Soutěže 1281
Výuka 1256
Semináře 422
Zmijozel

Autor: Bibi Anne
Práce odevzdána: 5. 11. 2019 05:13
Soutěž: Můžete mi tohle vysvětlit?
Zadavatel soutěže: Any Dawson

Zadání soutěže

Nedávno jsem trávila odpoledne u své mudlovské kamarádky a na její krabičce s pohyblivými obrázky (říká se tomu té-le-vi-ze, myslím) během filmu vyskočily ty ... reklamy, ale to vám byl případ, že jsem málem spadla z gauče, dvakrát. 

 

No a tak povolávám vás, znalce mudlů, abyste mi vysvětlili, co to jako je. Proč je tam ta zelená příšera a mluvící tvorové z jezera. A proč je tam dali? Já myslela, že dárky nosí Fleutýnka všude! 

 

Kamarádka taky říkala, cituji: "Nevím, která z nich je míň hrozná." Můžete do vypracování připsat, kterou máte raději a proč. 

 

zelená příšera

 

mluvící příšery z jezera

 

Max 8 palců, až 17 b/s. Otázky do sovince. V případě dlouhodobých následků konzultuje, prosím, kolegyni Orestu. 

Vypracování

Dobrý den, slečno Any,

 

vy si zahráváte s ohněm. Dívat se na mudl-krabičku s pohyblivými obrázky, to je jako zahrávat si s černou magií. Pozor na to! Někdo říká, že se tím „vymývají mozky“ ... není to tedy něco jako mozkomor?

 

Opatrně jsem máchla hůlkou a pustila si „zelenou příšeru“.  Zprvu na mne dýchl duch Vánoc (myslím ty zavřené dveře s vánočním věncem na nich), ale pak se to stalo. Hrůza, děs a leknutí ... úplně chápu, že jste při tom málem spadla z gauče. Inu, člověk by se měl lépe podívat, kdo je za dveřmi, a pořádně si rozmyslet, komu otevře.

Zelená příšera trochu připomíná mimozemšťana ... abych byla konkrétní – nastydlého mimozemšťana, protože je oděná do teplé šály. Vnucuje mudlům jakousi knížku a snaží se jim naznačit, že v druhém paralelním vesmíru s názvem Alza.cz dostanou všechny dárky, a tudíž vyřeší všechny své problémy s Vánocemi. Inu – pan Lada se svými zasněženými pohlednicemi by se asi divil, jak vypadá romantika Vánoc v podání televize.

Představte si, že ten malý zelený mimozemšťan je ale ještě víc vlezlý, než si myslíte. Jedu včera v mudl-metru (samozřejmě zamaskovaná za mudlu, žádná hůlka či hábit), zvednu oči od rozepsaného úkolu – a co myslíte? Z protější strany vagónu na mne mává zelený mužík a opět mi cosi vnucuje. Lidi okolo mne to nechalo v klidu, ale mne úplně polilo horko. On je vlastně „zelený“, stále něco lidem „nabízí“ a je „neodbytný“ ... a tehdy mi to došlo! Bylo to jako blesk z čestého nebe. To není mimozemšťan – to je náš Zpýťa. On už se svými prodejními aktivitami pronikl i do mudl světa. To nachlazení má asi z kolejky – to víte, šetříme, netopíme, všude vlhko od jezera ...

 

Když jsem se vzpamatovala z tohoto zjištění, opatrně jsem máchla hůlkou nad druhými pohyblivými obrázky ve Vašem zadání.

Bouřka, hromy a blesky ... to vypadá jako zajímavý film či souboj ... že by letošní bodovací bitva mezi Mrzimorem a Zmijozelem? To vzbudilo moji pozornost!

Jenže pak se tam objevila skupina kaprů – aktivistů – s velkou pusou, která naopak brojí proti Vánocům. To se mi líbilo – naznačit lidem, že Vánoce nemusí znamenat masové vyvražďování kaprů, nýbrž, že to mají být „svátky klidu a míru“. Pěkné, říkala jsem si, sice kapři působili jako že jsou mírně pod drogama, ale to víte, mudlové do vody vlijí ledacos, takže se jim člověk ani nemůže divit, že to pak má takového následky.

Mírně ukolébaná bojovnou rybou ... nečekala jsem nástup vymývací reklamy ... „Mall.cz“ ... leknutím jsem si vylila kafe. Cože??? Jakou to má souvislost s těmi nebohými kapry? Mám ten dojem, že kdo do té doby nebyl ve stresu z Vánoc, tak po tomto klipu mu musel  naskočit husí kůže jako mandarinky.

Ne. Kdepak. Já chci svou mudl-reklamu se sloganem „Nemusím, já už ho vidím“ - https://www.youtube.com/watch?v=JTobJ9HBwVQ

To jsou ty pravé české vánoce. Otec evidentně zapomněl koupit stromek či šetřil ... všude sníh jak blázen ... děti správně naladěné do pozitivní nálady – co víc si přát?

 

Krásný podzimní čas přeje

Bibi Anne