Soutěže 1840
Výuka 2108
Semináře 721
Nebelvír

Autor: Jane Oak
Práce odevzdána: 29. 12. 2022 12:41
Předmět: Charakterové studie, 1. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Na základě poznatků z hodin vymyslete identitu úplně nového studenta, či studentky Bradavic. Musí se jednat o osobu studující, nesmí v historii hradu existovat, ročník libovolný. Zvolte vhodné jméno, popište původ a detaily rodinné historie. Dále pak se věnujte jak vnějšímu, tak vnitřnímu popisu charakteru. Určete tomuto charakteru kolej, záliby, příslušnost ke skupinkám a spolkům. Zkrátka vytvořte vlastní silou úplně novou osobu.

(9 palců minimum)

Vypracování

Amanda Kouzelná,

studentka ze Zmijozelské koleje, aktuálně ve čtvrtém ročníku.

 

Amanda pochází z bohaté kouzelnické rodiny. Její otec, Orion Kouzelný, je vysoce postavený pracovník Ministerstva kouzel, který studoval v Bradavicích a ještě stále se hrdě hlásí k Havraspáru. Její matka, Anabel Kouzelná, pochází z Ameriky, kde studovala na jedné z nejprestižnější a také nejdražší škole čar a kouzel ve Stanfordu. Za svých mladých let působila v kapele Fire Fairies, která na jednom turné koncertovala i v Evropě, díky čemuž se její rodiče seznámili. Amanda má ještě o 6 let mladšího bratra Erika. Takže ve chvíli kdy odešla studovat na Hogwarts bylo jejímu bratrovi 5 let.

 

Amanda tedy vyrostla v dostatku až luxusu, což má za následek, že je trochu rozmazlená a vybíravá v mnoha směrech. Jen tak něco jí nechutná, jen tak něco si nevezme na sebe a tak dále. Na druhou stranu je dobře vychovaná, díky soukromím učitelům dobře vzdělaná, je společenská a nebojí se mluvit na veřejnosti, umí si prosadit svůj názor a je zvyklá dodržovat poměrně přísný režim. Její maminka dbala na to, aby z ní vyrostla způsobná mladá dáma, která se svými hustými hnědými lehce vlnitými vlasty, špičatým nosem a modrými oči velice podobá své matce.  Jelikož byla odmala vedená ke správné životosprávě a pravidelnému lehkému sportu, má dnes Amanda i poměrně pěknou postavu.

 

Její koníčky taky z velké části vychází z prostředí, ve kterém vyrostla. Samozřejmě má ráda hudbu, i když sama se v ní moc neangažuje. Má ale po matce dobrý hudební sluch a podle ní samotné i dobrý vkus. Ráda čte, ostatně ke čtení byla vedená odmalička, protože je to poměrně dobrý způsob jak si zlepšit slovní zásobu a tvorbu vět a tím i přednes. Jejím nevětším koníčkem, kterému věnuje opravdu velké množství volného času, je móda. Nejen, že se sama obléká podle nejnovějších módních trendů a nezvala by si na sebe nic, v čem by nevypadala dobře a co by se neshodovalo s jejím, podle ní vytříbeným vkusem. Sama navíc vymýšlí nové modely oblečení. Všechny své návrhy si pečlivě zakresluje a zaznamenává včetně materiálů, který by na daný model použila. Ty nejlepší z nich i šije.

Šít se naučila až po příchodu na Hogwarts a to díky knihám, které zde četla. Zejména „Šikmé šití“ jí pomohlo naučit mnoho zajímavých kouzel, které jsou při šití potřeba. Poslední rok už tedy své nejlepší modely šije a pár z nich už se objevilo i na pultech v Příčné ulici.

 

Amanda je ambiciózní čarodějka, která si umí jít za tím, co chce. Právě díky této vlastnosti jí nakonec Moudrý klobouk přiřadil do Zmijozelu. Což mělo samozřejmě za následek velké zklamání jejího otce, který počítal s tím, že jeho dcera bude následovat jeho kroky do Havraspáru. Po Amandině zařazení do Zmijozelu se tato naděje přenesla na malého Erika, který naštěstí v té době už projevil čarodějnické nadání.

 

Amandiným snem je stát se slavnou módní návrhářkou a tak tomu podřizuje hodně. Předměty ve škole má vyvážené, tak aby měla všeobecný rozhled ve všech oblastech, což by mělo rozvinout její kreativitu a umožnit jí inspirovat se v mnoha směrech. Navíc znalost lektvarů a různých materiálů se hodí. Stejně tak, když se díky Přeměňování naučí zvětšit nebo zmenšit si figurínu, či nějaký jiný nástroj podle potřeby v budoucnu jistě hodně ocení. První tři roky navíc hodně času trávila nad knihami o šití, aby se naučila všechny více či méně praktická a použitelná kouzla. Chtěla se naučit nebo si alespoň zapsat úplně všechny. Protože jeden nikdy neví, kdy by se to mohlo hodit. Zhruba od začátku čtvrtého ročníku už se věnuje hodně praxi a hodně šije. Je tedy samozřejmě i členem spolku „U růžové Chryzantémy“.

 

Díky svému vzhledu, vystopování a držení se nejnovějších módních trendů má Amanda i hodně kamarádek a dvě nejlepší kamarádky Kate Cooper také ze Zmijozelu a Veroniku Modřínkovou z Havraspáru. A teď ve čtvrtém ročníku má i pár obdivovatelů. Zrovna nedávno byla na svém prvním rande s pohledným Nebelvírským  studentem šestého ročníku Markem Odvážlivcem, který jako jediný sebral odvahu a na rande jí pozval. Být pohlednou, ambiciózní, bohatou a úspěšnou mladou dámou má totiž i své nevýhody. Někteří chlapci se vás bojí oslovit a některé dívky vám závidí a těší se z každého vašeho neúspěchu. Amanda naštěstí tohle bere s nadhledem. Pokud se jí někdo bojí oslovit, tak asi těžko může chtít, aby se jí vůbec líbil. A pokud jí někdo závidí a přeje neúspěch, pak je to jeho problém, protože pravděpodobně sám bude dost neschopný na to, aby něčeho takového dosáhl.