Soutěže 1682
Výuka 1866
Semináře 625
Zmijozel

Autor: Saiph Lacaille
Práce odevzdána: 30. 12. 2022 21:33
Předmět: Charakterové studie, 1. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Na základě poznatků z hodin vymyslete identitu úplně nového studenta, či studentky Bradavic. Musí se jednat o osobu studující, nesmí v historii hradu existovat, ročník libovolný. Zvolte vhodné jméno, popište původ a detaily rodinné historie. Dále pak se věnujte jak vnějšímu, tak vnitřnímu popisu charakteru. Určete tomuto charakteru kolej, záliby, příslušnost ke skupinkám a spolkům. Zkrátka vytvořte vlastní silou úplně novou osobu.

(9 palců minimum)

Vypracování

Závěrečná esej: Charakterové studie
Saiph Lacaille

 

Jméno studenta: Oberon Orionis
Rodiče: Filius Orionis, matka neznámá
Věk: 13 let
Znamení: lev
Původ: zřejmě čistokrevný, bělošský
Kolej: Nebelvír
Ročník: 3.

*

Příslušnost: Chaotic Neutral
MBTI: ENTJ
Pozitivní rysy: odvaha, ochota se do všeho pustit, příjemné vystupování, workoholismus
Negativní rysy: přehnané sebevědomí, občasná chaotičnost, workoholismus

*

Znalost jazyků: čeština, slovenština, angličtina, částečně latina, trochu francouzština, velmi dobře trollština

*

Vzhled: Oberon je hnědooký a hnědovlasý muž bílé pleti, který dokáže všechny okouzlit svým úsměvem. Má totiž rovné, bílé zuby jako perličky, o které se opravdu hezky stará. Má rovný nos, neodstávající uši a vypadá trochu jako model z dětského časopisu. V létě mu díky sluníčku každý rok vyskáčou pihy na nose.
Obvykle nosí přesně padnoucí džíny, košile a polobotky. Když je zima, doplňuje svůj outfit přesně padnoucím svetrem a případně hábitem. Všechno své oblečení ladí do červených, černých a fialových barev. Na některé významné hradní slavnosti nosí též kilt.

*

Mazlíček: čistokrevný siamský kocour jménem Alsafi

*

Oberon je jeden z nejhlučnějších, ale též nejpraktičtějších Nebelvírů, které na hradě můžeme vůbec najít. Je vychovaný otcem samoživitelem Filiusem Orionisem a je v mnohých ohledech jeho malou kopií. Nikdo ovšem neví, jakým způsobem inspektor výuky k dítěti přišel, ačkoliv je nepopiratelné, že je skutečně jeho biologickým otcem. Vychovával jej přísně, a to v Bradavicích – Oberon je tedy velmi znalý hradu a všech jeho tajemství.

Není tedy divu, že již v prvním ročníku dostal do kolen kolejní ředitelku Esperanzu Milagrosa, která z něj okamžitě udělala kolejního prefekta. Oberon je ve třetím ročníku také kolejním pokladníkem, sezení na dvou židlích mu ovšem nijak nevadí a na obou postech podává velmi kvalitní výkony.

Je velmi průbojný, a tak vede Nebelvír k ohromnému bohatství. Každého dokáže ukecat k tomu, aby na konto koleje poslal několik srpců, i když jsou lidé velmi chudí, a dokonce využívá svých rozsáhlých jazykových znalostí k tomu, aby na konto posílali peníze i mimohradní obyvatelé.

Kde je vzal, na to snad ani není třeba odpovídat – Filius Orionis se postaral, aby jeho jediné pokrevní dítě mělo podobné kvality jako on sám. Krom jazykových znalostí dbal též na to, aby byl výborný v obraně proti černé magii, lektvarech a v organizaci všeho a všech. Už jako dítě navíc Oberon musel psát články do Denního věštce, aby se cvičil ve správnosti pravopisu a schopnosti zachytit to podstatné. Nebyly moc čtené – což se ale postupně změnilo a dnes, po desítkách článků, Oberon patří k nejčtenějším hradním redaktorům vůbec.

Pořád je mu ale jenom 13 let a je potřeba na to nezapomínat. Jeho lví povaha (jak vyplývající ze znamení, tak z koleje) jej sice žene dopředu a má neustále potřebu všechno zkoušet a všechno zvládat na maximum, zároveň má ale pořád poměrně málo zkušeností a často vůbec neví, co dělá. Takové situace vedou k tomu, že je velmi chaotický a práci si tím ztěžuje, navíc má problém se někoho zeptat na to, jak se věci dělají správně – myslí si totiž, že všechno zvládne úplně nejlépe ze všech.

Jestli ho někdo brzdí, je to jeho sestřenice Beteramis Athenodoros, která je o 10 let starší a nemá žádné zábrany mu velmi klidně a něžně naznačit, že by možná měl svůj přístup v některých ohledech změnit. Na ni navíc dá, protože v době svého dětství byla protiváhou přísného otce, který pro pochvalu vždy chodil pěkně daleko.

Je ale jediná z jeho bratranců a sestřenic, s kým má dobrý vztah. S Uhniltim i Tarabasem se v koleji "pere" o pozornost a všichni tři se neustále snaží být nejlepší. Bohudík pro všechny žádný z nich nevyniká více, a tak "každý chvilku tahá pilku".

Oberon je členem spolku šachistů a též se zajímá o spolek milovníků tvoření složitých obdob excelových tabulek, který dokonce sám založil. Má ale pouze jediného člena – jeho samotného. Jeho kocour Alsafi byl ovšem díky tomu jmenován pokladníkem, protože ho bavilo pravidelně usínat na hromadě srpců, které na konto Oberon naposílal.

*

Známé rodinné vztahy (ze strany otce):