zmijozel

Autor: Charlesie Di Lotr
Práce odevzdána: 27. 8. 2019 23:06
Soutěž: Sestav si svůj famfrpálový tým!
Zadavatel soutěže: Narcisse Cinerea

Zadání soutěže

Milí kolegové, studenti, duchové, nováčci i jiné hradní bytosti,

 

není žádným tajemstvím, že jsem roky hrála famfrpál za zmijozelské družstvo. S mnoha kapitány jsem prožívala okamžiky radosti při výhrách, smutku při prohrách, trávila jsem večery nad statistikami a neustále hlídala úrovně hráčů z ostatních týmů. Sledovala jsem, jak nám v koleji pod zraky mnohých ostřílených odrážečů vyrůstají nové naděje a v pozadí jsem přemýšlela nad tím, jaké by to bylo, kdyby člověk nebyl ničím limitovaný a mohl mít nadupaný tým dle svých představ.

 

Představte si, že se zakládá nové famfrpálové družstvo a vás jmenovali jeho kapitánem. Aby srovnali vaše šance s ostatními týmy, nejste limitováni vůbec ničím - hráči mohou od 11 let na individuální hřiště, lektvary rozvahy se dají pít takřka neustále, máte neomezený čas tréninků na hřišti a především - váš tým můžete složit z hráčů z jakékoliv koleje, dokonce máte možnost sáhnout i po hráčích, kteří jsou již dávno fialoví, zmražení, smazaní nebo se nachází v profilize. Je jen na vás, koho napíšete na soupisku do zápasů s ostatními kolejemi.

 

Famfrpál

 

Vaším úkolem je mi do vypracování ke každému z postů níže připsat jedno jméno vašeho nového hráče. Na palec maximálně mi také ke každému připište, proč jste si jej vybrali a proč dostal přednost před ostatními. Stačí alespoň dvěma větami, abych věděla, že jste o volbě skutečně přemýšleli. Pokud uvažujete o více vhodných kandidátech a nemůžete se mezi nimi rozhodnout, vyberte z nich jednoho a zbytek mi připište do závorky za jeho jméno.

 

Jména hráčů se nemohou opakovat (a to ani u náhradníků). Zástupce kapitána je jediný post, na který toto pravidlo neplatí. Do sestavy můžete na jeden post napsat i sami sebe.

 

Není nutné vybírat hráče s nejvyššími úrovněmi na hradě. Správný kapitán jistě ví, že každý takový se dá překonat, pokud jinému nechybí píle, odhodlání a čas. Důležitou roli u výběru by měl hrát také lidský aspekt.

 

*

 

Milí kapitáni, nyní je načase dát dohromady váš nový tým. Posty, které musíte obsadit, jsou:

Zástupce kapitána

1. střelec

2. střelec

3. střelec

Brankář

1. odrážeč

2. odrážeč

Chytač

 

Připište mi také 1 až 2 náhradníky ke každému postu (střelec, brankář, odrážeč, chytač). Tentokrát už není nutné jejich volbu okomentovat, zajímají mě jen jména - každé družstvo totiž musí mít dostatek hráčů, jeden nikdy neví, kdy se někdo ze základní sestavy zraní.

 

Mnoho štěstí a šťastnou ruku při výběru!

 

*

 

Pokud jste nováčci nebo nemáte přehled o famfrpálovém dění, nevadí. Předmětem hodnocení není to, koho ke kterému postu připíšete, ale to, jak se s úkolem poperete a jak své volby zdůvodníte. Klidně sáhněte po svých přátelích nebo lidech z daleké minulosti - je to v pořádku a nestrhnu vám za to ani srpec, naopak budu vděčná, že si budu moct přečíst něco zajímavého.

Vypracování

Jsem tu nová a o famfrpálu nevím zhola nic, ale rozhodla jsem se postavit družstvo dle mého nejlepšího uvážení a řídit se přitom intuicí. Pravděpodobně by takové družstvo prohrálo, ale není důležité vyhrat, ale zúčastnit se...

 

Zástupce kapitána
Eliah Tailesová
Kolejní duch Havraspáru by jistě mohl být tím správným povzbuzovačem a zastoupit mě. Jelikož je to duch, mohla by být přítomna stále. Neodchází do zaměstnání či na hodiny, takže výborný záskok na dobu, kdy budu ležet na ošetřovně třeba s břichabolem.
Pokud se jedná o zálohy, rovněž bych sáhla do řad duchů a jako druhou zálohu vybrala Martina Matýska, který by byl také vhodným zástupcem. Nejenže je duch, ale ke všemu je kluk a kluci mají přece jen ke sportu asi mnohdy blíž než my holky.
Zmijozelský duch mi přijde nejzaneprázdněnější a tak bych Marguerita Laux dala jako posledního náhradníka, jelikož zmijozelští jsou nejspíš pěkně pekelní šprýmaři, tak možná provádí nějaké nekalosti a já bych ducha nerada rušila, ale když na to přijde, klidně se u kormidla mohou vystřídat všichni. Byla by to větší zábava!

 

1. střelec
Jako první střelec by byl profesor Oliver McCollin. Podle všeho není jen profesorem, ale i inspektorem výuky. Jakmile by se hnal k bráně, nejspíš by všichni z obavy bránu opustili a nechali ho vstřelit gól. Sice by to zavánělo protekcí, ale čert to vem...
Náhradníkem by mu byla ředitelka Zmijozelské koleje NaSaŠí Jackson. Jako ředitelka má samozřejmě naši úctu a respekt a navíc je Zmijozelská... a kdoví, jestli třeba nedělá do černé magie... Ani to nemusí být pravda, stačí jen roznést takové drby a kouzelníci jí v bráně budou sami uskakovat!
Jako náhradníka bych si vybrala pana profesora Ladarda Papulku. Momentálně leží na ošetřovně s chřipkou... Nerada bych ho tahala z postele, ale pokud by to nešlo jinak, poprosila bych ho, jestli by se nechtěl stát prvním střelcem mého družstva a naprskat pár bacilů na protihráče... myslím, že nikdo nechce být nemocný a tak by pšíkajícímu a kašlajícímu profesorovi nikdo nestál v cestě.


2. střelec
Na tohle místo musí nastoupit Riko Samuel Jordan. Jordan prý byl vynikající mudlovský basketbalista, který nikdy neminul. Možná je tedy Riko nějaký příbuzný a zdědil pár genů, které by nám mohly při hře víc než pomoci.
Byla jsem se mrknout v archivu zápasů famfrpálu a z týmu, který prohrál, se na mě usmívala druhá střelkyně Melisa Pestrá. Byla zmíněná několikrát a tak to vypadá, že už má s prohrou zkušenosti a nevadilo by jí, kdyby se nám vyhrát nepodařilo. Navíc má na tomto postu zkušenosti, takže výborný náhradník.
Jako poslední náhradnici bych vsadila na Amálku Zlatou. Jedná se o obyvatelku Prasinek, takže by to na famfrpálové hřiště neměla daleko. A navíc je zařazená mezi profesionální hráče! Let na koštěti má na 93% a stoprocentní výdrž!

 

3. střelec
Vůbec nevím, co třetí střelec dělá, ale určitě musí mít jméno, které upouta na první pohled, protože by tak mohl zmást nepřítele. To mi padla do oka Žakelína Beatrice Herrea, která sice umí létat na koštěti jen na padesát procent, ale za to má na sobě jen samý oblečení na rozpadnutí a tak bych pro pár sprců mohla udělat psí kusy. Přece jen by tento tým pro ni mohl být odrazovým můstkem do famfrpálového mistrovství!
Když by Žakelín odpadla, tak záchranou by nám mohl být Edmund Heusinger, který má s famfrpálem tedy pořádné zkušenosti. Dá se říct, že je to profesionální hráč, který natrhne kdekomu kdeco podle míry nebezpečnosti a vyhraných zápasů. Nevím, jestli by se pro náš tým předřel, ale možná by se pobavil a nějaký ten potlouk či co někam trefil.
Jako poslední náhradník by byl mrzimorský primus Freddy Reddy. Pokud je ready, je rozhodně připraven a kdo je připraven, může s námi hrát! Navíc mu to sluší, takže by mohl házet očka na protihráčky...

 

Brankář
Leila Dusk  - Rozhodla jsem se jako brankářku dát zmijozelskou pokladní, protože... pokladní, jak je známo střeží pokladničku pevným zrakem. A když tak dobře dokážou uhlídat galeony, které se umí rozkutálet, proč by neměli v bráně oči jen pro to, co na ně poletí?
Náhradnicí by byla studentka z nováčků, Atlantieda Jackson. Sice nemusí mít žádné zkušenosti s famfrpálem, ale přece jen by jí rodiče nedali tak tajuplné jméno, kdyby nebyla neobvyklá! Navíc Atlantida je pro mudli symbolem tajemna a síly, takže pokud něčím takovým dívka oplývá, určitě se mi jako náhradnice brankářky bude hodit!
Posledním náhradníkem by byl Nebelbrach Mechacha. Nejenže je to zkušený student, který famfrpál určitě už hrál, ale hlavně jsem koukala, že je redaktor... a takový redaktor by se z gólu klidně mohl vykecat! A to je to, co přesně potřebuju.

 

1. odrážeč
Takový odrážeč musí být drsňák a proto jsem si vybrala Eli Sparrow. Prozatím nováček, který pochází ze slavného rodu Sparrowů. Znáte přeci toho rumem ovoněného a světaznalého kouzelnického piráta Jacka Sparrowa! Takže především proto by byla slečna naší odrážečkou, určitě má pro strach uděláno a třeba by mě mohla seznámit se strýčkem! Jsem jeho velká fanynka.
Náhradnicí by byla Princess Star... Nebelvírská prefektka, protože ač její jméno vypovídá o tom, že se nejspíš kamarádi s Paris Hilton, tak když jsem ji zahlédla v ruce měla koště a ve tváři bojovný výraz. Navíc ten pocit, když vám to v odrážení natře holka s takovým jménem...
Jako náhradnice by byl pan Gaudi te Tiba, obyvatel Godrikova dolu. Tam to prý je docela drsné a já věřím, že ač má pán nulovou míru nebezpečnosti a nejraději zahradničí, tak koště by do ruky popadnout dokázal.

 

2. odrážeč
Když je první odrážečkou krev Jacka Sparrowa, tak jako protiklad přeci jen musím dát krev Williama Turnera. A i takovou na škole máme. Je to Barbara Turner, studentka Nebelvíru, která možná nebude tak splachovací jako Sparrowova krev, ale rozhodně bude mít charisma po strýčkovi Willovi.
Zaměstnankyně školy, Marylin Cuthbert, má za sebou už dvanáct vyhraných zápasů! Řekla bych, že právě ona by měla být druhým náhradníkem, jelikož si zaslouží svou šanci, i když nepatří ani mezi profesory a studenty. O to větší radost jí výzva přidat se k našemu týmu možná udělá a o to víc se bude snažit.
Esmeralda Milagrosa, studentka Nebelvíru, která má fanfrpál v krvi. Vybrala bych ji kvůli jejím zkušenostem, ale nejsem si jistá jejím jménem, které mi hodně zavání mudlovskými telenovelami. Nedej Merlin, aby s sebou na zápas přivedla i Esmeraldu a Milagros, protože to by byl teda čurbes...

 

Chytač
Aváček de Hilson je obyvatelkia Prasinek. A kdoví, co všechno se v takové kouzelnické vesnici naučila a co všechno by mohla předvést! Navíc je zdravá jako řípa a má řád Godrika Nebelvíra z roku 2010. Tak přece jen něco určitě umí!
Náhradnicí by byla Renée Carlisle. Podle všeho zkušenosti s famfrpálem má a její jméno zavání upířinou... Kdoví, jestli tím nekryje své pravé jméno. Cullenová! Mohla by být tedy rychlá a mrštná, jak upíři bývají a ke všemu mě seznámit s Emettem...
Jako náhradnici bych dala Mrzimorského ducha Ankaret Riannon Sarkany, jelikož mám pro duchy slabost a bylo by vtipné dívat se, jak se snaží chytit zlatonku. Ono by možná vyjde úplně na stejno, jako když se ji bude snažit chytit paní Aváček de Hilson, ale byla by to tedy podívaná!

 

Mé družstvo by určitě nebylo vítězné a nebylo by to ani družstvo snů, ale za to věřím, že bychom si užili spousty legrace a já možná získala dobré kamarády a cenné kontakty.