Soutěže 1936
Výuka 2273
Semináře 765
Havraspár

Autor: Envy Reeves
Práce odevzdána: 5. 10. 2022 22:17
Předmět: Artušovské legendy, 1. A
Termín: 3. termín

Zadání domácího úkolu

Zvolte si prosím jednu z možností – můžete samozřejmě i víc, budete-li chtít, ale nikoli na úkor kvality!

1) Namalujte draky, které Merlin ukázal Vortigernovi. Tentokrát trvám na obrázku v odpovídajících barvách – a samozřejmě s Vaším podpisem.

2) Vlastními slovy mi napište, kdo to byli Romulus a Remus a jaké podobnosti lze najít mezi jejich a Merlinovými rodiči.
Pokud byste měli potíže naplnit tři palce, můžete připojit i dalšího hrdinu (odkudkoli, i se jmény rodičů), jehož krev by mohl Vortigern použít pro zpevnění základů své věže.

3) Spojte tečky od 1 do 532, obrázek vybarvěte a podepište. Co na něm vlastně je a jak to souvisí s Merlinem?

4) Zaveršujte mi o Tanci obrů – jak téma pojmete, nechám na Vás, chci však rozsah 20–30 veršů a zmínku (ne nutně jako součást básně), jak to souvisí s Merlinem.

Vypracování

Krásný den, madam Heky,

 

vybrala jsem si třetí možnost. Neodolala jsem spojovačce a tušila jsem, že se jedná o menhiry. Taky máte někdy takový ten magický pocit, když máte něco malovat a přesně vidíte, jak to místo vypadá? Mě to naprosto ochvátilo, takže ani mí oblíbení draci nedostali šanci... Už od dětství na mě tyto kameny působily zvláštním, kouzelným a hlavně záhadným způsobem. A opravdu jsem nevěděla, že je s nimi (konkrétně se Stonehenge/Tancem obrů) spjat Merlin, který jej podle Geoffreyho z Monmouthu přenesl z irské hory Killaraus na Salisburskou pláň jako památku mužů, kteří byli povraždeni Sasy. Podle Merlina měly tyto obrovské kameny léčivou moc a na pláň je umístil přesně tak, jak stály v Irsku. Jen Merlin by něco takového dokázal. A pokud mají byt menhiry s někým spojovány, tak je to zajisté on.

 

 

S pozdravem

Envy