Soutěže 1882
Výuka 2155
Semináře 736
Havraspár

Autor: Arizona Fox
Práce odevzdána: 6. 1. 2024 18:25
Předmět: Pokladničení, 2. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Naše pokladnícke ikony sa rozhodli vytvoriť školy pre budúcich pokladníkov, a preto vás žiadajú o pomoc pri zostavení návrhu.

Váš návrh by mal obsahovať:

Fantázií sa medze nekladú. Dané otázky za bodmi sú orientačné a slúžia len na lepšiu ilustráciu.

Za kvalitnú kresbu maskota si môžete odrátať 3 palce textu. Nezabudnite na podpis.

(min. 9 palcov / min. 6 palcov + kresba)

Vypracování

Dobrý den, madam,

posílám vypracování závěrečné eseje.

 

Škola pro pokladníky, kterou jsem navrhla nese název Pokladnická DUHA - DUHA je zkratka slov dluhy, úhrady, hromadění a ambice. Jsou to čtyři věci, které musí mít každý pokladní v malíčku. Ono těch vlastností je samozřejmě víc, ale tyto jsou velice důležité, proto jsem se rozhodla je zakomponovat do názvu školy.

Myslím si že pro Pokladnickou Duhu je ideálním maskotem pan Dukátek.

 

Je veselý, šťastný a překvapivě má rád peníze. Nikdy nepustí svůj váček z ruky a ten mu při každém kroku cinká. Vždy když se prochází po chodbách školy tak o něm každý ví, protože cinká kudy chodí. Navíc ho nikdo nemůže ukrást protože se může jednoduše odkutálet. Navíc když se dlužníkům převalí přes nohy... No řekněme že pan Dukátek kromě toho že dělá skvělého školního maskota tak i vyučuje Vymáhání dluhů.

Škola stojí na malém začarovaném pozemku na který se nedá jen tak jednoduše dostat. Je chráněna spousty kouzel, protože aby mohla budoucí pokladníky správně vzdělávat musí mít v areálu spoustu peněz. Pozemek je hlídaný draky, kteří školu střeží jako jejich vlastní zlatý poklad. Do areálu se dostanou pouze studenti a vyučující, kteří mají na zápěstí speciální tetování. Škola sama není moc velká, aspoň na první pohled. V budově je jen pár učeben, které jsou docela obyčejné a srovnatelné i třeba s mudlovskými ale to nejdůležitější se nachází v podzemních patrech. Je tam spousta trezorů, které slouží k výuce a dokonce tam je bazén plný galeonů.

Na škole se vyučují předměty, které jsou pouze odborné, takže pokud se školu rozhodne někdo navštěvovat, tak je záhodno aby měl již dokončené nějaké vzdělání. Na škole najdeme předměty jako Počítání úroků - je nutné mít nějaké základy v počtech, protože počítání úroků už je trošku složitější. Dále se zde učí Historie a určování platidel - tento předmět je velmi důležitý, aby pokladník poznal zda se jedná o pravé platidlo a jakou má vůbec hodnotu (aby ho náhodou někdo neošidil). Jak jsem již zmiňovala vyučuje se zde i Vymáhání dluhů, které je vedené školním maskotem panem Dukátkem, který učí studenty kdy použít jaké prostředky k vymožení dluhu. Dále se učí zde vyučuje například Třídění vzácných předmětů, Pořádání výběrčích akcí, Vedení účetních spisů nebo třeba Manipulace hlídači trezorů.

Co se týče vybavení, tak to jsem již trošku zmiňovala v popisu školy jako takové. Největší výhodou je že studenti mají přístup vždy a všude kam chtějí nebo potřebují. Je to proto aby se mohli vzdělávat kdykoliv a tak dlouho jak chtějí. Zároveň nemá nikdo strach že by někdo ze studentů mohl něco ukrást - protože mají nonstop přístup do trezorů i Gbazénu - protože areál je hlídaný již zmiňovanými draky, kteří by okamžitě vycítili jakoukoliv krádež. A mají povolení zloděje sežrat, což asi nikdo nechce, takže to vlastně nikomu nestojí za ty následné problémy.

Jediný problém je ve stravování, on provoz takovéto školy je velice nákladný vzhledem k tomu jaké jsou potřeby pro budoucí pokladníky. Škola se tedy snaží šetřit kde se dá a zaměstnává pouze malé množství domácích skřítků. Takže studenti jsou povinni připravovat jídlo pro všechny obyvatele školy. Skřítci jim potom vypomáhají s úklidem, ale příprava jídla je na studentech. Myslím si že je to pro ně i velmi poučné, protože pro budoucí pokladníky je důležité aby znali cenu jakékoliv práce aby mohli třeba adekvátně odměňovat.

 

 

S pozdravem

Arizona