Zadání semináře
Zabalte (vánoční) dárek aspoň dvěma způsoby balení. Můžete a nemusíte použít balení ukázaná v hodině.
Vypracování
Ahoj Barb,
díky za zajímavý seminář, který bych si ještě pár let dozadu zcela jistě nikdy nezapsala, neboť balení dárků jsem v té době nenávidla. Musím ale říct, že jsem si k tomu teď nějak našla cestu a docela to už zvládám!
Já tam sice na některých fotkách nemám svou kouzelnickou jmenovku, ale věřím, že mé jmenovky na samotných dárcích jsou dostatečně originální, aby nebylo pochyb o tom, kdo dárek zabalil...
Jmenovky
...to jsou totiž ony.
Kachničkové jmenovky jsem začala dělat před pár lety právě v době, kdy jsem ještě neuměla dárek zabalit jakž takž hezky. Podobně jako přírodniny ze semináře, i mé kachničky měly sloužit k odlákání pozornosti obdarovaného. A povedlo se! Všichni dělali jééé a jůůů na kachničky v čepicích a nikdo si moc nevšímal, že mám támhle úplně zubatě ustřižený balicí papír nebo že jsem použila více izolepy, než bylo zdrávo.
Kachničky jsou to pak proto, že je s mudlou oba sbíráme a je to takové „naše“ zvířátko. Prvně jsem tyto jmenovky vyráběla jen pro něj, ale když už má člověk žlutý papír a stříhá se s tím, udělat pomocí šablony o pár kachen navíc není zas takový problém.
Uplynulé roky byly kachničky právě ze žlutého tvrdého papíru, letos jsem to zkusila z čehosi, co ani neumím pojmenovat. Byl to takový list pěnové hmoty, mnohokrát tlustší než papír, ale přesto poměrně ohebný a tvárný. Patrně se to využívá pro nějaké rukodělné tvoření...
Kachničky tak letos o něco více vydrží a nebudou náchylné k pokrčení, zase se na ně ale velmi špatně malovalo a kreslilo. Loni měly daleko barevnější a zdobenější čepičky, takže se příšít rok asi zase vrátím k papíru.
Materiálu ale nebylo tolik, protože jsem vyrobila ještě několik jmenovek z origami papíru. Složila jsem si jednoduchá srdíčka či hvězdičky a použila je pro napsání jména na dárky, které jsou určeny například babičkám či rodičům mudly – tedy lidem, kteří by asi kachničky ani neocenili.
Balení I
Klasicky většinu dárků balím do balicího papíru, přidám stuhu a zmíněnou jmenovku. Nejlíp se tak pochopitelně balí věci, které mají obdelníkovitý tvar (knihy) nebo jsou již v krabici, ale už tak zvládám zabalit i další věci.
Balení II
Každý rok dávám dárky i naší domácí havěti. Pokaždé si s nimi dávám hodně záležet nejen co do obsahu, ale i do balení. Ano, naše kočky a pes skutečně každý rok dostávají balíček zabalený do balicího papíru, se stuhou a kachní jmenovkou.
Jenže letos mě představa, že budu kočkám do balicího papíru balit poměrně neforemné škrabadlo, trochu vyděsila. Škrabadlo je poměrně velké, má nepravidelný tvar a potřebovala bych na to spoustu papíru, který kočky ani neocení – z bezpečnostních důvodů dárky napřed rozbalíme a teprve poté dáme zvířatům..
Pro zvířenu jsem tedy zvolila druhý způsob balení a zabalila dárky bez papíru, jen se stuhou a origami jmenovkou.
Obálka
A posledním stylem balení ja obálka s origami jmenovkou. Bez mašlí a dalších zbytečností, které by dle mého názoru byly jen zbytečně přeplácené. Obálka je ideální na drobné, placaté věci – v tomto případě například magnetky s vlastními fotografiemi.