Soutěže 1882
Výuka 2155
Semináře 736
Zmijozel

Autor: Faye Sages
Práce odevzdána: 27. 12. 2022 17:14
Předmět: Kouzelnické šapitó, 1. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Naše putování je tedy u konce. Shrňte mi ve vaší eseji, jak probíhala celá stáž - od začátku až do konce. Do jakých lapálií jste se dostali, jak to dopadlo s cirkusem? Litujete nějaké své volby? 

Ve druhé části mi jakýmkoli grafickým způsobem zpracujte tablo třídy. Měla bych na ní být já a všichni vaši spolužáci, kteří prožili rok v cirkuse! Ale pozor - téma tabla je freak show! Tak tedy nás všechny nezapomeňte jakýmkoli způsobem zmutovat či zošklivit. Dále dodejte ročník (jako třeba zima 2021) a jmenovky, ať si i po letech můžu zavzpomínat, že mi do třídy chodila nějaká Noah.

Nekouzelnicky: Shrňte mi výsledky vašich voleb v dú (k jakému konci jste se dopracovali? Jaké volby jste museli v průběhu učinit?) alespoň na 6 palců. Dále zpracujte třídní tablo (můžete malovat, kolážovat, tvořit grafiku, vyšívat… cokoli je vám příjemné).

Je doporučeno esej vypracovat až po 7. termínu, kdy vám praxe v cirkuse končí. Studenti, kteří letos skládají zkoušku OVCE, nechť se mi ozvou sovou, ať mohou praxi řádně dokončit.

Vypracování

Dobrý den madam Veronico, 

vzhledem k tomu, že mám paměť akvarijní rybičky, raději začnu tablem a budu doufat, že Vás tím aspoň trochu ohromím a nebude věnovat tolik času mému psaní.

Třídní tablo nemohlo být nikde jinde, než v manéži. Pro pohyblivé představení letošních cirkusáčků klepněte hůlkou na obrázek. Je u toho i skvělá mjůzik! 


Jakože 20 rukou, 5 hlav a chlupy v nose může mít každej blázen na světě. Ale když je zmijozelský had skutečnou hadicí, Clare dostala jméno po svém štíhlém hudebním těle a já už chápu, proč mi jako malé říkali, že nemám těma svejma pařátama na všechno šahat, tak jsme prostě zcela jedinečná Freak Hogšou široko daleko. Ještěže máte oči všude a dokázala jste si nás z davu studentů tenhle rok vyhmátnout.

Svou cirkusovou stáž jsem započala použitím polštářového kouzla. Principál mě sice vychvaloval za to, jak jsem kouzelnicky nadaná, ale pravdou je, že ráda spím a vyčarování měkoučkého služebníka pod hlavu jsem se naučila již v útlém dětství. Dost mě ale překvapil, že chtěl po mě okamžitou mlčenlivost proti šíření paniky! Jakožecože?! Stačilo se mu jednou postavit a... tady jsem ztratila vědomí. Hádám, že jsem mu to ale natřela a on jen nechtěl, abych si svou výhru pamatovala. 

Další stáž mě principál v rámci pomsty díky mým skvělým a bystrým nápadům poslal k obrovi, Gumovému Goliášovi. Zjistila jsem, že kromě toho, že je můj nový společník velmi ukecaný, až k nezastavení, je také poměrně citlivý a hlavně nedůvěřivý. Pořád jsem nad tím musela v hlavě tápat, ale zatím jsem nedala nic najevo. Započali jsme náš trénink na příští vystoupení. Musela jsem Goliášovi držet kruh, kterým se chystal proskočit. Říkám Vám, že to je zážitek, který budu vyprávět ještě svým vnoučatům! Musím se přiznat, že jeho první průskok jsem trochu pokazila. Ale ne vlastní vinou! Do manéže za námi vstoupil Kaspian. Ach! Merline, to byla taková krása, že moje ruce rozhodně nechtěly držet jakousi obruč, se kterou jsem tedy hnula, až se Goliáš vyválel v písku. 

Nakonec jsme však s Goliášem vymysleli plán. Jeden skok, to by bylo moc suchý, jako ten písek v jeho gaťkách po pádu. Náš plán vyšel a představení se vyvedlo na jedničku s hvězdičkou - bylo naprosto úžasný a moc se nám to povedlo! 

Na našem následujícím společném shledání jsem však nebyla. Byla jsem zrovna líná nemocná, a tak jsem až při dalším dnu stáže ptala, co se dělo. Můj velký, tedy vysoký přítel, se musel údajně potýkat s vyšetřovatelským týmem bystrozorů. Principál už to ve svém chování opravdu přehnal a na nějakou dobu si hezky posedí v azkabanské cele. Cirkus však potřeboval nového šéfíka a nemohl to být nikdo jiný, než slavný osvoboditel Gumový Goliáš. Merlinužel, zrovna GuGo nebyl zrovna bystrý v počtech a ani manažerský typ. Cirkus tak začal pomalu uvadat, což mě neskonale mrzelo. Nejen, že tohle nevypadalo dobře, ale zároveň byl později Goliáš zavražděn. Zanechal po sobě obálku, která byla adresovaná MNĚ! Tohle všechno byl však pouze výjev z věštecké koule. Stane se to opravdu tak? Pokud ano, vyrve mi to srdce z těla. Moc bych chtěla Goliáše varovat před nepřízní možného osudu, ale nemáme na sebe žádný kontakt, jako by se nás nějaké vyšší síly snažily odloučit. A co mi tak mohl vzkazovat v dopise? To jsou otázky, na které dokáže odpovědět pouze čas. 

Moc bych si přála znát pokračování a dostat se na další cirkusáckou praxi. Zjistila jsem, že dělat ze sebe šaška by mi docela šlo. 

Děkuji za skvělý předmět a mějte se krásně!
Fejka