Soutěže 1108
Výuka 949
Semináře 355
Nebelvír

Autor: Hekatea Centaurix
Práce odevzdána: 2. 11. 2013 11:06
Soutěž: Profesoři na prázdninách XIII.
Zadavatel soutěže: Janel Weil

Zadání soutěže

Prázdniny jsou už sice za námi, ale přesto, proč nostalgicky nezavzpomínat na hezké chvíle?

Samozřejmě, nikdo z profesorů se moc nechlubí tím, kam vlastně vyráží, protože si chce užít po náročném roku klidu a samoty. Ale já jsem zvědavá, takže pátráním po tom, kam který profesor vyrazil opečovávat své staré kosti, nechám na vás.

 

Co je tedy vaším úkolem? V každém kole vám zadám jméno jednoho z mých kolegů. Vy pak vypátráte (= vymyslíte), kam vyrazili na dovolenou, a nakreslíte mi, jak prázdniny tráví (tj. na obrázku MUSÍ být nakreslen daný profesor). K obrázku přidáte krátký popisek, kde se vlastně daný profesor nachází (opravdu stačí stručně). Oceňuji vtip a nápad, nikdo nemusí být excelentním malířem!

 

Dnes mě zajímá:

 

Mintaka Orionis

 

Vypracování

Dobrý den, madam,

posílám obrázek madam Mintaky, jak si v Tunise vybírá místní specialitu, zatímco s požitkem upíjí mátový čaj, tradičně velmi silný a sladký. Velbloud, kterého jí po dobu jejího pobytu půjčila zdejší věhlasná kartářka Fátima, zatím poklidně klimbá, protože správně tuší, že od dobrého jídla se madam jen tak vyrušit nedá. O palmu za madam se opírá tradiční létající koberec, který jí získal obdiv místních, když na něm zvládla proletět velice náročnou závodní dráhu.

Snad se Vám obrázek i prázdniny madam Mintaky zalíbí.

S pozdravem
H. Centaurix