Soutěže 1882
Výuka 2155
Semináře 736
Nebelvír

Autor: Freya Reeves
Práce odevzdána: 8. 2. 2023 19:18
Předmět: Starodávné runy, 1. A
Termín: 1. termín

Zadání domácího úkolu

Podívejte se na první aett a čistě pocitově si vyberte jednu z run, která vás nějak… něčím (tvarem, ale třeba i svým názvem) zaujala.

Vybarvěte příslušnou omalovánku a poté společně s vybarveným obrázkem pošlete i stručný komentář k němu, které motivy Vás na něm zaujaly, jak na Vás působí, proč jste jej vybarvili tak, jak jste to udělali…

[Fehu]

[Uruz]

[Thurisaz]

[Ansuz]

[Raido]

[Kenaz]

[Gebo]

[Wunjo]

 

[Původní zdroj obrázků: Miky Skjaera: Runy. Cesta k runám, cesta za starými bohy a pohanskými tradicemi 4–11]

 

 

Vypracování

Vážená madam Heky,

 

posílám svůj mimořádný úkol,

 

krásný den,

 

Freya Reeves

 

Musím se přiznat, že jsem si runu vybírala opravdu dlouho. Nejdříve mě nezaujala žádná natolik, abych si řekla: „Jo! Tuhle si musíš Freyi nakreslit.“ A tak jsem to nechala uležet přes noc. Nakonec jsem celou dobu přemýšlela nad jednou runou. Jako jediná ve mně vyvolávala pocit klidu a hojnosti. Když si ji představím, vidím před sebou bohatství, úrodu, dostatek všeho, co takový člověk potřebuje. Ráj. Je to runa Gebo.

Vymalovala jsem ji hodně barevně, přesně tak jak si představuji hojnost a bohatství. Líbí se mi na ní úplně všechno. Dvě ruce v popředí mi evokují směnný obchod – něco za něco. Jablka – Jabloň pro mě pak představují už několikrát zmíněnou hojnost, plodnost a prosperitu. Runa na mě působí hřejivě. Po vymalování mám tendenci se na ni neustále dívat. Obvod runy jsem vymalovala žlutě právě pro to, abych zdůraznila ten blahobyt, kterým tato runa překypuje. Jako kdyby měla runa představovat minci, kterou máte v kapse a kterou si bedlivě střežíte.