Soutěže 1916
Výuka 2201
Semináře 753
Zmijozel

Autor: Enola Gatito
Práce odevzdána: 24. 9. 2022 17:02
Předmět: Testrálologie, 1. A
Termín: 2. termín

Zadání domácího úkolu

1 Který z dnes probíraných plemen okřídlených koní tě zaujal nejvíc a proč?

 

A Abraxaský plavák je znám díky svému jedinečnému apetitu. Pátrejte ve všech dostupných zdrojích a napište mi, jakou lahůdkou tento kůň nepohrdne a jestli to může mít nějaký efekt na jeho létací dovednosti, případně na jeho motoriku.

 

B Chtěli byste se v budoucnu účastnit kouzelnických dostihů nad Amazonkou? Jaké nebezpečí v tomto nehostinném prostředí může na koně ve vzduchu číhat? Jaký trénink byste zvolili? Vše, co vás k tématu kouzelnické dostihy napadne.

 

C Nakreslete výjev Amazonského pralesa, nad kterým právě probíhají testrálí dostihy.

 

Minimální délka alespoň 3 palce.

 

Vypracování

Krásný den, pane Trotterticklere, 

 

to byla ale opět zajímavá hodina!

Nejprve bych chtěla odpovědět na otázku z hodiny. Institut čar a kouzel ve Francii, který chová Abraxaské plaváky, se jmenuje Krásnohůlky. Naši Školu čar a kouzel v Bradivicích kdysi navštívili za účelem účasti v Poháru Tří Kouzelníků, což je prestižní soutěž, kterou tehdy naše škola hostovala. A delegace z Krásnohůlek přiletěla ve velkém kočáře, který právě táhlo několik zmiňovaných Abraxaských plaváků.

 

A teď už k úkolu samotnému. Nejvíce mě zaujali Granijský okřídlený kůň. O Abraxech jsem již slyšela dříve. Aethonský okřídlený kůň... Na něm má být tedy zajímavé jen to, že je krásný? Trochu povrchní. Takže vyhrál ten Granijský. Sice nejsem zrovna fanda zvířecích závodů, ale budu věřit, že to ty koně baví :D A i ten dostih, co zmiňujete... Nad Amazonskými pralesy. To musí být zážitek, věru že ano. Popřemýšlím, jestli se za takovou událostí někdy nevypravím :)

A to je také důvod, proč jsem pro svůj úkol vybrala variantu C a pokusila se namalovat svoji představu takového dostihu...

Dostih nad Amazonkou

Jejku! Až teď v zadání koukám na pojem: testrálí závody? To jsem asi něco pěkně pokazila, že? Jak jsem četla o té Amazonce, byla jsem si hned jistá, že půjde o Granijského! Teda, Enolo, nauč se číst! Co už teď s tím? Víte, co to dalo práce? Koukejte... 

Dostih nad Amazonkou proces tvorby

 

Tak Vám, pane profesore, přeji krásný den! Á... Už jsem Vám dnes říkala, že Vám to moc sluší? O:)

 

Enola Gatito