Soutěže 1936
Výuka 2273
Semináře 765
Mrzimor

Autor: Elizabeth Gibsonová
Práce odevzdána: 9. 1. 2013 19:46
Předmět: Kouzelnické instituce, 2. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Jestli bude další ročník institucí, to je ve hvězdách. Nicméně stále existuje mnoho institucí, které jsme si neuváděli. 

Já po vás budu chtít, abyste se na jednu takovou zaměřili a pečlivě ji rozebrali ze všech stran. Nechávám na vás, o co půjde, tady máte volnou ruku. Jen půjde o něco, co sama neznám (tzn. instituce vámi vymyšlená). 

Celá práce bude mít minimálně deset palců (v případě obrázků minimálně osm), maximální rozsah je libovolný. 
Hodně štěstí! 


Vypracování

"Zabiju toho, kdo tohleto vymyslel!" pohrozil Oliver a dál koukal na pergameny obsahující informace, které se musel naučit, aby zvládl ministerské zkoušky zakončující řádné studium. Už teď si dokázaly vysloužit svoji vlastní přezdívku - Zkoušky které vás odradí od toho, stát se pastýřem.
"To už jsme slyšeli," zamručela Emily zpod hromady pergamenů a pouze pár pramenů vlasů ji prozrazovalo. "Nechcete mi spíš pomoc ven?" zeptala se po chvíli. Oliver ji ignoroval a stále radši nadával, takže se zvedla Eliz a vytáhla svoji nebohou kamarádku z té laviny.
"Díky," zamumlala a kouzlem si z oblečení odstraňovala inkoust. "Co se takhle vzájemně vyzkoušet?" Namátkou vytáhla jeden pergamen. "Zlatý los vyhrává Kouzelnický krizový úřad! Překonal zbylých dvaadvacet kouzelnických institucí a stává se tedy obětí zkoušení!" Oliver se zasmál, Eliz jen protočila oči a plácla sebou do křesla. O chvíli později už v křeslech seděli všichni a vypadali jako tři lodě na nikde nekončícím oceánu pergamenů.
"Kdo začne?" optal se Oliver.
"Začni ty," řekla Em. Oliver si jen povzdechl, ale na konec nějakou tu informaci z hlavy dostal.
"Tak dobře... účel instituce?" Obrátil se na Eliz, na kterou tedy padlo výsostné právo odpovědět.
"Pomáhat kouzelníkům v krizových a nepříznivých situacích způsobené mudly. Například války, mudlovské školy, případy upálení a podobně. Většinou to dělá tak, že postiženým zajišťuje imunitu u mudlů, či jim pomáhá na daný čas emigrovat." Dostalo se jí přikývnutí, že je to správně, a tak se obrátila s otázkou na Emily.
"Vyjmenuj období, kdy byla nejvíce používaná a potřebná."
"Ech... uhm... první a druhá mudlovská světová válka, rozdělení světa na východ a západ?" nadhodila a Eliz jakžtak přikývla, Emily jen pokračovala dál. "Potom... no... třicetiletá válka, napoleonské války a sedmiletá válka." Když se jí dostalo odpovědi, že je to správně, otočila se Em na Olíka.
"Kdy, kde a čím vznikla?"
"Hm, původně vznikla rozhodnutím anglického Wizard´s Council a následně i potvrzena hned na prvním zasedáním Starostolce. Ze začátku, až do roku 1863, působila pouze příležitostně a její zaměstnanci byli většinou normální kouzelníci či zaměstnanci příslušných ministerstev. Teprve 2.8.1863 byla ustanovena jako samostatná instituce. O dva roky se rozštěpila na mezinárodní - původní sídlo Paříž, později Londýn - a následné pobočky pro jednotlivé státy."
"Proč se změnilo mezinárodní sídlo?"
"Protože se do Londýna přestěhovala během druhé mudlovské světové války a následně bylo rozhodnuto, že tam i zůstane."
"Spolupracuje s mudlovskými ministerstvy?"
"Pouze v případě, že chrání i kouzelníky. Pokud tedy válčí dvě země a jedna z nich požaduje i účast kouzelníků, kteří ale bojovat nechtějí, protože kouzelnický svět žije stále v míru, tak se za ně postaví právě úřad. I kdyby měli veleváženého mudlovského ministerského předsedu poslat do patřičných mezí..." Malý výbuch smíchu otřásl komnatou nejvyšší potřeby. I taková věc, jako nudná a snad nekonečná skripta k naučení na tu zákeřnou zkoušku, občas obsahovala nějaké ty perličky. A i když je pravda, že se těch pár faktů nejlépe pamatovalo, šance, že zazní v nějaké otázce. Přece se nebudou ptát, aby se zeptali, kam poslal německý ministerský předseda Hans Zauberer svého mudlovského protějška na požadavek, aby němečtí kouzelníci válčili v druhé mudlovské světové válce proti všem ostatním... a kouzelnická mládež nechala školy, raději se věnovala nějakým gardám či čemu... A i někomu tak váženému občas rupnou nervy, co se dá dělat.
"Tak to bychom měli," zakončila smích Emily, i když jí stále cukalo v koutku. "Ještě na něco jsme zapomněli?"
"Potom, kde sídlí česká pobočka?" nadhodila Eliz.
"Tak povídej," přikývl jí Oliver, který se mezitím ospale protáhl a zašilhal po hodinách, jestli už náhodou není čas na večeři.
"Sídlí v Praze, pod Národním muzeem mudlů. Původně bylo ale sídlo přímo ministerstva kouzel, na konec si stejně jako všechny ostatní vybralo jiné místo."
"Tak to už je snad opravdu všechno," se zíváním řekla Em a kontrolovala to podle skript. "Jo, je, takže pro dnešek můžeme končit. I když je pravda, že by mě zajímalo, jak to tam vypadá," přemýšlela nahlas.
"Jako v sídle podzimní tajný služby. Teda tak jak podle mudlů vypadají, jak je znají z filmů." Dívky se na Olivera překvapivě otočily. "Jak to víš?" zeptaly se jednohlasně.
"Ech... no, jednou jsme byli s mudly v muzeu a já tak trochu zabloudil..." vysvětloval.
"Merline, ty seš pako," smála se Eliz.
"To říká ta pravá," vyplázl na ní jazyk. Už se schylovalo k tradičnímu škádlení, když zasáhla Emily.
"Hele, nechte toho vy dva. Tady chce ještě někdo stihnout večeři." A tak o chvíli později byla komnata bez tří studentů, zatímco s hromadou všech možných pergamenů...