Soutěže 2056
Výuka 2352
Semináře 802
Zmijozel

Autor: Saiph Lacaille
Práce odevzdána: 3. 4. 2022 23:56
Předmět: Hůlkověda, 1. A
Termín: 4. termín

Zadání domácího úkolu

Ach, jak je mi to nemilé sdělit, ale paní Giddelie ochořela mravenčím morem a protože nemá potřebnou bylinku a má tendence řešit vše důkladným vnitřním vypálením Ohnivou whiskey, k jejímu uzdravení do dnešní hodiny nedošlo. Ale nevěšte hlavu!

Prestižní Akademie umění hůlkotvorného vyhlásila soutěž pro studenty kouzelnických škol! Zúčastnit se může úplně každý student předmětu Hůlkověda, který má alespoň 11 let a všech pět pohromadě. No, no, nebuďte na sebe tak přísní! Chce se po vás návrh hůlky na téma VESMÍR

 

Váš návrh musí obsahovat:

kompletní design hůlky provedený na papír, kus pergamenu nebo v grafickém démonkovi

kompletní popis hůlky, tj. z jakého dřeva je vyrobena (a proč), jaké jádro obsahuje (a proč)

odhad prodejní ceny hůlky a její popis pro běžné kouzelníky, kteří si přišli vybrat svou hůlku

 

Váš návrh nemusí být reálně vytvořeným modelem, tedy spíše mudlovskou atrapou, zkrátka jakýmsi nekouzelnickým pokusem o hůlku (ale tato atrapa je ceněna bonusovými body!).

 

Odborná porota může v každé kategorii (tj. design, popis materiálu, prodejní popis) udělit maximálně 5 hvězdiček a minimálně 1 hvězdičku

Porota se skládá ze tří osob, jmenovitě paní Emílie Rozjeté (hodně jí záleží na designu hůlky, zbytek ji až tak netankuje), pána Fabiána Zpeněžitého (záleží mu jen a jen na splnění zadání a na tom, jestli je popisek v potenciální prodejně dostatečně poutavý a cena není moc přepálená) a uctivého, z řad kentaurů vybočujícího, Sto otázky (ptá se na vše, zpochybňuje vše, nejspravedlivěji hodnotí). Doprovodným členem poroty je host, jezerní člověk Rybana, který hodnotí naprosto náhodně v jakékoli kategorii. 

Vítězem se stává kouzelník či čarodějka, který nasbírá nejvíce hvězdiček ze všech.

 

Akademie umění hůlkotvorného se zavazuje, že výherci zašle odměnu 12 srpců a uveřejní ho v galerii Archiv, ale to vše pouze v případě, že se z naší školy zúčastní soutěže alespoň 4 žáci. Já se zavazuji, že skrze hodnocení úkolu každému účastníkovi soutěže zašlu jeho individuální hodnocení poroty.

 

Vaši vypracovanou soutěž mi vložte do úkolu, já už se postarám, aby se to dostalo do Akademie. Nezapomeňte, že design hůlky by měl obsahovat i váš kouzelnický podpis a že na externí galerie se nikdo z poroty moc netváří.

 

Vypracování

Běžný domácí úkol: Hůlkověda
Saiph Lacaille

 

Krásný den, madam Williamsová,

hůlka, kterou jsem vyrobila k tématu Vesmír, byla vybírána s pečlivostí. Nejprve její tvar – neměl být pravidelně rovný, protože ani ve Vesmíru není vždy vše geometricky rovné, zároveň měla být rukojeť spíše kulatější, protože všechno odstartoval jakýsi Velký třesk. Navíc objekty, které se ve Vesmíru tvoří, zpravidla kulaté bývají – ať už jde o hvězdy nebo planety.
Při výběru dřeva jsem krom vlastností vzala v potaz i teorii, kterou už jsem nakousla v některém z předchozích úkolů – myslím, že kombinace více dřev (správně opracovaná) může vést k propletení jejich účinků, často i k zesílení. Proto byl pro vesmírnou hůlku vybrán jasan s kombinaci se sykomorou – aby byla naprosto v rovnováze. Jasanové dřevo je typické pro strom Yggdrasil, což je v severské mytologii strom prorůstající všemi světy, sykomora podle mě dokáže skvěle vyrovnat všechny oblasti, v nichž je jasan průměrný. Na jednu stranu bude tedy hůlka vhodná pro zastavení se, zpomalení, stání na místě (z povahy jasanu), na stranu druhou bude zase výborná pro dobrodruhy, co se potřebují pořád někam posouvat a učit se (sykomora). Obojí je ve Vesmíru potřeba, aby zůstal v rovnováze. Navíc sykomora zaručuje, že s majitelem nesmí být nuda, průměrnému čaroději prostě vzplane. Nebude se jí tedy chlubit žádný budižkničemu.
Dřevo bylo dozdobeno malými hvězdami (přímo z oblohy, nebo chcete-li, posbírala jsem v Severní učebně hromadu hvězdného prachu a aroma), aby byl dojem z jejího vzhledu přímo kosmický. Kdo nerad kouká na hvězdnou oblohu?
Co se týče jádra, zvolila jsem pero fénixe. Je to otřepaná volba, já vím, ale fénix je symbolem věčného koloběhu, znovuzrození, konce, smrti, začátků, zrození. To všechno je propojené s Vesmírem a jeho podstatou, proto to nemohlo být nic jiného.

Její délka je 17,3 centimetru. Proč, to vám nepovím – prostě mi to tak vyšlo.

Jsou třináctky šťastné, nebo nešťastné? Kdoví!