Soutěže 2020
Výuka 2301
Semináře 782
Havraspár

Autor: Irenne Lois Calder
Práce odevzdána: 9. 6. 2024 23:38
Předmět: Hůlkověda, 1. A
Termín: 9. termín

Zadání domácího úkolu

Gratuluji všem, kteří se dostali až sem! Je úžasné pozorovat, kolik nadějných hůlkovědců v těchto lavicích vykvétá. Ale k věci, na výběr máte tři možnosti:

A) Chce se po vás návrh hůlky pro osobu, kterou vážně nemáte rádi (jméno nemusíte říkat), ať už v mudlovském či kouzelnickém životě.  

B) Chce se po vás návrh hůlky pro naprosto náhodnou osobu, kterou si vygenerujete

C) Chce se po vás návrh hůlky pro vaše já minimálně dva, maximálně 5 let zpátky. 

 

Váš návrh musí obsahovat:

kompletní design hůlky provedený na papír, kus pergamenu nebo v grafickém démonkovi

kompletní popis hůlky, tj. z jakého dřeva je vyrobena (a proč), jaké jádro obsahuje (a proč)

 

Váš návrh nemusí být reálně vytvořeným modelem, tedy spíše mudlovskou atrapou, zkrátka jakýmsi nekouzelnickým pokusem o hůlku (ale tato atrapa je ceněna bonusovými body!).

 

Druhá povinná část: Ve zkratce mi shrňte vaši stáž. 

 

Vzhledem k náročnosti první části nepožaduji minimum dané školním řádem.

Vypracování

Dobrý den,

na dalším pergamenu přikládám svou ročníkovou práci. Zároveň bych vám tímto chtěla poděkovat za uplynulý školní rok, moc jsem si ho s vámi užila. A velké díky i madam Gidelii! 

 

Irenne Lois Calder

 

+pod prvním lístečkem se nachází úhledně srolovaný pergamen převázaný modrou stužkou+

 

Hůlkověda - ročníková práce léto 2024

Zpracovala Irenne Lois Calder, 2. ročník

 

Pro svou závěrečnou práci jsem si vybrala poslední zadání - konkrétně jsem se rozhodla navrhnout hůlku pro své o 3 roky mladší já.

 

Má hůlka by v té době byla určitě jednoduchá, z nějakého světlého dřeva - řekla bych, že by mohlo jít o břízu, borovici nebo třeba smrk. Možná spíš poslední dvě varianty, protože bych určitě chtěla hůlku pevnou a odolnou, aby vydržela a bříza mi přijde až příliš měkká a ohebná. Taková hůlka by mi vyhovovala, protože můj život byl dost černobílý a chtěla jsem mít své jistoty a stereotypy - pružná hůlka je většinou energičtější, má tendence překvapovat, chovat se občas jinak, než majitel očekává, což bych tři roky zpátky považovala za něco, co se mi rozhodně nelíbí. 

Nyní jsem došla k závěru, že je fajn mít v životě trochu dobrodružství a tajemna, proto bych už volila dřevo jinak - pořád bych nesáhla po úplně flexibilní hůlce, ale rozhodně by mi nevadilo, kdyby nešlo jen "o kus dřeva", ale vlévala mi trochu života do žil svou nepředvídatelností.

 

Jak jsem řekla, design by byl velmi strohý a decentní (viz návrh). Je to z důvodu, že jsem preferovala praktičnost nad estetičností. Nějaký malý znak pro symboliku je samozřejmostí, ale nikdy jsem nepotřebovala mít hůlku od rukojeti po špičku pokrytou různými runami, symboly, rýhami, obrazci a podobně. V tom jsem se podle mě nezměnila. Nicméně vidím změnu v celkovém provedení - dřív jsem měla hodně ráda "čísté" designy, kde bylo vše symetrické, upravené, nikde nic nevyčuhovalo... Dnes by mi už malá nedokonalost nevadila a naopak bych ji ocenila.

 

Jádrem by byla blána z dračího srdce. Draky již od dětství neskutečně obdivuji a často tíhnu k tomu, co znám. Jelikož jsem tři roky zpět neznala všechny typy jader, nemohla jsem si moc vybírat a sáhla bych po tom, co mi přijde nejznámější. 

 

Hůlka by také byla výrazně kratší než ta, jakou mám teď. Až s praxí jsem zjistila, že hůlka je mou prodlouženou rukou a že mi spíše vyhovují střední až delší hůlky než ty na kratším spektru. 

 

Druhá část:

Stáž mi rozhodně dala mnoho zkušeností - nejen hůlkovědných, ale i životních. Tak třeba už nikdy nepozřu alkohol. Ale kdybych měla mluvit opravdu vážně - obdivuji vás i paní Gidelii za ochotu vzdělávat mladé kouzelníky v tomto řemeslu, byť každá svým vlastním způsobem. 

 

Bonus: Přikládám v galerii fotku hůlek, které jsem v rámci procvičování do hůlkovědy vyrobila našim mladým kouzelníkům, kteří jsou zatím v mudlovské škole :)