Soutěže 1463
Výuka 1505
Semináře 492
Nebelvír

Autor: Aileen Brokenheart
Práce odevzdána: 17. 1. 2010 01:34
Předmět: Barvokouzlení, 1. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Jako vypracování závěrečné eseje po vás budu chtít nečekaně obraz.

 

Podmínky:

* Obraz bude propracovaný. Jedná se o vaši závěrečnou esej, standardně by měla odpovídat cca 12 palcům. Tak dlouhý odkaz do obrázkové chýše po vás samozřejmě nechci, ale měli byste si s tím dát adekvátní práci.

* Připojíte pořadí použitých kouzel. Nemusíte použít všechna, která znáte, ale obraz by měl být vizitkou toho, co jste se naučili. Z tohoto důvodu také doporučuji neodevzdávat esej ihned s datem zadání, ale počkat, jestli se do konce roku nenaučíme další kouzla, která by se vám při tvoření práce mohla hodit.

* Obraz nějak pojmenujete. Nemusí být konkrétní, ale měl by něco vyjadřovat. Okomentujete, proč je na něm to, co na něm je, co to symbolizuje, proč se jmenuje, jak se jmenuje... Minimum 2,5 palce.

* Obraz necháte libovolným způsobem zarámovat. :-))

 

Připomínám, že pokud nevypracujete závěrečnou esej, nemohu vás z předmětu klasifikovat na vysvědčení.

Vypracování

Tak, právě jsem s posledním dechem dokončila ročníkovou esej a myslím, že mám s plátnem a hůlkou na dalších pár dní vystaráno :D

__________________________

| Použitá kouzla:
Accio plátno
Colorius nigra
Macula pacula
Macula apkula
Punctum alba
Linea... nigra
Linea linealis alba initium... finis
Colorius rubens
Colorius alba
Macula circulus rubens
Macula aliaposititio
Motia macula circulus

__________________________

| Obraz jsem pojmenovala "Far Away", což v angličtině znamená "Daleko".
Myslím, že na první pohled obrázek připomíná vesmírnou rudou planetu, která možná je obydlená a možná není. Kdo ví. Rozhdoně každý ví, že vesmír JE hodně daleko.
Ve své podstatě to ale nemá vyjadřovat nic konkrétního. Má to být abstraktní odraz mých myšlenek a pocitů z dob nedávných. Byly chaotické, těžko snesitelné a celkově dost náročné. Nedávaly smysl, ale i tak jsem v nich ráda bádala a hledala způsoby, smysly a důvody stejně, jako v tomhle obrazu.
- Ta "zahnutá" šachovnice má představovat konec hry. Celé to období je totiž za mnou a na poli nezůstala jediná figurka.
- "Planeta" má ukazovat volnost. Volně si pluje tím "vesmírem", ale stejně se vždycky ráda vrátí domů, protože tam by každému mělo být nejlépe.
- Šedé čáry znamenají nekonečnou cestu snů, fantazie, víry a přání. Nejsou omezené a jsou to jediné "věci", které nám nikdo nikdy nemůže vzít.
- Blikající čtverečky jsou znamením jediné možnosti. Já totiž taky mohla udělat jednu věc, když mi bylo mizerně, akorát jsem se k tomu nemohla přemluvit, nemohla sem se jen tak rozhodnout. Bylo to těžké...
- Stíny. Na čtverečkách jsou na jinou stranu, než dopadají na "planetě". Znamená to, že každý má jiný postoj, jinou pravdu. Každému patří jiná strana zájmů, ale všichni máme svůj stín stejný.
- A hvězdy zastupují ochránce. Ty, kteří na ná vždycky dohlídnou, kteří tady budou s námi. Možná jich není moc, ale jsou tací a to je nejdůležitější.

__________________________

| Rámeček jsem si vymyslela sama a vytvořila ho jedna má oblíbená kouzelnická malířka - Rachel Moonbell, kterou jsem měla tu čest poznat a požád ji o tuto malou službu. Tím pádem to není klasický rámeček, ale volně se vznáší nad celým obrazem a dodává mu tak úžasný efekt.

__________________________

| Výtvor tedy najdete zde » [link] «