Soutěže 1281
Výuka 1257
Semináře 422
Nebelvír

Autor: Jane Mooren
Práce odevzdána: 18. 5. 2012 21:42
Soutěž: Štětcem múzy 2
Zadavatel soutěže: Larrie Larstonová

Zadání soutěže

Občas se každému (byť sebenadanějšímu) čarokreslíři nedostává inspirace a múzy jsou skoupé na nápady. A tak mě napadlo, že bychom si mohli s nápady vypomoct společně.

Vaším úkolem bude pozorně si prohlédnout nejasný symbol, který vám předvedu. Následně se jej pokusíte zakomponovat do nějakého obrázku. Může jít o vyobrazení konkrétní osoby, věci apod. nebo klidně o abstraktní dílo. Důležité je, že symbol ve vašem obrázku bude někde obsažen.

Symbol můžete:
- libovolně otáčet různými směry
- libovolně zvětšovat či zmenšovat

Musíte však bezpodmínečně zachovat jeho tvar.
Uvedu příklad: Pokud bych vám tedy ukázala takovéto zadání: Viz zde, bylo by možné jej takto zakomponovat do takovéhoto CELKU (a nebojte, rozhodně neočekávám taková díla :)).

Vaším druhým zadáním a inspirací bude tento:

SYMBOL

Vypracování

Madam, já ty vaše soutěže prostě zbožňuju! :DD
Tedy, nikdy se mi do toho na začátku moc nechce, protože nevím, co bych měla vymýšlet... Ale na konci jsem z toho vždycky tak jako napůl nadšená a napůl zděšená.

Ten symbol mi na první pohled připomněl kočku. A komu ne? 
Na druhý mě napadla maska kočky na dívce, tedy vážně originální, žejo. :D A tak jsem se rozhodla, že to musí být něco jiného.
Na třetí jsem si vzpomněla na medvídka Pú a jeho milovaný med. A bylo rozhodnuto, bude to úl... a nebo velikonoční vajíčko, jenže kdo by do něj střílel, že?
Jako první jsem kreslila ten úl. A co dál? Chtěla jsem kreslit lovkyni s lukem, jenže se to nehodilo. A tak nakonec vznikla taková zdeformovaná podivná rysokočka. To však nevysvětlovalo, kde se vzal ten šíp, a nemělo to žádnou myšlenku, protože abych mohla stavět na nějaké roztomilosti kočky, na to vážně neumím dost kreslit. :D
Tak přišla maminka vosa/včela, nebo něco podobného. Ty pruhy by to mohly naznačit, i když ta podoba jinak moc nesedí. A prostě mi přišlo zajímavé tam dát znovu ten vypočítavě nadšený úsměv, i když to původně měl být u kočky úsměv zděšený (měly se na ni vrhat malé vosy, jenže jsem byla líná to kreslit, stejně by to vypadalo jako rozlitý inkoust :D).
To měl být konec, jenže jsem nevysvětlila ten šíp, a byl by divný. Tak jsem tam přikreslila ještě dívku, která se dokáže zvětšit i se svým lukem. Proč střílela do úlu? Protože je šílená, a hotovo!

A tak tedy, úsměv dělá přátele. Ale jestli takové přátelství bude těšit obě strany...