Soutěže 1944
Výuka 2273
Semináře 765
Mrzimor

Autor: Mia Broccoli
Práce odevzdána: 9. 6. 2024 23:51
Předmět: Kočka, tvor v kouzelnickém světě, 1. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Na stole před vámi leží flakónek lektvaru Felis felicis. Nepleťte si ho prosím s lektvarem Felix felicis, tzv. tekutým štěstím; Felis felicis má úplně jiné účinky! Po požití lektvaru, který zde máte k dispozici, se totiž proměníte v kočku. Nemějte strach, změní se pouze váš vzhled a vaše smysly; vaše myšlení zůstane i nadále lidské, takže se není prakticky čeho bát. Navíc se po dvou hodinách proměníte zpátky v kouzelníka, při troše štěstí i bez trvalých následků.

Než lektvar vypijete, vyberte si prosím právě jeden z úkolů níže, který ve svém kočičím těle splníte, a připravte si pro to vhodnou strategii. Samozřejmě je zcela na vás, jestli Felis felicis požijete jednorázově, nebo zda jej budete upíjet postupně, po menších částech. Vězte však, že máte k dispozici právě dvě hodiny strávené jako kočka, ani o minutu více!

Prostřednictvím závěrečné eseje mě posléze seznamte s tím, jak se vám vybraný úkol podařilo splnit. Rozsah práce je stanoven školním řádem, ale forma jejího vypracování je zcela na vás. Můžete tedy zvolit i jiné zpracování než text; v takovém případě se pokuste nutný rozsah odvedené práce co nejlépe odhadnout sami.

 

Úkoly:

A) Zmapovat aktuální vztahy mezi hradními kočičími mazlíčky. Kdo s kým vychází, kdo naopak vůbec ne? Mají mezi sebou kočky na hradě nějakou hierarchii? A kdo od koho dostal naposledy košem? Čekám, že se dopátráte pořádných pikantností!

B) Zúčastnit se marketingového šetření Kouzelného zvěřince, které si klade za cíl zmapovat, jaké pamlsky a oblečky z jejich nabídky (případně i z nabídky jejich konkurence mimo Příčnou ulici) mají kočky v největší oblibě.

C) Zjistit od mé kočky, kam mi zakutálela obraceč času. To její koulení si s ním vypadalo tak nevinně, ale teď už ho pár dní nemůžu najít. Není ani v jejím pelíšku, ani pod komodou v kabinetu, dokonce ani za její taburetkou ve sborovně! Tak kde tedy? A proč právě tam?

D) Splnit libovolný jiný úkol dle vašeho vlastního výběru, jehož téma si zavčasu (tj. nejpozději do konce 7. termínu) necháte schválit u mě v kabinetu.

Mnoho zdaru!

Vypracování

Dobrý den pane profesore, vydala jsem se zmapovat dění mezi našimi hradními kočičími mazlíčky. Myslím, že to bylo natolik zajímavé, že jsem neodolala a vydala jsem Kočičí společenské noviny Mňauk!

 

*ENGORGIO*

*ENGORGIO*

*ENGORGIO*

*ENGORGIO*

Mia Broccoli