Soutěže 1936
Výuka 2273
Semináře 765
Hogwarts.cz

Autor: Oliver McCollin
Práce odevzdána: 28. 9. 2012 22:39
Soutěž: Hog jako z pohádky... II.
Zadavatel soutěže: Monny Whitecrow

Zadání soutěže

Tak jsem si jednou šla po mudlovské ulici a ve výloze knihkupectví jsem viděla titulní stránku knihy s pohádkovými postavičkami z Večerníčků. Jen tak z legrace jsem si začala dosazovat jednotlivé postavičky na posty z našich Hogwarts. Třeba se budete bavit stejně, jako jsem se bavila já.

 

A máme tu druhé kolo...

 

Dnes dostanete celkem čtyři hradní posty a zaměníte je za postavičky z kreslených pohádek.

 

Vždy napište za koho dotyčného zaměníte a proč si myslíte, že by se na daný post hodil. Odůvodnění u každého ať je v rozmezí 3 až 5 palců.
Bez odůvodnění nebudu hodnotit. Nestačí mi stroze vymyslet postavičky...

 

V tomto druhém kole hledejte postavičky na záskok pro funkce

 

Kolejní ředitel Havraspáru

Kolejní ředitel Mrzimoru

Kolejní ředitelka Nebelvíru

Kolejní ředitelka Zmijozelu

 

Kdo mě opravdu pobaví, může dostat bonus :))

 

A všechno nebo nic... kdo dosadí jen dvě, jako by nedosadil nic :)

Vypracování

Havraspár - Maruška (Sůl nad zlato)
Marušku bych se mdal z jednoho a to velmi velmi prostého důvodu. Prokázala se jako nejmoudřejší z celé pohádky (a to bych řekl i moudřejší jak kouzelná babička). Aškoli nebyla absolutně pochopená, byla nejmoudřejší. Co ještě podnítilo mou ideu je to, že Rowena samotná ve své době nebyla absolutně pochopená. Její moudrost údajně měla takovou velikost, že to jen tak někdo prostě nedokázal pochopit. Což tedy trošku podporuje tu mou vizi nepochopené Marušky.
Jako další bod bych chtěl říct ten, že podle mne by se měl správný havraspárský student i řídit svým srdcem, nejenom svou moudrostí. Typickým příkladem bych vzal třeba Lenku Láskorádovou, která vlastně se řídila jen srdcem, svou moudrostí akorát podporovala své myšlenky. Tedy druhý znak, který by jí (podle mne) mohl řadit právě na tento věhlasný post. Tedy její moudrost, dokázat si svou domněnku podepřít dobrými argumenty a navíc její řízení se srdcem. Navíc jí ještě přidá to, že nic jen tak neuspěchá, na všechno jde velmi rozvážně. Hezky pozvolna jde na vše. To zobrazuje ona prvotní otázka krále, jak jej maj dcerky rády, to, že odpovídala jako poslední, aniž by to byla nutnost.
Nevím, jestli je z toho úplně patrné, jak se mi tam hodí, ale prostě .. hodí se mi tam asi nejvíc ze všech moudrých pohádkových postav, protože svou moudrost nedává na obdiv všem okolo.

Mrzimor - Pumba (Lví král)
Pumba ze lvího krále, prase bradavičnaté. Doopravdy hlavním důvodem není to, že prdí a v davu se cítí nesvůj (proto pak prdí), ale důvodů mám plnou kapsu úplně jiných.
První důvod je jeho kamarádskost, jeho obětavost k přátelům. Jeho kamarádskosta zároveň plachost. Vše je tedy nejlépe vidět ve Lvím králi 3, který se zabobírá hlavně Pumbou a Timonem. Následně tedy potkají i Simbu, takže je tam vidět jeho obětavost, kdykoli je Simba v ohrožení života, či zranění, Pumba skočí, chytne, zachrání, udělá pro něj cokoli.
Jako další důvod bych viděl to, jakým je sluníčkem. Neztrácí hlavu, je neustále pozitivní a snaží se i ostatním dodat tu pozitivní náladu, to pozitivní myšlení. Je to tedy věc, kterou na něm velmi obdivuji, ale tak jak ho tvůrci ztvořili, takovým asi i bude. Ale musím říct, že mi to nikdy k němu moc nešlo, přeci jenom .. je to Prase bradavičnaté .. a ta nebývají moc společenská, ale tak .. je to docela milé, když se nad tím zapřemýšlím.
A asi poslední, ale vůbec ne nejméně důležitá. Možná ta nejdůležitější. Je to jeho pracovitost. Vlastně Timon si z něho udělal trochu sluhu, ale jemu je to absolutně buřt .. teda úplně jedno. Pracuje, jako by se nechumelilo a nedržkuje. Dělá Timonovi jídlo, postel (i když mu Timon zabere větší, nechá mu jí) a prostě všechno a neslyší ani jedno děkuji.

Nebelvír - Kocour v botách (Kocour v botách)
Nebelvíru, tedy mé vlastní koleji, bych osobně přiřadil Kocoura v botách, ovšem v takovém podání, v jakém je udělán ve filmu Kocour v botách. Sice je tam udělán jako trochu mimo dějově Shrekovský, ale přijde mi tady tak trošičku jinačí.
Tedy zpět k tomu, proč bych jej dosadil sem. Osobně bych ho viděl na tomto postu z důvodu jeho velké odvahy a hlavně takové .. bláhové odvahy. (Tady bych viděl hlavní rozdíl mezi jeho chováním v Kocourovi v Botách a Shrekovi, ve Shrekovi je odvážný jen tehdy, když je to v zájmu jejich přátel a je tam jasný cíl.. v Kocourovi je odvážný vlastně celou dobu a to ať jde o něho, nebo o jeho "ztraceného bratra")
Tu bláhovou odvahu bych chtěl rozvést. Tedy myslím tím odvahu (logicky =D), ale takovou tu, že by člověk v tom rauši byl schopen zachránit i nepřítele. Prostě jenom to, že má člověk plnou hlavu adrenalinu, odvahy, kočkosteronu a začne prakticky nesmyslně blbnout. Tímto nemyslím odvahu ve smyslu "on je ve smrtelném nebezpečí, pomohu mu", ale odvahu takovou, že se do toho smrtelného nebezpečí právě tímto dostane, tou odvahou se dostane vždycky do problému a pak se z něj musí zase dostat.
Prostě .. každý svého štěstí strůjcem a odvaha člověka do hrobu přivede. To bych k němu dodal. Ale zase musím říct, že je takový ten typ, co si nenechá nic líbit, což bych bral jako další plus na tomto postu.

Zmijozel - Princ Krasoň (Shrek)
Vybrat na post kolejního zmijozelu, bylo velmi velmi těžké. Neboť člověk vidí takové ty vypočítavé a zákeřné skoro v každé pohádce, vždyť bez toho by snad ani pohádka nebyla pohádkou. Vždyť musí být někdo zlý a zákeřný. Ale po dlouhém rozmýšlení jsem zvolil Prince Krasoně z filmech o Shrekovi. Připadal mi takovým .. zmijozelským prototypem.
V první řadě, soustředil se prakticky jen na svůj vzhled. Snažil se vypadat nejlépe, co se dalo. A celkově, byl takový zaujatý vzhledem, což je jedna vlastnost, která mi nějak ke Zmijozelu patří - povrchnost. Jeho povrchnost ovšem nezná hranic, co si budeme nalhávat.
Jako další bych viděl jeho vypočítavost. Prostě potřeboval ke všemu nějakou pomoc, nic nedokázal sám samotný. Teda on by to možná sám dokázal, ale stálo by to přeci moc práce, tak proč by nenechal všechny okolo, aby to za něj neudělali? Nejprve jeho matka - dobrá víla, která mu zařídila sňatek s princeznou Fionou. Nechala jí, aby za něj všechno oddřela i při přebírání Fiony od Shreka (nedokázal se chovat jako Shrek, tak potřeboval nápoj lásky, zpěv víly atp.). Ve třetím díle potřeboval všude miliony hlídek, miliony dalších lidí, protože sám by Shreka nikdy neporazil, potřeboval ho tedy přikovaného, aby jej mohl zabít.
A poslední věc je ta, že se všechno snažil zvrátit. Cokoli mu přišlo do cesty, to potřeboval změnit. Žádný řád mu nebyl dost dobrý, potřeboval ho tedy změnit, aby byl zase spokojený, pak by to měnil asi znovu a znovu.