Soutěže 1281
Výuka 1257
Semináře 422
Zmijozel

Autor: Andra Tigers
Práce odevzdána: 22. 9. 2019 20:43
Předmět: Tvorové doby ledové, 1. A
Termín: 1. termín

Zadání domácího úkolu

Na začátek vás samozřejmě nechci vyděsit, proto si dáme jenom úplně jednoduchý úkol.

Řekněte mi, jak to podle vás vypadalo v době ledové. Můžete se soustředit na co chcete, představte si prostě v hlavě výjev a ten mi popište. Klidně zapojte všechny svoje smysly, takže nějaké ty vůně, chutě, cokoliv! Nemusíte se taky vůbec limitovat časem, můžete napsat, jak se krajina přes rok mění. Ať je to pestré a zajímavé hlavně, realitou se až tak nezabývejte, tu jsme si vysvětlili na hodině.

Minimální délka bude na 2,5 palce a věřím, že to pro vás nebude problém, hlavně zapojte fantazii.

Vypracování

Jaro

- 187°C

Děti vyrývají na kroupy velikosti a tvaru vajíček podivné tvary. Děvčata kreslí převážně srdíčka, chlapci mamuty a oštěpy v nich. Starší chlapci staví sněhuláky před domem dívky, která se jim líbí. Chlapci utíkají jako o život, když si sněhuláka všimne dívčin otec. Dívka posuzuje sněhuláky před jejím domem a podle toho, čí sněhulák je největší a nejhezčí, tomu dá na jednu noc své nejteplejší ponožky.

 

Léto

- 120°C

Mamutům je vedro a línají. Jejich chlupy se zpracovávají a ženy z nich tvoří kožichy. Chlapci, kteří již dospěli do pubertálního věku, odhazují své svršky a děvčatům předvádějí své omrzliny na hrudi. Dámy dbají na důležité módní trendy a oblékají se do zelených plavek a žlutých kombinéz. Stoupne-li teplota na -100, dámy se mažou opalovacím krémem.

 

Podzim

- 212°C

Ze stromů padá sníh. Na podzim se slaví svátek, kdy si lidé na tvář patlají sníh a hlínu (pokud ji najdou), a snaží se svým obličejem vyděsit co nejvíc lidí. V pozdějších letech se objevil trend malování podobných obličejů na mamuty - legenda praví, že většina lidí, která se o to pokusila, zemřela.

 

Zima

- 358°C

Děti jsou strašeny, že budou-li zlobit, nepřijde Krakonoš a nedostanou dárky. Cesty bývají kvůli obrovskému náledí a nepřízni počasí uzavírány, lidé jsou nuceni nechat lyže doma a jít pěšky. Když končí zima, tak se lidé z okolí sejdou v jednom domě a slaví, že přežili další rok a že neumrzli. A slavnostně sní dva až tři mamuty.