Soutěže 1916
Výuka 2215
Semináře 753
Hogwarts.cz

Autor: Hekatea Centaurix
Práce odevzdána: 8. 12. 2013 17:44
Seminář: Kouzelnické karty - kouzelníci
Přednášející: Elle Sutherland

Zadání semináře

Domácí úkol má 2 části, které se budou týkat dnes zmíněných kouzelníku.

 

1) Vyberte si jednoho z dnes zmíněných kouzelníků a vymyslete novou podobu karty a popište mi ji. Také napište, proč zrovna ono a tamto podle Vás má na kartě být.

2) Vymyslete kouzelníka, který by měl být na kartě čokoládových žabek. Jistě nemusím říkat, že chci, abyste napsali jeho jméno, něco o jeho životě, ale hlavně to, proč na kartě má být, čím se proslavil.


To vše by Vám na pergamenu mělo zabrat  minimálně 3 palce (první část přibližně 1 palec a druhá část zbylé 2 palce).

Maximálně však pergamen popište 6 palci.

Nu, na co čekáte? Do práce -usměje se-

Vypracování

Dobrý den, madam,

posílám Vám obrázek Crispina Cronka, zapáleného chovatele sfing (rámeček je týž jako v semináři o čarodějkách), a několik informací o Tempu Chronimovi, vynálezci obraceče času.

S pozdravem
H. Centaurix

 

Na obrázku je Crispin Cronk ještě v obležení svých milovaných sfing, za jejichž chov na zahradě nakonec skončil v Azkabanu. Cronk má na hlavě podivný klobouk ve tvaru pyramidy a na sobě volnou bílou košili s modrými kalhotami – na to, co se sluší v odívání, kašlal Cronk stejně jako na opakované zákazy a upozornění Ministerstva kouzel, které se mu snažilo sfingy ze zahrady odebrat. O tom, že sfingy jsou nejen velice neobvyklé, ale i nebezpečné, svědčí jizvy, které se Cronkovi táhnou po levé tváři... může být rád, že nepřišel o oko.

 

Tempus Chronim se narodil r. 1840 v Anglii a zemřel přibližně ve třináctém století př. n. l. v Tróji (pravděpodobně ho zasáhl šíp původně určený Paridovi).

V dětství miloval staré řecké báje a pověsti, v osmnácti letech se účastnil vykopávek vedených Heinrichem Schliemannem (a nenápadně zařídil, aby byly úspěšné). Zatímco se Schliemann opájel nádherou zlatých pokladů, Chronim si všiml několika součástek, které působily až překvapivě moderně na to, kde se nacházely. Další roky a roky strávil tím, že dával přístroj dohromady a snažil se obnovit jeho funkčnost. Tehdy také málem přišel o rozum, když jeden a tentýž den prožíval neustále dokolečka, než přišel na to, co ono opakování způsobuje.
Když svůj objev slavnostně představil na Ministerstvu kouzel, to Obraceč času okamžitě prohlásilo za nanejvýš nebezpečné a zabavilo ho včetně všech nákresů a poznámek, které si běhěm své práce dělal.
Tempus Chronim si však během několika následujících let dokázal po paměti vytvořit vlastní kopii a dál zkoumal, co přístroj dokáže a co ne. Ve svých pokusech byl velice opatrný, protože si uvědomoval, že ho Ministerstvo hlídá (podezřívalo ho přesně z toho, co prováděl), nicméně po několika letech strávených v minulosti už nemohl zapřít, že na svůj věk vypadá mnohem starší... Životu psance unikl tím, že utekl tam, kam se ho žádný, ani ten nejzaujatější bystrozor neodvážil sledovat: do doby několik set let ztracené v minulosti. Splnil si svůj a Schliemannův sen z dětství, navštívil trojskou válku. Padl několik minut po přenosu, objevil se ve špatný čas na špatném místě.