Zadání semináře
V praxi je fungování tohoto zákona dobře viditelné. Vše, co vysíláme ven do prostoru, který nás obklopuje, se nám vrací zpět. Z určitého úhlu pohledu to má mnoho společného se zákonem zachování energie. Energie, kterou vysíláme, se nám po čase vrací nazpět. Všimli jste si někdy něčeho takového ve svém vlastním životě, Pokud ano, napište mi o tom.
Pokud ne, napište mi alespoň váš názor na karmu. Co si o ní myslíte? Minimální rozsah opět 3,5 palce.
Vypracování
Drahý nevědomý a neznalý kolegu ve věcech jiných než karmních. Musím uznat, že u dnešního Tvého semináře jsem nespal. Bylo to dáno asi tím, že jsem se bavil, byl jsem vyděšený a trochu jsem přemýšlel, jestli jsi se nezbláznil. Ale o tom se dozvíš jistě v průběhu mého domácího úkolu, který Ti posílám ještě dnes, v den započetí výuky, abych náhodou na nic nezapomněl.Nejdříve se vrhnu na první část úkolu, ve které po nás chceš, abychom napsali něco, co se nám vrátilo. Ač s Tvým předešlím seminářem jsem měl problémy a některým pojmům jsem buď nerozumněl, nebo jsem jim nevěřil, u dnešního tomu bylo jinak. Seminář byl srozumitelný, jasný, i tak se tam ale naskytl jeden bod, se kterým si nejsem jist, zda jsi se nezbláznil, ale o tom, jak už jsem řekl v prvním odstavci, se dozvíme až později. Nyní bych se chtěl věnovat své energii.
Možná trochu ze široka, protože si nejsem jist, zda jsem to pochopil správně. Jedná se tedy o děj, kdy my něco uděláme, a ono se nám to vrátí. V pozitivním, nebo negativním. Tedy to záleží na tom, jakým způsobem to my vyšleme do světa. Příklad by mohl být jasný. Výchova dítěte. Dáváme do výchovy dítěte plno energie, snažíme se, aby se chovalo slušně, aby bylo znalé a podobně. Pro nás je to vyčerpávající, ale má to své ovoce, jak se říká. Tedy v dospělosti dítě má rádo své rodiče a nezanevře na ně. Většinou se nám to ale vrátí, až budeme v důchodu, že se o nás postará. Takže je zde viděl dlouhá časová linie. Toto si říkám jen pro sebe jako opakování, protože na základě opakování se mi uvolňují mylšenky přímo s mou situací.
Ta situace může být i tady na hradě. Jelikož jsem tu už poměrně dlouho, udělal jsem pro tuto školu plno věcí. Například jsem jako první udělal pravidla soutěží. Nehcci se tím chlubit, jen musím popsat začátek, jaký byl. Strávil jsem nad tím dlouhou dobu a jaké to má plody? V současnou chvíli je to součástí školního řádu a všichni se tím řídí. Samosebou je to upravené, není to přímo můj návrh, ale ten se v průběhu času měnil a zasahovali do něj i jiní. Ale semínka pravidel jsem zasel já. A tak nějak jsem hrdý na to, že rostlinka vyrostla tak daleko.
Jestli mohu dovolit, tak bych zmínil i další věc. Která již není tak pozitivní (abych ukázal, že nejsem žádný andílek, a také jako důkaz toho, že se může vrátit a vyrůst něco špatného). Jedná se o můj mudlovský život. Jednou jsem chtěl jít do kina, ale rodiče mě to nepovolili. A tak jsem jim zalhal a řekl jsem, že jdu tam a tam. Ale už si ani přesně svoji lež nepamatuji, to jsem chodil ještě na základní školu. Kino bylo príma, ale když jsem z něj vycházel, před kinem stál otec a nevypadal nějak nadšeně. Následoval asi týden zaracha a já nevím co ještě. Tedy, snad to sem patří, ale já osobně bych sem trochu dal lež, protože i lež, jako akce, má nějakou svou reakci. Tou bylo to, že se rodiče dozvěděli, že jsem lhal a dostal jsem zaracha. U toho prvního případu bylo reakcí to, co jsem psal.
Tenhle úkol až do tohoto bodu byl jednoduchý. Další pokračování je ale složitější a v něm si nejsem jist, jestli jsi dlouho nebyl na sluníčku, protože se jedná o onu druhou část úkolu, tedy povídání o karmě. Bohužel jsi nenapsal, jakou karmu máš přesně na mysli, proto to vezmu všeobecně.
Karma je jiný název pro průtokový ohřívač vody. Používá se hlavně tam, kde není velká spotřeba vody. (Tam bych spíše doporučil bojler.) U ní ale existuje také akce a reakce (tedy je možné, že jsi karmu myslel vážně). Akcí se rozumí zapálení plynových hořáků, které následně ohřejí vodu, která koluje celou karmou (tedy reakce).
Krásně tedy do toho pasuje i Tvá definice z výkladu: "Karma není žádná nepochopitelná ani tajemná záležitost. Jde o princip, který funguje na základě zákona příčiny a následky. Akce a reakce." Což jsem popsal ve větě předchozí. Karma nicméně může být kombinována i s plynovým kotlem pro ústřední topení, čímž se dá ušetřit plyn. Běžné karmy mají výkon 10kW a ohřívají několik litrů vody na 70°C za minutu.
Název "karma" vznikl apelativizací jména, tedy zevšeobecnění vlastního jména. V našem případě firma, která karmy vyráběla - tedy Karel Macháček.
V příloze přikládám obraz karmy. [link]
Doufám, že tentokrát je úkol dostačující.
S pozdravem
chápající Midar