Soutěže 1682
Výuka 1866
Semináře 625
Nebelvír

Autor: Una Vinona Flare
Práce odevzdána: 29. 12. 2022 16:22
Předmět: Hůlkověda, 1. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Gratuluji všem, kteří se dostali až sem! Je úžasné pozorovat, kolik nadějných hůlkovědců v těchto lavicích vykvétá. Ale k věci, na výběr máte tři možnosti:

A) Chce se po vás návrh hůlky pro osobu, kterou vážně nemáte rádi (jméno nemusíte říkat), ať už v mudlovském či kouzelnickém životě.  

B) Chce se po vás návrh hůlky pro naprosto náhodnou osobu, kterou si vygenerujete

C) Chce se po vás návrh hůlky pro vaše já minimálně dva, maximálně 5 let zpátky. 

 

Váš návrh musí obsahovat:

kompletní design hůlky provedený na papír, kus pergamenu nebo v grafickém démonkovi

kompletní popis hůlky, tj. z jakého dřeva je vyrobena (a proč), jaké jádro obsahuje (a proč)

 

Váš návrh nemusí být reálně vytvořeným modelem, tedy spíše mudlovskou atrapou, zkrátka jakýmsi nekouzelnickým pokusem o hůlku (ale tato atrapa je ceněna bonusovými body!).

 

Druhá povinná část: Ve zkratce mi shrňte vaši stáž. 

 

Vzhledem k náročnosti první části nepožaduji minimum dané školním řádem.

Vypracování

Dobrý den,

zasílám své vypracování eseje, pro které jsem si vybrala zadání A).

 

PRVNÍ ČÁST

Osoba byla stvořena dle mé reálné známé. Jen věk jsem o něco upravila, zaměstnání zní lépe kouzelnické a příjmení má také jiné.

 

Hůlku budu vyrábět pro: Denisu Nemáchalovou

Jakou má morálku? Všechno ví nejlíp, všude byla a na všechno má odpověď. Zároveň si ale ráda domýšlí a vyprávění si přikresluje vlastními výmysly.

Je introvetrní nebo spíš extrovertní? Rozhodně extrovert.

Do jaké věkové kategorie patří? 26 let

Alergie: na mandle a celozrné pečivo

Zlozvyky: kouše si nehty (i když je má umělé), z nudy si stříhá konečky vlasů nůžkami na manikúru

Co má ráda: duhu, třpytky, kyselé ovoce

Co nemá ráda: smažené file, vůni skořice a mačkavé oděvní materiály

Role v životě: prodavačka v kouzelnických potřebách, dobrovolnice v zahradnickém spolku, teta dvojčat, bydlí u kočky jménem Helda

Charakteristiky pozitivní: je přátelská, vytrvalá, pracovitá, hlídá si peníze a dokumenty - pečlivá, ochotná (někdy až příliš)

Charakteristika negativní: ulhaná, nemilosrdná, pomstichtivá, zlá, prospechářská, obchodnice s vděčností (cíleně si zavazuje lidi laskavostmi, které nechtějí).

Co vám provedla, že ji nemáte rádi? Byly jsme kolegyně v práci (brigáda) a protože jsem se stala kandidátkou na povýšení, snažila se mě očernit tak, aby povýšili ji a ne mě. Nechápala, že ona už na vedoucí pozici byla, tak netuším co to bylo za podivné chování. Dokonce mě jednou nařkla z krádeže a zavolala policii. Bylo to křivé obvinění a ten policista nepřišel doopravdy, ale byl to její přítel a přišel udělat "bububu", protože mu to přikázala. To, o co se pokusila jí nezapomenu! Naštěstí vedení obchodu mě znalo již dlouhá léta a volali mě na brigádu opakovaně, ještě než tahle nádhera nastoupila. Nikdo Denise nevěřil ani nos mezi očima! Nakonec to byla ona, pro koho to byla poslední sezóna.

 

A teď vchází do krámku a chce hůlku?! Ona? Takový, jako ona, by -! Já vím, já vím... zhluboka dýchat a být profesionál.

Hůlka bude ze dřeva: červený ořech - pomůže Denise odpoutat se od minulosti a jít za novým cílem bez "starých zranění". Rukojeť bude ergonomická, aby hezky padla do ruky. Červené ořechové dřevo je líbivé, efektivní, ale především bude brzdit Denisinu rozšafnost, když by chtěla v afektu použít nějaké kouzlo neuvážěně. Tlumí zlo a nekalost, takže pomůže Denise i se zlepšením v osobním životě. Konec rukojeti je zdobený spirálou (takový šneček) kvůli vyváženosti v místě palce. Tělo hůlky působí díky vyřezávání jakoby krouceně. 

Jádro hůlky: prach ze sušených listů kafrové limetky, třpytky sebrané z povrchu jednorožčího rohu. Denisa má ráda kyselé ovoce, tento druh jí sedne - je chytré, plody vypadají jako scvrklý mozeček, takže přemýšlivě a navíc krásně voní. Třpytky z jednorožčího rohu dodají hůlce jedinečnost, sílu, ale i jasnou mysl a nespoutanost co se týče toho, že by se nechala svázat nějakými tíživými nedobrými kouzly - má tedy i ochranný charakter. Hůlka je vyvážená, otevřená novým věcem, ale nenechá se zmanipulovat.

Podoba hůlky: viz přiložený obrázek

Délka hůlky: 26 cm

 

DRUHÁ ČÁST - Zhodnocení stáže

Má stáž probíhala sice trochu divoce, ale dobře. Naučila jsem se toho mnohé o dřevě, jádrech a hlavně o lidech. S husou Ignácem jsem si ale užila. Nejspíše mě nemá rád...ale já obecně tyhle druhy ptáků něčím provokuji, takže na mě útočí velmi často, bez zjevné příčiny. Zhodnotila bych to tak, že jsem "přežila ve zdraví". Madam byla velmi sdílná, co se týče práce se zákazníky a pro mě jsou to cenné zkušenoti. Všude je nutno hledat tu pozitivní stránku. Až se mi šrámy a modřiny od housera zahojí, budu se možná při vzpomínce na tuto stáž i usmívat.  jistotou ale vím, že pokud bych se hůlkám a jejich výrobě v budoucnu věnovala dál, nebudu mít na pracovišti žádné domácí zvířátka a také alko- ehm, nápoje, které do práce příliš nepatří. 

 

S přáním pěkných dní

Una Vinona Flare