Soutěže 1882
Výuka 2155
Semináře 736
Havraspár

Autor: Hayley Moon
Práce odevzdána: 6. 1. 2024 19:14
Předmět: Pokladničení, 1. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Zadaním vašej ročníkovej eseje je vytvorenie vlastnej kúzelníckej banky.

Očakávam od vás tieto náležitosti:

Fantázií sa medze nekladú. Môžete použiť znalosti nadobudnuté z výkladov, vlastné skúsenosti alebo iné materiály. Dané otázky za bodmi sú orientačné a slúžia len na lepšiu ilustráciu otázky.

Za kvalitnú kresbu znaku banky si môžete odrátať 3 palce textu. Nezabudnite na podpis.

(min. 9 palcov / min. 6 palcov + kresba)

Vypracování

Krásný den, madam!

Rozhodla jsem se Vám představit banku se jménem Křišťálová pokladnice

"Křišťálová Pokladnice: Kde se setkává kouzlo s bohatstvím, a každý peníz je jak magický kámen na cestě k nekonečným možnostem."

Jelikož musíme dostát našeho jména, budova je celá z křišťálu. Chceme, aby všichni klienti věděli, že nemáme co skrývat, proto je průhledná a z venku lze vidět, co se děje uvnitř. Abychom zajistili bezpečnost našich zaměstanců, vnějšek budovy je pokryt malými krystalky diamantů, proto je plně neprůstřelný. Krystalky také mají estetickou funcki, jelikož odrážejí sluneční a měsíční svit, proto banka září a láká tak nové klienty dovnitř.

Banka byla založena v roce 1938 kouzelnicí Crystal Wellfare. Původně byla banka pouze malým kamenným obchůdkem v ulici, kde se prodávaly magické kameny a léčivé bylinky. Madam Crystal se rozhodla z jednoho obchůdku udělat půjčovnu krystalů. Za strašně krátkou dobu získala strašně moc klientů, až se rozhodla své služby rozšířit. Krystaly vykupovala, prodávala a půjčovala. Díky tomu si přišla na hodně peněz, se kterými nevěděla, co má dělat. Rozhodla se proto začít půjčovat i peníze. S postupem času Crystal musela najmout i více lidí a banku rozšířit. 

V dnešní době se banka stále zabývá půjčováním magických kamenů a krystalů, ale soustředí se především na půjčky peněz. Pro své klienty má banka dárky v podobě magických kristalů, které plní tužby obdarovaných. Díky těmto maličkostem pak klientům nevadí trochu větší úrok, který musí při půjčkách splácet. Nově od roku 2000 se banka také soustředí na uchovávání peněz. Díky skvělému zabezpečení se do banky zatím nikdo nevloupal. Každý peníz je opatřen jedinečným kouzelným štítem, který odolává nejnovějším zaklínadlům a zabraňuje neoprávněnému přístupu. Navíc náš tým odborníků na ochranu financí dohlíží na každý transakční rituál, aby zajistil absolutní bezpečnost. Pro vybrání svého konta se musíte nějak ověřit. K ověření používáme magický křišťál uprostřed banky. Pod dohledem se musíte říznout do dlaně a nechat stéct krev právě na tento křišťál. Jakmile se krev dotkne povrchu, křišťál změní barvu. Pokud daný člověk v bance konto má, křišťál změní barvu na modrou a uvnitř se objeví číslo konta. Pokud se však jedná o osobu, která konto v bance nemá, křišťál zčervená a automaticky omráčí danou osobu. 

Peníze a krystaly jsou ukryty v bance několik metrů pod zemí a jsou chráněny několika patry diamantů. Krev na hlavním krystalu pak aktivuje trezor, ve kterém jsou peníze či krystaly a automaticky kouzlem přenese vše do ochranné místnosti uvnitř banky. Do ochranné místnosti se dostanou pouze vedoucí.

Své zaměstnance si vybíráme opravdu pečlivě, abychom dostáli kvalitě. Je potřeba mít nějakou praxi již v bankovnictví a také nějakou znalost o krystalech. Dále si necháváme všechny osoby prověřit kouzlem a děláme celkovou analýzu hůlky, kde vidíme, co všechno za kouzla bylo použito. Díky tomu se můžeme vyhnout podvodníkům.

Doufám, že se Vám banka líbila a že si u nás nějaké peníze uložíte.

Přeji krásný zbytek dne
Hayley