Soutěže 1281
Výuka 1257
Semináře 422
Nebelvír

Autor: Alf Wolfmoon
Práce odevzdána: 20. 10. 2019 13:32
Předmět: Tvorové doby ledové, 1. A
Termín: 3. termín

Zadání domácího úkolu

V dnešní hodině jsme se naučili, jak se kartáčuje mamut a dozvěděli jste se, že mamuti mají i nějaké svoje pečovatele. Jak ale vypadá den takového mamutí pečovatele? Je to procházka růžovým sadem? Prosím, popište mi to! Od chvíli, kdy se takový pečovatel ráno probudí, do momentu, kdy v noci ulehne ke spánku. Nebo je to přesně naopak?

Ve výkladu hodiny jsem taky zmínila druhou část úkolu, tak na ni nezapomeňte!

Minimálně 3 palce.

Vypracování

Dobrý den mdm,

 

posílám vypracovaný DÚ + úkol z hodiny:

---------------------------------------------------------------------

DÚ:

 

Den ošetřovatele mamutů:

Budíček - Ošetřovatel prakticky nepotřebuje budík a ani se nemusí, jako někteří nepokrokoví kouzelníci, spoléhat na kohoutí kokrhání. Mamutí troubení je spolehlivým prostředkem, jak ukončit ošetřovatelovo sladké spaní. A rovnou můžeme zapomenout na sluchátka, klapky na uši či špunty do uší. Nic z toho proti mamutímu troubení nefunguje. Stejně tak ho nelze vypnout jako budík, nebo umlčet jako kohouta tím, že po něm hodíme botou. Ošetřovatel prostě nikdy nezaspí. Nevýhodou je, že ani nikdy neví, kdy že to bude vlastně vstávat, protože mamuti se budí pokaždé v jinou dobu, nejspíš podle toho, kdy dostanou hlad.

Snídaně - prvním, o co se ošetřovatel musí postarat, je nakrmit své svěřence. Což při jejich apetitu a velikosti není zrovna jednoduchý úkol. Ošetřovatel samozřejmě musí dobře ovládat různá levitační kouzla, resp. kouzla k přemisťování věcí z bodu "A" do bodu "B",  aby byl schopen v co nejkratším čase naplnit krmelce předem připraveným krmením (to si většinou připravuje večer). 

Dopolední činnosti - po snídani je zpravidla celé stádo vypuštěno do vnější ohrady a ošetřovatel se pouští do úklidu mamutího příbytku - hangáru pro vzducholodě, který se podařilo odkoupit od mudlů a následně různými kouzly upravit pro chov mamutího stáda. Úklid mimo jiné zahrnuje i vyčištění umělého jezera ve středu hangáru a případné opravy poničených zařízení.  I při úklidu  uplatní ošetřovatel celou škálu praktických kouzel, bez kterých by mu práce trvala ne v řádech hodin, ale spíše dnů. Po úklidu následuje "mamutí hygiena", která zahrnuje kartáčování srsti, leštění klů, čištění zubů a  odstranění parazitů z mamutí srsti, na což jsou využíváni speciálně vycvičení ptáci, hnízdící pod stropem hangáru. Jednou týdně, zpravidla v pátek, se koná zběžná preventivní lékařská prohlídka.  Po té se ošetřovatel vrhá na přípravu oběda.

Oběd - viz. odstavec snídaně

Odpoledne - mamuti jsou vypuštěni do prérie, kde mají dostatek prostoru k pohybu, který je pro ně velmi důležitý, aby si udrželi dobrou kondici, a dostatek příležitostí k pastvě (oběd už je zapomenut a mamuti, kteří mají v podstatě pořád chuť k jídlu si dopřávají na co mají zrovna chuť).  Pro ošetřovatele to však neznamená čas na šlofíčka. Naopak v tomto čase se nalítá nejvíc za celý den a to doslova. Z koštěte neustále monitoruje pohyb stáda a v případě potřeby ho patřičně usměrňuje. 

Podvečer - mamuti jsou postupně zahnáni zpět do ohrady u hangáru. Ošetřovatel jim nachystá lehkou večeři, protože při přesunu z prérie zpět do ohrady jim opět docela vytrávilo. Při přípravě večeře si ošetřovatel prozíravě nachystá rovnou i snídani. 

Večeře - mamuti jsou zahnáni zpět do hangáru, kde již mají nachystanou lehkou večeři. 

Večerka - ošetřovatel pomocí kouzla promění  oblohu na začarovaném stropě hangáru  z denní na noční s hvězdami (strop hangáru je začarovaný stejně jako strop velké síně v Bradavicích). Přicházející noc postupně uspí celé mamutí stádo, někdy i samotného ošetřovatele. 

Když stádo usne, ošetřovatel provede inventuru zásob a případně doobjedná co je potřeba (objednávku předá panu Bjornovi, který ji parafuje a pošle sovou na příslušný odbor MK). Tím pro ošetřovatele perný den končí a má volno. To zpravidla využije okamžitě k tomu, aby se svalil do postele a ihned se ponořil do říše snů. O čem se mu zdá, není pochyb - o mamutech

----------------------------------------------------------------------

Úkol z hodiny:

 

Jména pro mamuty:

 

Arnold (Arny)

Bernard (Berny)

Goliáš

Ralf

Apolón (Apolo)

Hanibal

Manfred (Many)

Titán

 

Lara

Luna

Vesna

Amazonka

 

S pozdravem Alf Wolfmoon :)