Soutěže 1481
Výuka 1517
Semináře 499
Havraspár

Autor: Miraell Eliranne
Práce odevzdána: 26. 6. 2021 22:17
Soutěž: Ornamenty z písku
Zadavatel soutěže: Keša z Borové

Zadání soutěže

Dobrý den a kvalitní kávu přeji.

Procházela jsem soutěže, které vypisují kolegové, a snažila se objevit nějakou, kterou bych mohla splnit. Přitom jsem nahlédla do soutěže Thisissand, kterou vypsala kolegyně Williamsová. 

Protože jsem stará konzerva a nemám spoustu apek a podobných udělátorů, abych mohla plnit soutěže kolegyně, ani tuto se mi nepodařilo rozchodit. 

Nicméně.

Vzpomněla jsem si na jeden pořad o lidových zvycích, který jsem nedávno viděla v mudlovské bedýnce. Konkrétně šlo o vysypávané ornamenty z písku a mouky, které se objevují v Šardicích na Hodonínsku o různých slavnostech.  Podívejte se tady: 

Nebo třeba tady: 

Pěkné, viďte. Prostě smíchají písek s moukou a už vysypávají ornamenty vlastní rukou sevřenou do pěsti. Pak to trochu pokropí vodou, aby ornament ztuhl a neodfoukal ho hned vítr.  

 

Co bude vaším úkolem. Nechci po vás, abyste hned míchali písek s moukou. Můžete vzít klidně jen písek, nebo jen mouku, a vysypávat ornament doma na kuchyňské lince nebo venku na ulici, v parku.   Pošlete mi, prosím, až 3 fotografie pěkných ornamentů (pokaždé jiného) se jmenovkou. 

 

Odměna: až 8 jednotek za jednu fotografii

 

Keša 

Vypracování

Zdravím Vás!

 

Říkala jsem si, že malovat z písku bude přeci snadné, ale ono je to o dost těžší, než se zdá.

Na malování jsem si půjčila písek pro křečka, který má na koupání (nepoužitý).

Ven se mi moc nechtělo, nepřišlo mi, že v mém okolí je vhodné místo a písku jsem zas neměla moc. Tak jsem malovala jen na papír, černý, aby byl obrázek dobře vidět.

Trvalo mi docela dlouho, než jsem se po mnoha neúspěšných pokusech rozhodla, že mandalu malovat nebudu.

Vyrobila jsem si kornoutek z papíru a nakonec jsem vytvořila nejprve motiv louky s květinkami a motýlem, poté pohled na oblohu, kde sluníčko střídá bouřka a nakonec domeček v lese (nebo spíše u stromů).

Snad se obrázky zalíbí :)

 

Mějte se krásně a moc děkuji za zajímavou soutěž,

Miraell