Soutěže 2056
Výuka 2352
Semináře 802
Havraspár

Autor: Mario Moraes
Práce odevzdána: 6. 1. 2013 23:58
Předmět: Teorie famfrpálu, 2. A
Termín: 8. termín

Zadání domácího úkolu

Navštivte zápas některého ze zmíněných turnajů a napište mi reportáž z toho zápasu. Co vás zaujalo, co se líbilo/nelíbilo, co jste si přivezli, ... Okomentujte toho co nejvíc.

minimum 5 palců

Vypracování

Dovolil bych si trochu zadání modifikovat, pokud by mi to bude odpuštěno (pokud ne, mohu to samozřejmě přepracovat, ale kvůli pátečním státnicím prosím o termín ne dříve, než následující neděli) a rozšířit ještě o jednu americkou soutěž a tou je famfrpálový turnaj NWWCAA (National Witchcraft and Wizardry College Athletic Asociation).

V Americe totiž funguje více čarodějnických škol, než je nejznámější Salemský kouzelnický institut (Salem Witches´ Institute). Byť ten je samozřejmě nejstarší (vznikl v polovině 17. století prvními čaroději, kteří přišli osídlovat Nový svět) a nejvýznamnější.

V Americe ve skutečnosti funguje na padesát velkých čarodějnických škol, které jsou organizovány na bázi mudlovského administrativního rozdělení na 50 amerických států (1 škola má na starosti 1 stát), zhruba desítka kanadských velkých kanadských škol, která s americkými úzce spolupracuje, asi 40 menších škol spojených s velkými městy jako New York či Los Angeles a spousta malých soukromých škol napojených na různé čarodějnické spolky, podnikatelské skupiny, řády a podobně.

Samozřejmě KAŽDÁ (a tím myslím opravdu každá) čarodějnická škola má své famfrpálové družstvo, což odpovídá přibližně 140 famfrpálovým týmům. Školy jsou tak rozděleny do dvou výkonostních divizí - Divize I a Divize II. V nižší divizi 2 soupeří menší městské a většina soukromých škol a většinou nemají velký význam. Ale šampion Divize II, jejíž mistrovství schválně končí několik dní před začátkem mistrovství Divize I. dostane pozvánku na mistrovství Divize I. Ačkoliv většinou ihned vypadne, několik škol dokázalo v turnaji NWWCAA (celý název je NWWCAA Quidditch Tournament, protože se hraje vždy několik zápasů denně, každý den a celý květen, je pezdíván May Madness - květnové bláznovství).

V divizi I jsou soustředěny všechny "státní" školy (50), 10 kanadských škol, 22 největších městských škol a 4 největší soukromé školy, celkem tedy 84 škol.

Samozřejmě je nereálné, aby mohly hrát systémem každý s každým a tak vznikly konference. Konference jsou ovšem soukromé společnosti, nejsou organizovány čarodějnickou radou. A školy si sami určují, ve které konferenci chtějí hrát. Konferencí je celkem 8. Ale nejlepší týmy se sdružují ve čtyřech konferencích - Pacific Quidditch Conference (PQC), Atlantic Quidditch Conference (AQC), Big East Qudditch (BEQ), Big 10 Quidditch (B10Q)

Sezóna začíná zpravidla na konci srpna domluvenými zápasy mimo konferenci, které se hrají až do konce roku. Každý tým absolvuje přibližně dvacítku takových zápasů.

Pak začíná po novém roce hlavní sezóna v rámci konferencí. Podle počtu týmů se hraje každý s každým doma a venku, nebo jen každý s každým jednou, to záleží na konferenci. Regulérní sezóna určí pořadí a nasazení do konferenčního turnaje hraného v rámci jednoho víkendu (většinou je tříkolový - čtvrtfinále, semifinále a finále, větší konference mají i osmifinále).

Teď ale teprve začíná ta pravá zábava a to je turnaj NWWCAA. Vítězové konferencí a konferenčních turnajů a vítěz Divize II mají své místo v turnaji jisté. Ostatní týmy dostanou pozvánku podle předchozích výsledků (proto jsou důležité i ty zápasy mimo konferenci). Celkov počet účastníků je 64.

Hraje se jednokolově v rámci 4 regionů. Vítězové regionálních finále postoupí do závěrečného turnaje Final Four a utkají se o College Quidditch Cup.