Soutěže 1481
Výuka 1517
Semináře 499
Nebelvír

Autor: Christina Elizabeth Stark
Práce odevzdána: 8. 6. 2021 00:00
Soutěž: Hogwarts a jeho kouzlo kouzel
Zadavatel soutěže: Lilien Emity Meissed

Zadání soutěže

Při sepisování článku do Denního věštce, jsem opět narazila na jeden střípek, konkrétně na Střípek kouzla Hogwarts 2013. V době, kdy jsme střípek obdrželi, měl pan ředitel Elénére krásný proslov, ze kterého musím vypíchnout tato slova: „… Náš hrad je spředen kouzly, ale to největší kouzlo nese každý z vás ve svém srdci - nikdy na to nezapomeňte.“

A já bych byla ráda, kdybychom v této soutěži sesbírali co nejvíce takových kouzelných střípků. Je hezké si společně sednout a zavzpomínat, co nám Hogwarts dalo, ať už nám všem jako celku, nebo jednotlivcům…

Ráda bych došlé příspěvky zveřejnila v článku, který vyjde v Corvinu Declaratio, pokud byste s tím měli problém, napište mi to do příspěvkuAle poprosila bych, abyste se nesouhlasu co nejvíce vyhnuli, protože jen tak se nám podaří sesbírat co nejvíce střípků, které vytvoří to největší kouzlo kouzel.

Téma této soutěže je… „Hogwarts, kouzlo, jak ho vidím já…“

Jak na to? Inu můžete zaslat…
1) … reálnou fotografii, která se týká světa Hogwarts s vysvětlením, proč je to jedinečný střípek vašeho života na Hogwarts - (Je na ní někdo vám blízký? Zachycuje nějakou nezapomenutelnou situaci, která se stala díky Hogwarts? Atd…) - Tentokrát je jedno, zda jste fotografii fotili vy sami nebo jste jedním z aktérů na fotografii, jediná podmínka je, že mi musíte napsat, proč pro vás ta fotografie tolik znamená…
2) … fotografii od pana Paštičky s vysvětlením…
3) … koláž s vysvětlením
4) … drabble (= přesně 100) případně double drabble (= přesně 200 slov)
5) … ručně kreslený/malovaný obrázek s vysvětlením

Můžete zaslat jednu variantu a můžete je všelijak kombinovat. Stejně tak je mi jedno, zda se rozhodnete zaslat více fotografií nebo třeba několik drabble,…pouze se snažte dodržet maximální hodnocení, což je 60 s/b.

Vypracování

Hogwartské kouzlo

 

Dobrý večer slečno :)

 

Hrad je pro mě druhým domovem a už jen to, že jsem pojala povinnosti na hradě mezi mé běžné jako vlastní a plním je se stejnou důležitostí, jako zkoušky u mudlů, je co říci. Není to totiž vůbec jenom hra - opravdu mi na tom mém hradním životě záleží.

 

Hrad mi dal nejvíce hlavně v oblasti rozvoje malování a kreslení, dal mi důvod proč začít, pokračovat a jak pokračovat. Ale hlavně mě inspiroval v tom, abych zkoušela nové věci. Sice se to může zdát divné, že pouhými soutěžemi a úkoly bych to mohla takto pozvednout, ale ještě před šesti lety, když jsem na hradě začínala, tak jsem nezvládla malovat téměř nic.

Vyhrabala jsem své staré pomalované Hog sešity (mám samozřejmě všechno schované) a zkusila vám je porovnat podle let, kdy jsem do nich tvořila. Mé období tvorby by se dalo rozdělit na tři historická období.

 

Doba grafitová

Hned na první pohled jsi lze všimnout, že jsem na začátku kreslila pouze tužkou. Ráda se k ní vracím, ale začátky jsou prostě poznat.

https://postimg.cc/gallery/zLxGrwr/58d32ef7?fbclid=IwAR2RCozYp6lfp9tniX8iRh9bntZNXcxAsg2dK3iYQJnuy30tZXuji011pWg

 

Doba rozkvětu (osvícení)

Období roku cca 2017/2018 - 2020 přinesl mánii olejových pastelů, tehdy jsem s nimi dělala vše. Do toho jsem přidala akvarelové pastelky a zkusila jsem dokonce jednotlivé kusy kombinovat. A občas jsem se vrátila k tužce. V těchto letech jsem zkusila airbrush, olej, akvarel, akryl... Prostě jsem se rozvíjela ze všech let nejvíce a na hradě se začala zapojovat do všeho možnýho (LT, kolejka, Sub Salix, B4,...). V těchto letech jsem zaznamenala největší osobnostní růst malování.

https://postimg.cc/gallery/ZbJkjBS/dc26b603?fbclid=IwAR0TrwD0JIQQ1JA6G6Z8og3bqI8LowQ3WTAKo-yhX-xxvW0nwlwJVsq5BJk 

 

Doba moderní (grafická)

Tato doba mě zaplavila loni v březnu, zkusila jsem grafický tablet a už jsem nechtěla jináč. Štětec je štětec, to stejné pastel, ale v některých ohledech je to k nezaplacení.

 

https://postimg.cc/gallery/C8SfdbM/8982c2c9

 

 

UPOZORNĚNÍ - toto zdaleka nejsou všechny mé obrázky a tvorba, vyfotila jsem jen co mě zaujalo ve starých sešitech (aktuálně mám sešit číslo 3 s tím, že jsem ho naposledy použila v lednu).

Všechny hog soubory mám v pc na jedné složce - obsahuje 6,5GB dat! A to včetně všech obrázků jak malovaných, tak luštících logických a omalovánek na tisk. 

 

Tímto příspěvkem do vaší soutěže jsem se tedy nechtěla jen chlubit už dávno zapomenutou tvorbou, ale poukázat na to, jak zdánlivě 'hloupé' úkoly a soutěže na Hogu mohou mít z dlouhodobého hlediska vliv na rozvíjení koníčku jako takového. Minimálně jsem si více jistá, mám větší sebevědomí, ale hlavně (hlavně!) mám důvod proč ty obrázky dělat, mám platformu, kde to někdo ocení. 

 

To bylo totiž to kouzlo, co mi náš Hog dal... :)))

 

Christina Elizabeth Stark