Soutěže 1254
Výuka 1209
Semináře 410
Mrzimor

Autor: Helen Miltonová
Práce odevzdána: 9. 9. 2019 12:20
Předmět: Testrálologie, 1. A
Termín: 1. termín

Zadání domácího úkolu

1 Jaký je vás osobní vztah ke kouzelným tvorům obecně? Máte je rádi? Zajímáte se o ně podrobně? A slyšeli jste už někdy o testrálech? Pokud ano, co všechno? Chci vědět všechno o vás a o vašem vztahu ke kouzelným tvorům!

 

A V hodině jsem zmínil bájného pegase. Zkuste mi o něm něco vypátrat a napište mi, co je zač, jak vypadal a všechno ostatní, co o něm zjistíte. Anebo mi ho rovnou nakreslete!

 

B Znáte nějaké další druhy okřídlených koní než pegase nebo testrály? Pokud ano, tak jaké? A co o nich víte? Můžete rovněž i kreslit! Rád se podívám na vaše díla plná kreativity a fantazie!

 

V případě, že se rozhodnete jen a pouze psát, bude minimální délka úkolu 3 palce. V případě, že budete kreslit, se uspokojím se 1,5 palci.

Vypracování

Dobrý den , pane profesore.Osobně mám ráda kouzelné, tedy magické tvory ve velké míře. V loňském roce jsem navštěvovala dokonce Péči o kouzelné tvory, kde mi i ti méně na pohled hezcí přirostli k srdci. Nevěřila jsem, jak zábavná může být péče o trpaslíky či o Ghúly. Podrobně jsem se však sama od sebe o nich ještě nezajímala, tedy nepočítám-li Kůrolezy, kterého vlastním a také o Tlustočerva. Ten mi přirostl k srdci velmi, ale k mé smůle jsem ho musela jako studijní předmět odevzdat se svou esejí.
Co se týká Testrálů, něco málo jsem o nich slyšela. Nejznámějším faktem je ten, že je lze spatřit v případě, že jsme svědky něčí smrti. Osobně by mne zajímalo (a doufám, že se v hodinách k této problematice dostaneme), zda opravdu je rozdíl ve věku, kdy člověk spatří někoho zemřít.
Jinak vím, že nepohrdnou ovocem, ale raději se živí syrovým masem, jsou temně černí a mají velká kostnatá křídla. Také jsem slyšela, že jsou mírné povahy. Už se nesmírně těším, až se naše hodiny přesunou i k praxi – s tím souvisí mé velké přání vám, aby se stádo zase našlo. Umím si představit, že hledat tvory, kteří jsou pro většinu kouzelníků neviditelní, může být tak trochu úskalí.

Naváži pak s další částí úkolu, kde jsem si vybrala možnost první. Obrázek Pegase přikládám v příloze a zde jsou mnou zjištěné informace:

 

 

Jedná se o bájného okřídleného koně - bílého hřebce, který dle všeho pochází z řecké mytologie. Avšak dnes je již zobrazován v nejrůznějších barvách. Dle dostupných informací je syna Poseidóna a Medúsy. Uměl létat jako vítr, avšak byl velmi plachý a často se pohyboval ve vysokých horách v oblasti Parnasu u Fókidy. Báje o tom, jak přišel Pegas na tento svět se liší dvěma způsoby. Jednou z nich je, že vystoupil z těla své matky poté, co jí Poseidón usekl hlavu. Druhá pak vypráví, že vzešel přímo ze země, na kterou právě krev jeho matky dopadla.
Dle bájných pověstí pomohl právě bájný Pegas v boji proti Amazonkám a Chiméře. Poté, co byly poraženy, chtěl Bellerofont (strůjce boje proti Amazonkám) na jeho hřbetě vyletět na proslulou horu Olymp, avšak to popudilo boha Zeuse, proto se velmi rozhněval a způsobil Bellerofontův pád, po kterém přišel o rozum. Poté tento bájný kůň Zeusovi sloužil - nosil mu blesky a hromy,  dokud nedostál odměny, kdy byl bájný kůň proměněn v souhvězdí, které dodnes znám a jeho pírka z křídel dopadla na zem.
Díky báji se stal Pegas symbolem krásy, umění, plachosti, dobra, a také je znám jako patron básníků.

 

 

S pozdravem

Helen Miltonová