Soutěže 1916
Výuka 2219
Semináře 753
Nebelvír

Autor: Christina Elizabeth Stark
Práce odevzdána: 2. 1. 2021 00:49
Předmět: Nauka o sebevědomí, 1. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Úkolem vaší závěrečné eseje bude vypracovat Příručku sebevědomé ženy, případně Příručku sebevědomého muže. Do příručky zahrnete to, co jsme se za tento rok naučili, každopádně se nebráním ani tomu, když tam přidáte něco navíc, co jsme třeba neprobírali. Hlavně ať z toho vidím, že jste sebevědomí!

Nebudu vás omezovat v tom, v jakém stylu ji budete psát - můžete ji psát jak se vám zlíbí – humorně, příliš vážně,.. Můžete přikládat i obrázky. Pokud budete obrázek kreslit vy sami, nezapomeňte jej podepsat, ať vím, že je to vaše tvorba.

Délka závěrečné eseje by měla být alespoň 9 palců, pokud budete přikládat vlastnoručně kreslené obrázky, může být i o něco kratší.

Vypracování

Příručka sebevědomé ženy

 

Naše sebevědomí milé dámy je důležitá věc, ovlivňují ji naše činy, naše smýšlení, překážky, strachy a špatné vlastnosti. Dokážeme pomocí svojí mysli stoupat k výšinám, nebo můžeme naopak sami sebe zničit v moři depresivních myšlenek a sebelítosti. Pro takové to uvědomění si co je vlastně špatně a co s tím přináším pár rad každé ženě do ruky.

 

 

1) Kdo jsem?

 

Základním úkolem každého je uvědomit kdo jsme. I když nemusíme vypadat jako sexbomby, po Vánocích se raději vyhýbáme váze, trápí nás akné i přesto jsme každý originální, všichni jsme skvělí! Musíme si říci nejenom, že máme chyby, ale i to, co je na nás skvělé, co jsme zač. Je třeba se umět pochválit dámy! Jsme přeci ženy ;)

 

 

2) Analýza sebevědomí

 

Abychom na sobě dokázali něco změnit, musíme si uvědomit jestli jsme na tom dobře nebo špatně. Proč zlepšovat sebevědomí, když už ho máme dostatečně vysoké? Nebo naopak si můžeme říkat, že jsme na tom dobře, ale přitom potřebujeme akutně tuto příručku. I analýza sebevědomí je tedy důležitým krokem! Hlavně k sobě buďme upřímní - pokud je nutné lhát i sama sobě, je zde někde zakopaný pes.

 

 

3) To špatné v nás

 

Základem změny k lepšímu je uvědomění si chyb v sobě. Není to jednoduché, ale pro zlepšení vlastního sebevědomí si hlavně musíme uvědomit co děláme špatně, abychom se mohli zlepšit, mohli na svých chybách zapracovat. Jedině tak si můžete o sobě myslet víc a lépe, až když zjistíte a odstraníte chyby, které nízké sebevědomí způsobují. Chyby charakterového rázu neodstraníme, nikdy ne úplně, ale pro posun v oblasti sebevědomí je třeba své chyby znát a minimálně se snažit co nejvíc ovlivnit jejich negativní dopad. Víte co se říká! Kdo nepadá, jezdí pod své možnosti. I chyby (pády) k tomu tedy patří.

 

 

4) Naše strachy

 

Nejen chyby v nás, ale i strachy a fóbie určují jak se chováme, co si o sobě myslíme, jaké máme sebevědomí. Pokud se bojíme mluvit s lidmi, není vůbec podivuhodné, že se tento strach odrazí i na našem chování, na tom, co si o sobě myslíme. Oproti chybám bývá problém s řešením těchto strachů - povětšinou jsou neopodstatněné a hluboce v nás zakořeněné, o to je pak ale větší účinek na naše sebevědomí pokud se nám je daří odstraňovat. Bojíte se komunikovat s muži? Zapracujte na tom! Právě kvůli tomu si ubíráte na sex appealu, cítíte se nesebevědomě. Není totiž nic krásnějšího, než být chtěná a někomu se líbit ;)

 

 

5) Cíle a předsevzetí 

 

Jen si tak z ničeho nic říci, že se zlepším nefunguje, je důležité si stanovovat cíle, předsevzetí, dávat si úkoly a deadliny. Zní to sice jako nějaké rádoby poučky z takových těch přeplacených super pozitivních knih a seminářů (obvykle amerického původu), nicméně zde je to jedním z nejdůležitějších a nejvíce funkčním bodem. Jakmile si stanovíte body, úkoly, ideálně barevně a s možností odškrkávat hotové, práce jde snáz a hned od ruky. Funguje během učení, funguje během dělání úkolů zde na hradě, funguje na posouvání hranic a cílů a HLAVNĚ se díky tomu budete cítit lépe. Budete sami o sobě o něco lépe smýšlet - zlepšovat tak své sebevědomí. Důležité je také si své cíle dávat tak, aby se daly plnit. Dávat si cíle typu zhubnu do plavek, sice zní energicky a sebevědomě, o to ale víc utrží mysl, když cíl nesplníte, pište si úkoly splnitelné, po krůčcích - o to více je odměna sladká!

 

 

6) Překážky

 

Kromě chyb v nás, v našem charakteru, strachů co máme jsou zde i další překážky, další věci co nám stojí v cestě. Do překážek patří právě strachy. Mezi překážkami jsou i naše chyby, je to cokoliv co nám v sebevědomí brání. Překážky je dobré objevit, aby jste mohli zapracovat na jejich odstranění. Překážky mohou být zrádné (lenost), mohou být nenápadné (způsob jak myslíme), mohou být typické (typické prohlášení 'Já to nedokážu'). Takže hlavní myšlenkou tohoto bodu je zamyslet se nad překážkami, objevit je, zapracovat na odstranění. A milé dámy, nebojte se, překážky jsou v každém z nás! ;) I tato myšlenka častokrát pomůže při odstraňování.

 

 

7) Pozitivní myšlení

 

Negativní myšlenky ničemu nepomohou. Ať už se ve světě děje cokoliv, ať už je kolem vás moře smutku, nedaří se, den je blbec, zkuste se usmát. Zkuste si říci, že to může být horší, zamyslet se nad tím hezkým co máte, radovat se z maličkostí. Základem je totiž pozitivně myšlet, brát vše s nadhledem a nenechat se smutkem, strachem a depresí sežrat zaživa. Jakmile se budete cítit lépe, budete mít i zdravější sebevědomí a budete se hned cítit ohledně sebe lépe.

 

 

8) Jsme ti nejlepší

 

Jak jsem nakousla na začátku, všichni jsme originální, jsme skvělí! Každý z nás je v něčem dobrý a to, že děláme něco v čem jsme dobří nám právě zlepšuje to naše sebevědomí, sebesmýšlení. Dělejte co umíte dámy! Zlepšujte se v tom co umíte! Umím vařit, umím malovat a proč bych to taky nedělala, nezlepšovala se a neukazovala to světu, když mi to jde? Každý jsme totiž v něčem skvělí! :))

 

 

Christina Elizabeth Stark