Soutěže 1944
Výuka 2273
Semináře 765
Zmijozel

Autor: Faye Sages
Práce odevzdána: 29. 6. 2024 19:45
Soutěž: Nakresli měsíc: květen a červen
Zadavatel soutěže: Veronica Narcissa Williamsová

Zadání soutěže

Každý si květen (a červen!) asociuje s něčím jiným. Jak ho však očima výtvarníka vidíte vy? Můžete odevzdat dva výstupy (za každý měsíc*) nebo si vybrat jen jeden:

  1. Otevřete textovou AI a řekněte jí, ať počítá do pěti a poté napíše jméno existující libovolné rostliny/stromu kvetoucí v květnu / libovolné rostliny/stromu plodící v červnu. Vy sami do pěti také počítejte a vybavte si jinou rostlinu splňující předchozí podmínky (budete mít tedy název rostliny od AI a od vás). Následně si otevřete obrázkovou AI a zadejte jí, ať vytvoří mix těchto dvou rostlin (buď dvou kvetoucích, nebo dvou plodicích - nepleťte kvetoucí a plodící dohromady). Výstup odevzdejte.
  2. Sami měsíc nakreslete. Může to být koláž, obrázek, jeden vystihující motiv...

*tzn. za květen uděláte třeba verzi A i B, za červen však jen B...

Vypracování

Krásný den madam Verčo,

květen samozřejmě vnímám jako měsíc květin. Je to můj nejoblíbenější měsíc - krásně voňavý, plný barev a života. :)

A abych pořád nemalovala kytky, tak jsem šestý měsíc v roce ztvárnila podle jeho jména. No dobře, asi se nejmenuje červen po červech, ale třeba po romantických červáncích, ale tak... nemůžu být pořád jenom romantik, žejo!

 

Dále jsem nechala GPT počítat do pěti (kupodivu to zvládla!) a pro květen vybrala sakuru, pro červen jahodu. Já jsem zvolila pampelišku a třešeň. Chtěla jsem, aby mi Copilot vytvořil novou rostlinu, ale prostě se nezadařilo, tak jsem to vzdala a zadala prostě jednoduchý prompt. :D

   

Díky za soutěž a mějte se fajn! :)

Fejka