Soutěže 1281
Výuka 1256
Semináře 422
Nebelvír

Autor: Christina Elizabeth Stark
Práce odevzdána: 20. 10. 2019 14:22
Seminář: Magie fénixů
Přednášející: NaSaŠí Jackson

Zadání semináře

Na výběr máte z několika zadání, vyberte si pouze jedno:
  1. V hodině jsem zatoužila po fénixově brku na psaní. Sežeňte mi ho! Nakreslete mi obrázek takového pera v přepychovém kalamáři (ať to není nic ze třetí ruky!), a protože jde o vskutku lehké zadání, ještě mi alespoň na 2 palce napište, jak jste pero sehnali a co vše jste pro to museli udělat.
    Za odfláknuté obrázky snižuji známku, pár čar na papíře rozhodně neberu!
  2. Fénixovy slzy jsou známé jako jediná protilátka na baziliščí jed. Slyšela jsem však, že Ministerstvo se pídí po dalších tvorech, kteří by mohli pomoci účinky jedu zmírnit, ne-li vyléčit. Zjistěte mi o tom něco více - o jaké tvory jde? Jak je Ministerstvo s bádáním daleko? Alespoň 3 palce. (vše si vymyslete) 
  3. Když fénix naříká, zapůsobí to na každou duši. Co asi tak fénixové zpívají? Napište silnou báseň o prožitcích fénixe alespoň na 20 veršů.

Vypracování

Fénixovo pero

 

Krásný den přeji! Posílám obrázek vícehranného onyxového kalamáře s fénixovým perem, v této ohnivě černé kombinaci vypadají spolu opravdu náramně! 

 

 

Získat takové pero rozhodně nepatří mezi běžný nákup na Příčnou, není to žádná sranda. Takový fénix své pera ztrácí pouze párkrát za život, nebo pokud ho přesvědčíte, že je pero pro vás důležité a bude použité k dobrému účelu - jen tak vytrhnout takové pero je totiž zhola nemožné (vždyť unese několikanásobnou váhu a to ho můžete za ona pera držet!).

Toto bylo ztraceno fénixem už nějakou řádku let zpět, získala jsem ho totiž docela náhodou. Ráda procházím mudlovské antikvariáty se starými předměty a když jsem byla shánět nějaký vkusný starý gramofon do bytu, viděla jsem, že mají v koutě staré brky, kterými se dříve psalo. A jakože je zde musely mít fakt hodně dlouho. Mudlové v dnešní době už píší buď plnícím perem, nebo dokonce propiskou, takže je nějaký brk nechává klidným. Mezi nimi bylo ale jedno krásné syté a zářící červené ohnivé pero a jako jediné ze sady nevypadalo zašle. Ihned mi bylo jasné, že se nejedná o obyčejné mudlovské obarvené husí brko. Bohužel majitel nechtěl prodat brk samotný, prý si musím koupit celou sadu. No takže jsem tedy rozbila prasátko, sadu zakoupila a tak se dostala ke kousku neobyčejné kvality. Až při bližším prozkoumání kouzly jsem zjistila že se jedná o pero fénixovo - je to tedy opravdu neskutečně cenný kousek.

 

Christina Elizabeth Stark