Soutěže 1882
Výuka 2155
Semináře 736
Nebelvír

Autor: Connor Ian McBrownnies
Práce odevzdána: 13. 12. 2023 21:41
Soutěž: Kolotoče: tak gde kolotoče?
Zadavatel soutěže: Veronica Narcissa Williamsová

Zadání soutěže

Pouť nám sice předčasně odjela, ale proč bychom si nemohli vytvořit vlastní? Zamyslete se nad tím, co od takového lunaparku očekáváte. A nezapomeňte, že jsme kouzelníci!

 

Gratuluji, stali jste se majiteli poněkud zchátralého lunaparku. Zažil už lepší časy, co si budem. Vaším úkolem je ho vylepšit!

V průběhu roku se budete hromadně podílet na tvorbě všech klíčových prvků, které dělají zábavní park zábavním parkem!

Zatím jste ale malý park, tak zase prr s plány do budoucna. Na stavbu větších projektů potřebujete finance! Už máte pár stánků, které vám vydělávají, ale stále máte hluboko do kapsy. Prozatím vám musí stačit obyčejné (dětské) kolotoče. Snad na ně přilákáte dostatek návštěvníků!

 

Naprosto typická věc pro každý správný lunapark jsou kolotoče. Alespoň u mudlů. Můžete se svozit na malovaném koníkovi, může se vám udělat špatně na řetízkáči, můžete mít strach z pohledu z ruského kola nebo se romanticky protočit na labutích... Vy jste však kouzelnický lunapark, přece neočekáváte, že kouzelníci si vystačí s takovým normálem?

 

Každé kolo budete mít na výběr z více možností. Splnit je můžete samozřejmě všechny, ale pamatujte, že maximální odměna je 60 b/sr!

 1. Vybarvěte tuto omalovánku nebo tuto. No co, nedívejte se tak, bohatí ještě nejste a každý kolotočář někde začínal!
 2. Zdál se vám příšerný sen. Noční můra! Váš nový kolotoč napadli zombíci a děsiví klauni! Zkuste za šest otočení vyhrát (dohrajte hru do konce po round 6). Vložte printscreen s identifikátorem a skóre.
 3. Pokud se zúčastníte veřejné soutěže o nejfešnější kolotoč, obec vám proplatí náklady na jeho výstavbu! Navrhněte proto podle náležitostí níže vlastní kolotoč!
  • k zápisu použijte tento formulář
  • nezapomeňte si s kolotočem vyhrát, aby byl opravdu kouzelný (a ne jen kopie našich labutí, řetízkáčů, kolotočů se zvířátky, ruského kola apod. - myšleno hlavně ve vzhledu, ne v principu)
 4. Pomocí vaší oblíbené AI vygenerujte komiks! Měl by mít 4 okénka a točit se kolem kolotočů (haha). Příběh si vymyslete vlastní, AI jen sdělte, co má přesně nakreslit.
  • odevzdejte i prompt, který jste použili
  • mělo by se to týkat kolotočů právě ve vašem lunaparku (někdo se točil tak moc, až mu vypadla hůlka a trefila stánkaře? nebo vám někdo proklel kolotoč? :0)
 5. Napište haiku na téma: "Kolotočářova zimní vyhlídka"

Vypracování

Zdravím!

Rozhodl jsem se pokračovat v expanzi svého parku. A takhle dopadla:

A.
Říká se, že k úspěchu je třeba entuziasmus/zápal a nějaký ten talent. Já mám pouze to první, a proto vše, co se týče kresby, dopadá tak, jak dopadá.
Kolotoče: tak gde kolotoče? 1
Vyšší kvalita: zde

 

B.
Jako postavička ve hře se klepu každou termínovou neděli, když si vzpomenu, že jsem ještě neudělal své (pouhé!) dva úkoly.
Kolotoče: tak gde kolotoče? 2
Vyšší kvalita: zde

 

C.
Prvně jsem četl „nejfalešnější“ kolotoč a taky to tak docela dopadlo. ALE... důležité je mít nějakou vizi a nákres. Různé parametry tam mému vítěznému kolotoči dodělá nějaký čaroinženýr.
A jaké je vlastně téma? Famfrpál! Kolotoč je upevněn na levitujícím mráčku pozitivní energie. Kromě mráčku levitují pomocí kouzla také místa na sezení (koště, zlatonka - ano, to oranžové je zlatonka, neboť ve své komnatě mám krizi pastelek a nedostatek zlaté). V detailech je pak vidět již zmíněné koště a zlatonka, druhý detail obsahuje banner kolotoče, na kterém jsou obruče, camrál a potlouk.
Kolotoče: tak gde kolotoče? 3
Vyšší kvalita: zde

 

D.
Nevím, jestli jsem měl nechat vygenerovat zvlášť 4 obrázky a pak je sešít dohromady, ale Microsoft Designer to udělal najednou. A přidal i zvláštní písmo, které se vám líbí.
Zadání znělo: „a four-panel comic about a magic carousel that breaks and people are on it“
Původně jsem měl ještě připsanou informaci, že se lidé zraní, ale to mi Designer přebral jako zakázaný požadavek.
Kolotoče: tak gde kolotoče? 4
Vyšší kvalita: zde

E.
Počítat slabiky mi nikdy nešlo. Takže je velká pravděpodobnost, že vzniklo falešné haiku, nebo nesmyslné haiku.


Bídná zima

Všude padá sníh,
nikdo lístek nekoupí.
Asi musím zavřít.

 

Pomalu se podnikání rozjíždí. Máte u mě jednu jízdu zdarma!


S pozdravem
Connor Ian „Kolotočář“ McBrownnies