Soutěže 1890
Výuka 2187
Semináře 749
Nebelvír

Autor: Erik Čtvrtečka
Práce odevzdána: 23. 11. 2012 13:37
Předmět: Obrana proti černé magii, 1. A
Termín: 5. termín

Zadání domácího úkolu

1) Které země jsou domovinou šotků? A jaké britské hrabství proslavili raraši? Kde na mapě se toto území nalézá?

2) Vyberte si jednoho z tvorů, kterého se vám dnes podařilo znehybnit, a v příslušné poloze mi jej namalujte. Obrázek zašlete buď prostřednictvím galerie, nebo přes obrázkovou chýši. 

Vypracování

1)      Které země jsou domovinou šotků? Kde na mapě se toto území nalézá?

To je velice zapeklitá otázka. Je známo, že šotkové jsou více či méně rozšířeni po celém světě, kde překážejí, páchají neplechu a obecně škodí. Díky tomu mnoho kouzelníků- ochotných se tím vůbec zabývat tvrdí, že nutně musejí pocházet i Irska. Když totiž navlékneme šotka do zelených šatiček a na slavnosti jej postavíme vedle opilého irčana, vidíme zde určitou podobu. Je dosti možné, že jsou irové dokonce se šotky příbuzní…
Jiná skupina kouzelníků, ochotná zabývat se tím mnohem méně, je přesvědčena, že šotci žádnou domovinu nemají, stejně tak jako jí nemají hrabonožci, žjaguáři a vejcucníci. Šotci jsou zkrátka všude, kam se člověk podívá a koho zajímá, odkud pocházejí?
Třetí skupinou kouzelníků, jsou ti, kteří se daným problémem nezabývají vůbec. To tvrdí, že domovinou šotků je jednoznačně Švýcarsko. Důvody neuvádějí.

2)      A jaké britské hrabství proslavili raraši?

Rarašská architektura je známá v mnoha zemích jako naprostý hnus. Pokud raraši opravdu v něčem nevynikají, je to umění stavět. Obydlí si stavějí z bláta, větví, kamenů a kostí jiných mrtvých rarachů, bohužel vrcholem stavbařského umu, je ledabyle házet tyto věci na sebe, dupat po nich a doufat, že z toho něco vznikne.  Není tedy divu, že raraši samotní dávají raději přednost, když se mohou zabydlet v něčem, co nepostavili. Za vděk vezmou i prostou klecí pro ptáky, do které se nechávají zavřít, jak jsme mohli pozorovat při hodině. Žádná rarašská architektonická památka tedy není.
O hrabství Essex se sice dlouhá léta tvrdilo, že je vystavěli raraši, jelikož to znělo vznešeně a nikdo jiný to neměl. Když však pak lidé viděli, co raraši stavějí doopravdy, rychle své tvrzení proměnilo v to, že raraši při stavbě jen pomáhali. Pravda je někde uprostřed. Jeden z vesničanů, který se kdysi zastavil na kus řeči se stavebníkem, který v hrabství opravoval na chodníku dlaždičky, měl starého v kleci zavřeného raracha. Ale to je tak jediné, co s tím mají raraši dělat.

3)      Kde na mapě se toto území nalézá?

Essex se nalézá na východu Anglie, při pobřeží severního moře. Na levém břehu řeky Temže.  Ale pokud chcete vidět něco z pravých staveb rarachů, musíte se vydat jinam. Směrem, kterým byste na mapě nenašli. Budete muset prolézt močály a křoví, přejít devatero hor a sedmero řek, aby jste pak zjistili, že jdete stejně celou dobu špatně, stačilo přeci vzít to první odbočkou do leva a jít po značkách hlásající „muzeum rarachů- jejich života, staveb a zvyků → tudy“. 
Já...jo a taky rarach

Chytání raracha.

Věřil by jste, že stačí tomu malému okřídlenému prevítovi nacpat do chřátu cukrátko? On je jak u vytržení, že něco může být natolik sladké, a chvíli je úplně apatický. Bohužel pak se na vás vrhne, a pokud u sebe nemáte nic dalšího, bůh s vámi.