Soutěže 1481
Výuka 1517
Semináře 499
Havraspár

Autor: Vilja Carrie Dechant
Práce odevzdána: 9. 7. 2021 23:07
Soutěž: Složit a poslat 1
Zadavatel soutěže: Oliver McCollin

Zadání soutěže

Vítejte u další série soutěží z mého pera!

Dneska bych od Vás chtěl velkou pomoc! V průběhu školního roku se všichni profesoři samozřejmě unavili a bylo by záhodno, abychom je vyslali na nějakou dovolenou.

JENŽE! Co jen se mohlo stát? Oni se mi všichni rozpadli! No to je tragédie, že?

Po Vás bych tedy chtěl, abyste složili jednotlivé profesory, správně je pojmenovali a nakonec je poslali na dovolenou!

Na dovolenou je můžete poslat pomocí básně (max. 30 veršů), drabble (přesně 100 slov), obrázku a nebo příběhu (max. 7 palců). Vyberte si vždy jednu možnost na jednoho profesora!

No a teď již dnešní zadání.

První profesor

Druhý profesor

Printy složených profesorů dodejte i s datem časem složení! A můžete poslat i samotné složené profesory.

Hodně štěstí a dovoleným zdar!

Vypracování

Dobrý den,

 

děkuji za velmi zajímavou soutěž. Původně jsem si myslela že mi na ni nevyjde čas, ale jsem opravdu ráda, že věci dopadly jinak. Pro oba profesory jsem se rozhodla zpracovat dovolenou formou příběhu a moc jsem si to užila. Snad by si to byli užili i oni.

 

1. profesor - Dr.M.  Oliver McCollin,  CScM.

Obrázek do soutěže

 

Dovolená:

 

Dovolená pana profesora McCollina začala poněkud hekticky, protože souhrou několika podivných, ale v kouzelnickém světě zcela uvěřitelných náhod, kompletně selhalo ranní buzení, a protože venku pršelo a bylo tedy šero, pan McCollin opravdu výrazně zaspal. Ne tolik, aby všechno propásl, ale právě tolik, aby musel vydat všechnu energii do maximálního možného spěchu a do poslední chvilky si nemohl být jist, zda se na dané místo přemístí včas. Kdyby se vypravil někam za odpočinkem a jeho jedinou povinností bylo přihlásit se v určitý den v hotelu, tohle by se nestalo. Ale pan McCollin se letos rozhodl strávit dovolenou velmi aktivně a vydat se do Španělska, kde měl pomáhat místním kouzelníkům s obnovou tamního kouzelného hvozdu. Opravdu proto nechtěl začít tím, že přijde pozdě.

Zmíněný hvozd se nachází v Pyrenejích, zhruba na půli cesty mezi městem Pampalona a Biskajským zálivem. Pan McCollin se tak mohl těšit na překrásnou přírodu španělských hor, mnoho a mnoho nachozených kilometrů při horských túrách, hodně létání na koštěti při obhlídkách oblasti, stopování některých kouzelných tvorů, kteří se v oblasti vyskytují, skvělou místní kuchyni a spoustu práce s budováním školky, ve které se budou pěstovat semenáčky stromů, ze kterých snad jednou budou lesní velikáni. Španělská královská kouzelnická společnost, která je jistou obdobou britského Ministerstva kouzel, na tento projekt uvolnila opravdu velkou sumu, protože obnova kouzelného hvozdu je důležitá pro celý kouzelnický svět. Najdeme zde magické rostliny, tvory a dokonce i houby, co se nikde jinde na světě nevyskytují. Jde jak o endemity, kteří se vyvinuli právě zde a jen zde také mohou žít, tak o tvory (či rostliny nebo houby), co už byli jinde na světě vyhubeni. Tak důležitou práci proto nemohou dělat jen aktivní dobrovolníci, které láká dělat dobrou věc, ale je třeba i odborníků na slovo vzatých a v ruku v ruce se zkušeností a odborností jde pochopitelně a náležitý honorář.

Pan McCollin tak věděl, že si po školním roce na hradě dopřeje velkou změnu, pozná nové prostředí, udělá něco velmi důležitého a přiblíží se o nějaký ten galeon k vlastnímu domu. Jeho drahá polovička si zatím v letovisku na pobřeží užije wellness pobyt a díky letaxu a přemisťovadlům se budou moci vídat tak často, jak jim po společném roce na hradě bude vyhovovat.

I přes počáteční zmatky se panu McCollinovu podařilo vše stihnout téměř doslova na minutu přesně, čímž udělal ten nejlepší možný dojem, a ještě nezapomněl nic z toho, co hned z kraje potřeboval. Takže těch pár maličkostí, co člověk ve spěchu zapomene vždycky, si pak vyzvedl už v klidu.

Prvních pár dní bylo náročnějších, než očekával. Přece jenom výuka není fyzicky tak náročná jako neustálé chození a kopání děr na sloupky plotů, ale brzy si zvykl a začal si to opravdu užívat. Nejen, že se hezky a příjemně protáhl, ale i se u práce slušně opálil. Asi nejvíc mu pak učarovala tradiční kuchyně a večerní posezení s kolegy u táborového ohně.

 

2. profesor -  BcMe.  Bilkis Blight

Obrázek do soutěže

 

Dovolená:

 

Madam Blight se rozhodla pro mnohem méně fyzicky náročnou dovolenou na ostrově Hy-Brasil, který se nachází západně od Irska a mudlové jsou přesvědčení, že neexistuje. Na tomto ostrově se totiž mudlové nenacházejí a je magickými iluzemi zabezpečený tak, aby ho mudla nemohl objevit, ani kdyby se ho vydal hledat cíleně. Na místo mudlů zde ale najdeme pestrou směsici jiných kouzelných národů, které zde žijí převážně v míru. Ostrovní ekonomika stojí na turismu a kdyby tu mezi sebou elfové, kentauři, skřeti, jezerní lid a další inteligentní kouzelné bytosti válčily, kouzelničtí turisté by se vypravili jinam.

Madam Blight tak měla na výběr z desítek hotelových letovisek, která se mezi sebou jen předhání s nabídce toho nejlepšího ubytování a nejkomplexnějších služeb. Říká se, že ačkoliv je na ostrově velké množství přírodních krás, jako jsou Tyrkysové vodopády, Plačící sochy nebo Conguirské hrady které byly před tisíci let vybudovány na levitujících skaliscích, mnoho hostů se při své první návštěvě Hy-Brasil vůbec nerozhodně opustit své letovisko. Hosté zde totiž najdou tak úžasně strhující nabídku služeb a atrakcí, že je za celou dovolenou nestihnou ani všechny vyzkoušet a jakkoliv se jich nabažit. Madam Blight tu ale poprvé nebyla, takže už věděla, co ji čeká a připravila si malý plán.

Ačkoliv ostrov Hy-Brasil neleží v tropech, může se díky troše té všudypřítomné magie pochlubit překrásnými pláže s osvěžující, leč vždy příjemně teplou vodou, takže si člověk může užít pobyt na pláži stejně jako ve vodě. Madam už moc těšila na plavání s delfíny a také na letošní výstavu soch z písku, ty jsou vyhlášené kreativitou a originalitou svých tvůrců. Letos například letáky lákaly hosty na dva metry vysokou sochu bájného Yggdrasilu.

Dva dny měla madam Blight vyhrazené pro cestování po ostrově, aby se pokochala přírodními scenériemi. Velmi se jí líbila možnost absolvovat tyto cesty na hřbetě okřídleného koně, i když nakonec se jí zdálo ještě lepší cestovat v otevřeném kočáře, který ti koně táhli. Alespoň jeden si vymínila strávit na jednom z hy-brasilských tržišť, která nabízí opravdu širokou škálu zboží. Od všemožných druhů suvenýrů, přes stánky s jídlem z doslova celého světa, po šperky, domácí dekorace, přísady do lektvarů a dokonce i živé domácí mazlíčky, jako jsou akvarijní rybky nebo ptáčci všech myslitelných barev a jejich kombinací.

To vše si madam Blight přála proložit dny strávenými v prázdninovém letovisku, které se letos vybrala. Nabídka relaxačních masáží, koupelí, hudebních a tanečních představení a dalších atrakcí byla příliš lákavá, aby se jí pokoušela odolat. Mnohem příjemnější je zahrnout tyhle aktivity do plánů a nemít při nich pocit výčitek, že kvůli tomu vynechává něco, na co těšila.

I tak ji překvapilo, že hned první den strávila tři hodiny tím, že ležela v zahradě hotelu na lehátku a naslouchala zpěvu hy-brasilských slavíků. Původně si tam chtěla jen po cestě trochu odpočnout, ale zpěv těch ptáčků je prostě nádherný.

 

S pozdravem,

Vilja C. Dechant

Havraspár