Zadání soutěže
Jako malí jsme milovali spojování očíslovaných teček a vznikl nám z toho obrázek. Teď se to opět dostává do kurzu a já jsem si pro vás připravila něco podobného.
Co vás tedy čeká?
Budete mít pergamen s hromadou teček a čísel. Ty čísla půjdou vzestupně. Vezmete brk, přiložíte ho k jedničce a pojedete postupně k nejvyššímu číslu.
Co dělat s hotovým obrázkem?
Jakmile budete mít spojené tečky, budete se muset zamyslet. Jelikož obrázek bude dávat nápovědu k dalšímu kroku soutěže. V obrázku se totiž zajímavá a úžasná místa z celého světa!
Spojil/a jsem místo, co teď?
Buď můžete poslat hotovou spojovačku nebo můžete poslat hotovou spojovačku a doplňkový úkol.
Ten bude spočívat v tom, že mi napíšete maximálně 3 palce textu NEBO pošlete zajímavou fotku a jen krátce připiště, co se vám na daném místě líbilo a jestli byste to místo navštívili znovu.
Třeba mě přesvědčíte, že to místo bude stát za návštěvu! :)
Za spojený obrázek: 15 jednotek
Za 1 palec zajímavostí, 3 jednotky: maximálně 9 jednotek
Za 1 fotku z daného místa a s popiskem: 9 jednotek
NELZE KOMBINOVAT a fotka musí být opravdu vaše. ne z internetu
Zadání pro dnešní kolo najdete ZDE .
Vypracování
Dobrý den,
posílám pospojovaný obrázek a pár informací k tomu:
Káhira
Víte o tom, že v Káhiře jsou velmi oblíbené tzv arabské mýdlové opery. Jedná se v podstatě o takové telenovely, kde se humornou formou probírají choulostivá společenská témata od milostných avantýr až po politiku. Egypťané tyto telenovely nazývají musalal a těší se obrovské oblibě a sledovanosti.
O tom, že Češi jsou národem pivařů není pochyb, ale co Egypťané? V Káhiře se pivo pije už přes 3000 let! Pivo bylo vařeno z ječného sladu, datlí či máku. Pro otroky sloužilo pivo jako přísun energie a pro faraonům bylo často dáváno jako dárek na posmrtnou cestu. Nicméně v dnešní době se ohledně konzumace alkoholu dodržují určitá pravidla.
Znáte město Manshiyat Naser? Ne? Toto město leží pod horou Mokatam a je plné odpadků. Lidé, kteří v tomto městě žijí se živí tříděním odpadků a říká se jim zabalíni, celkem jich ve městě žije cca 100 000. Tito pracanti dokáží zrecyklovat údajně až 80% odpadu. S recyklací odpadků pomáhají i čuníci, kteří mají na starost organické zbytky. Ať tady ale nepomlouvám, Káhira má mimo jiné samozřejmě i mnoho krásných památek.
Zmínit se musím i o řízení aut, protože mě fascinuje, jak takhle může fungovat provoz. Řidiči se dorozumívají pomocí klaksonů, blikáním světel, mávání rukou, ale i mrkáním či kýváním hlavou. Údajně můžete pomocí klaksonu vyjádřit i pěkně peprnou nadávku na adresu jiného řidiče.
R. É. Day