Soutěže 1682
Výuka 1866
Semináře 625
Zmijozel

Autor: Nessa Naiadés
Práce odevzdána: 1. 1. 2023 23:59
Předmět: Hůlkověda, 1. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Gratuluji všem, kteří se dostali až sem! Je úžasné pozorovat, kolik nadějných hůlkovědců v těchto lavicích vykvétá. Ale k věci, na výběr máte tři možnosti:

A) Chce se po vás návrh hůlky pro osobu, kterou vážně nemáte rádi (jméno nemusíte říkat), ať už v mudlovském či kouzelnickém životě.  

B) Chce se po vás návrh hůlky pro naprosto náhodnou osobu, kterou si vygenerujete

C) Chce se po vás návrh hůlky pro vaše já minimálně dva, maximálně 5 let zpátky. 

 

Váš návrh musí obsahovat:

kompletní design hůlky provedený na papír, kus pergamenu nebo v grafickém démonkovi

kompletní popis hůlky, tj. z jakého dřeva je vyrobena (a proč), jaké jádro obsahuje (a proč)

 

Váš návrh nemusí být reálně vytvořeným modelem, tedy spíše mudlovskou atrapou, zkrátka jakýmsi nekouzelnickým pokusem o hůlku (ale tato atrapa je ceněna bonusovými body!).

 

Druhá povinná část: Ve zkratce mi shrňte vaši stáž. 

 

Vzhledem k náročnosti první části nepožaduji minimum dané školním řádem.

Vypracování

Zdravím slečno Veru,

 

jako závěrečnou práci jsem si vybrala zhotovení návrhu hůlky pro osobu, kterou vážně nemám ráda. Seznamte se slečinkou Beatricí Lisoleil.

 

Než se zaměřím na návrh hůlku, dovolte mi vám představit mladou slečnu Beatrici Lisoleil. Seznámila jsem se s ní ve Zvířecím útulku v Godrikově dole, kde pracovala jako ošetřovatelka o mazlíčky. Narozdíl od milé a všemi oblíbené ošetřovatelky Johanky, které ubytovaným mazlíčkům poskytovala prvotřídní péči, Beatrice svoji práci nenáviděla. A co víc, zvířata úplně nesnášela! Netuším, jak se stalo, že ji ve Zvířecím útulku zaměstnali. Každopádně když jsem ji potkala poprvé, zrovna sypala hafoňům krmivo pro krysáčky, protože byla zjevně líná dojít pro nové balení hafoního krmiva! Od té doby, pokaždé, když jsem šla navštívit své ubytované mazlíčky, tak jsem byla svědkem podobných zločinů. Naposled nastrkala obyčejné žáby do stejného terária jako exožáby, protože se jí nechtělo čistit druhé terárium. K zákazníkům se chovala vždycky povýšeně a neochotně, jako kdyby byla prezidentkou Zvířecího útulku. Největší průser byl, když chodila vylívat špinavou vodu po žábách, tlustočervech a závodních šneků do jezera v Godrikově dole, protože bylo blízko. Jezerní lid byl z toho úplně nepříčetný a jedna jezerní panna Beatrici jednou zatáhla do vody a obě se nepěkně popraly. Naštěstí ji po četných stížnostech vyhodili a mazlíčci i jezerní lid se mají od té doby lépe!

 

Říkala jsem si, že navrhnout hůlku takové osobě bude velká výzva. Tak jsem se do toho pustila, protože mám ráda výzvy!

 

engorgio!

 

Co jsem se naučila je, že pokud si nejsem jistá, které dřevo na hůlku vybrat, nejlepší je jít na to přes horoskopy. Ale protože se jedná o osobu, kterou nemám ráda, horoskop jsem vybírala naslepo. Popadla jsem keltský horoskop, no proč ne. Podle data jejího narození jsem zvolila jako dřevo borovici. Předností borovice je houževnatost a optimismus. Slabinou je impulzivnost. To se na Beatrici s výbušnou povahou a horkou hlavou hodí, že? 

 

Tak dřevo bychom měli. Vybrat jádro byl celkem oříšek. Nafrněná slečinka Beatrice neměla v lásce zvířata a přišla mi jako velká škoda použít cokoliv zvířecího jako magickou substanci. Chvilku jsem civěla z okna a pak mě to řešení praštilo do očí. Jezero! Navštívila jsem tedy jezero v Godrikově dole a se vší úctou požádala jezerní lid o vlas staré panny. Když zjistili, pro koho vymýšlím návrh hůlky, darovali mi vlas jejich nejstarší panny. Byla jsem nadšená, že mohu použít do jádra vlas z hlavy jezerní báby.

 

engorgio!

 

Nakonec tu byl vizuální návrh hůlky. Vymódněná Beatrice miluje extravaganci a nejnovější trendy podle Mladé čarodějky. Rozhodla jsem se pomstít všechna zvířátka ve Zvířecím útulku a porušit jedno z pravidel hůlkotvůrce: Nepředimenzovat design — a hůlku totálně předimenzovala, hehe. Vybrala jsem si světlou borovici, která je kvalitní, ale neohebná. Délka hůlky je kratší - 5.5 palců, abych tím snížila uživatelskou přívětivost. A abych to dovedla do extrému, přidala jsem na držák hůlky šišku z borovice. Tu jsem ještě obarvila stříbrnou barvou, abych přidala kapku extravagance. Šiška je navíc těžká jako těžítko a jistě se jí nevejde do žádné kapsy. Výsledkem je sice velmi nepraktická hůlka, ale přesto je vizuálně zajímavá a kvalitou je na špici. Jsem přece profesionál, jde mi především o kvalitní hůlky, i pro takové osoby s nepěkným charakterem jako je Beatrice Lisoleil. Nakonec jsem vytvořila i atrapu (na kterou jsem obzvlášť pyšná!)

 

 

Nakonec ještě pár slov ke stáži u paní Giddelie. No, musím říct, to bylo fakt něco. Myslela jsem si, že budu maximálně leštit hůlky a přerovnávat krabice po celou dobu stáže, ale víc jsem se mýlit nemohla. Po celou stáž mě pronásledoval husatý Ignác, který mi nedal ani chvíli klidu. Mým vedlejším questem bylo schovat a zabavovat co nejvíc lahví alkoholu, aby Giddelie vydržela co nejdéle střízlivá a mohla jsem od ní něco odkoukat a naučit se. Poznala jsem spoustu pochybných existencí zajímavých zákazníků a doteď se léčím z trauma z toho, jak jsem Giddelii musela odebírat různé tělesné vzorky. Ale odnesla jsem si z toho neskutečně moc poznatků a rozšířila si obzory, za což jsem moc vděčná. Na závěr byl nezapomenutelný večírek. No, tuhle stáž z paměti jen tak nevyškrábu. Děkuji moc za fantastický rok, bavila jsem se!

 

Sss pozdravem

~ Nessie Naiadés