Soutěže 1682
Výuka 1866
Semináře 625
Zmijozel

Autor: Faye Sages
Práce odevzdána: 26. 12. 2022 17:33
Předmět: Barvokouzlení, 1. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Vážení studenti,

zadávat esej z Barvokouzlení takto brzo je nerozum, ale aspoň budete mít více času na to si své dílo promyslet. Přeci jen by mělo kvalitou odpovídat přibližně 12 palcům textu. Myslete na to, prosím, při vytváření vaší závěrečné eseje a závěrečného díla.

V eseji by se měla objevit kouzla, která jste použili přesně tak, jak jste kouzlili. Samozřejmě nemusíte použít všechna známá kouzla, ale vřele vám doporučuji si na vypracování eseje ještě pár vyučovacích hodin počkat.

Váš výsledný obraz pojmenujete a popíšete, co na něm mám vidět, co má představovat a proč jste zvolili právě takový název, jaký jste zvolili. Tato část by měla mít přibližně 2-3 palce.

A jako každý správný obraz i ten váš bude zarámovaný. Jak se s tím poperete je jen na vás.

Přeji hodně štěstí a těším se na nádherná díla!

Vypracování

Krásný den madam Barb, 

dlouho jsem nevěděla, co v rámci závěrečné práci nakreslit a pak mě to konečně trklo! Proč nespojit příjemné s užitečným a zároveň s Vánocemi! Letos jsme se v rámci rodiny dohodli, že si dárky budeme vyrábět - však můžu přeci namalovat obrázek a spojit to s potřebnou esejí - dvě mouchy jednou ranou, to se mi líbí! Ale zároveň to znamenalo se opravdu snažit, aby obojí stálo za to. 

Moje mamka miluje motýly. Má je doma po stěnách, na tričkách a i jiné pracholepy dekorace. Rozhodla jsem se tedy namalovat právě nějakého motýla. Chtěla jsem, aby byl obrázek takový něžný, efektní a zároveň jsem se nemusela věnovat spoustě detailům, které mi moc nejdou. Strávila jsem nějaký čas prohlížením již zhotovených děl úžasných a šikovných umělců a začala panikařit, že něco takového nemůžu nikdy nakreslit. Ale já se jen tak nevzdám! Místo klasického plátna jsem použila akrylový papír velikosti A4 a své oblíbené akvarelové pastelky jsem vyměnila za akrylové barvy. Nakonec si však myslím, že se mi to docela povedlo a upřímně to dopadlo lépe, než byly mé představy! Obrázek jsem pojmenovala "Jemnost nad hladinou". Přeci jen, motýli jsou takoví něžní a křehcí, a zároveň se mi z nějaké důvodu slovo hladina líbí. Zde již výsledek i v rámečku, podrobnější postup níže. :)

Začala jsem samozřejmě kouzlem, které jsme použili ve všech hodinách. *Accio plátno*

Jako první jsem potřebovala namalovat takovou příjemnou noční oblohu. K tomu jsem využila kouzla *Macula coeruleus**Macula odes**Macula alba*.

Pořád to nebylo ono, a tak jsem v knihovně zapátrala a objevila kouzlo *Colorius blendis*, které je asi velmi podobné kouzlu *Maculumplum*, což mi barvy krásně spojilo.

Dalším mým krokem bylo namalovat hladinu vody, nad kterou se odráželo měsíční světlo. Rozhodla jsem se využít nejprve kouzlo *Colorius coeruleus*, které jsem následně doplnila o *Macula pakula**Macula apkula*. Aby to nebyla jednolitá plocha, dokreslila jsem vlny pomocí vrstvených a opakovaných kouzel *Lena linealis color initium...finis**Linea color*.

Horní část obrázku již pořádně uschla a tak přišel čas na dokreslení měsíce. *Macula circulus alba*! *Macula gris*!

Na papír jsem si pomocí kouzla *Linea nigra* namalovala obrys motýla, který jsem pak vystřihla. Mohla jsem malovat sice přímo na plátno, ale tohle byla jistota! 

*Colorius color*

*Macula viridis*!

Teď už bylo potřeba motýla jen nějak dozdobit. K tomu jsem využila kouzel *Linea viridis*, *Minimacula viridis**Minimacula alba*

Pár posledních tahů štětcem máchnutí hůlkou k dokreslení stínu nad hladinou a zářících hvězdiček. *Minimacula alba*, *Punctum alba*, *Puncta alba*, *Linea color**Linea linealis alba initium...finis*.

Tadááá! 

Děkuju moc za krásný předmět, moc jsem si ho užila. Mějte se krásně. :)
Faye