Soutěže 1944
Výuka 2273
Semináře 765
Zmijozel

Autor: Annya Liddle
Práce odevzdána: 27. 12. 2023 15:18
Seminář: Zoubková víla
Přednášející: Selena Enail Smithová

Zadání semináře

Podařilo se vám někdy zahlédnout zoubkovou vílu? 

- pokud ano, tak mi nakreslete jak vypadá;
- pokud ne, stejně mi jí nakreslíte tak jak si jí představujete.

A v rámci další části úkolu se zamyslíte a napíšete mi, proč je tak těžké zahlédnout zoubkovou vílu.

Text bude minimálně na 3 palce.

Vypracování

Dobrý den zasílám úkol.

 

Tak zahlédnout vílu není jednoduché. To víme všichni. Chodí v noci, když spíme..je to takový maličký Santa nebo Ježíšek. 

Jeden z důvodů je, že je tak maličká, že není okem viditelná..alespoň se tak třeba dělá. Zmenší se, aby byla maličká jako brouček a mohla si tak poletovat aniž by byla pořádně vidět. 

Další důvod je ten, že se dělá neviditelnou. Prostě si myslí, že je ošklivá a že by neměla být spatřena. Myslím si ale, že by to dělala i když by byla hezká..tak hezká, že by neměla být viděna. Prostě trošku marnivka. 

Může to býti zase kouzlo, které se na nás sešle. Je totiž možné, že tato nebo tyto víly (třeba jich je více) zmizí nebo se vypaří, když je uvidíme a aby se tomu předešlo, tak už v raném věku na nás sešlou kouzlo a nebudeme mít ani šanci je vidět. Je to asi i lepší...přeci jen existuje tolik magických tvorů. Někteří jsou stále skrytí a někteří skrytí stále budou, takže by to mohlo být i tohle. Že je Zubejda jen další magický tvor, co nám navěky zlstane schovaný, pro bezpečí její i naše. 

 

Níže zasílám svůj obrázek Zoubkové víly...možná jsem přeci jen ráda, že jí nevidím...asi bych se hodně vyděsila, kdybych tohle v noci viděla :D

 

Děkuji AL.

(větší forma)

https://ctrlv.cz/ZUfs