Soutěže 1281
Výuka 1256
Semináře 422
Havraspár

Autor: Xante Liam Prätorius
Práce odevzdána: 20. 10. 2019 08:24
Seminář: Magie fénixů
Přednášející: NaSaŠí Jackson

Zadání semináře

Na výběr máte z několika zadání, vyberte si pouze jedno:
  1. V hodině jsem zatoužila po fénixově brku na psaní. Sežeňte mi ho! Nakreslete mi obrázek takového pera v přepychovém kalamáři (ať to není nic ze třetí ruky!), a protože jde o vskutku lehké zadání, ještě mi alespoň na 2 palce napište, jak jste pero sehnali a co vše jste pro to museli udělat.
    Za odfláknuté obrázky snižuji známku, pár čar na papíře rozhodně neberu!
  2. Fénixovy slzy jsou známé jako jediná protilátka na baziliščí jed. Slyšela jsem však, že Ministerstvo se pídí po dalších tvorech, kteří by mohli pomoci účinky jedu zmírnit, ne-li vyléčit. Zjistěte mi o tom něco více - o jaké tvory jde? Jak je Ministerstvo s bádáním daleko? Alespoň 3 palce. (vše si vymyslete) 
  3. Když fénix naříká, zapůsobí to na každou duši. Co asi tak fénixové zpívají? Napište silnou báseň o prožitcích fénixe alespoň na 20 veršů.

Vypracování

Dobré ráno paní profesorko...

 

Když jsem byla malá, strašně ráda jsem chodila ze dědečkem do jeho pracovny. Podél zdí se táhly obrovské knihovny, po stolech a poličkách se válely popsané i nepopsané pergameny, různé brky byl různě poházené, ležely bez zájmu, některé byly zapíchané v květináčích, jiné se povalovaly po zemi. Děda se o pořádek nikdy nestaral, byl to tvůrčí duch a pokud ho políbila múza bylo mu jedno na co kreslí, třeba i na okno, hlavní bylo mít něco po ruce.

Bylo však několik zvláštních per, které měl vystavené na zdi, ve skleněném rámečku. 

Ta pera nemusela být z exotických ptáků, byla to taková, které mu třeba nosila štěstí, inspiraci...

Když potkal babičku, zamiloval se do ní na první pohled, měl zrovna u sebe dva brky z fénixe... Získal je prý náhodou, ale přinesly mu lásku...

 

Sbirka

 

Když se narodil můj otec, měl zrovna u sebe tyto dva brky

Sbirka

 

A když jsem se narodila já, děda mi věnoval první brk. Z fénixova peří, aby mi nosilo štěstí, naplňovalo mé srdce láskou a aby kol mě neustále poletovala nějaká ta múza...

 

Kresba

 

Své pero mám pečlivě uschované, a kdykoliv se na něj podívám, vzpomenu si na svého dědečka...

 

 

S přáním krásného nedělního dne

 

Xante Liam Prätorius