Zadání soutěže
Milé hradní obyvatelstvo,
konec hrabání listí! Konec kompostu, plných pytlů, konec bolavých rukou a puchýřů! Všechno zachrání netopýři!
Zdroj: Pinterest
Tak honem! Do parku, na zahradu, sbírat listí a tvořit!
Vaším úkolem bude vytvořit netopýří koláž. Je na vás, jaký materiál použijete. Jedinou podmínkou jsou netopýři z listí. Do koláže pak můžete zapojit kaštany, kamínky, větvičky, oříšky, šišky, cokoliv, co vám cvrnkne do nosu. Očka pak můžete i domalovat.
Bonus: Napište mi deset zajímavostí o netopýrech - vlastními slovy, nekopírujte.
Extra bonus: Víte, že je na hradě netopýr a lze jej podrbat? Kdo ho najde, a komu se to povede a pošle print, na kterém bude vidět vaše jméno i datum, dostane další bonus!
Odměna: Za povedenou a propracovanou netopýří koláž nabízím 20 srpců nebo bodů. Prosím o datum i podpis. Za jednu zajímavost lze získat 1 srpec či bod, dohromady pak 10. Za podrbání netopýra na hradě lze získat 8 bodů či srpců.
Moc se těším na vaše netopýří díla!
Vypracování
Zdravím Vás!
Posílám netopýří koláž. Netopýří máma a dva potomci si hoví na větvích pod kaštanovým nebem a z výšky pozorují květinky pod nimi.
Zajímavosti o netopýrech:
1) Blanitá křídla jsou součástí jejich předních končetin, dalo by se říci, že rukou.
2) Orientují se pomocí vydávání zvuku. Jak rychle se zvuk odrazí od okolí a doletí k nim zpět, podle toho poznají vzdálenost od překážek.
3) Za noc uloví opravdu velké množství hmyzu, v množství až třetinu své váhy. Počet sežraných komárů za noc se pohybuje v tisících.
4) Když matka má mládě, létá v noci na lov i s ním. Mládě se drží doslova zuby na jejím břiše.
5) Vyvine rychlost až 55 kilometrů v hodině.
6) Přestože létá, není to pták. Patří mezi savce. A ačkoliv je kočky mají za myší letectvo, není to myš.
7) Délka dožití je různá, zaznamenaný rekord je 38 let.
8) Když močí či kálí v klidu, tak to nedělá hlavou dolů. Hlavu zvedne, vykoná potřebu (zvedne při tom ocas) a pak se zas otočí zpět.
9) V zimě hibernují. Najdou si klidné tmavé místečko, třeba jeskyni, sníží svoji teplotu těla, spotřebovávají zásoby tuku a přečkají tak zimu.
10) Netopýrek thajský, který žije v Asii, je nejmenším savcem na světě.
V termínu soutěže se mi netopýra podrbat nepodařilo, ale někdy před tím už ano. (myslím, že v srpnu, na hradě jsem od letošního července). Nevím, jestli to takto uznáte, ale posílám částečně splněného magíka.
Díky za skvělou soutěž, mějte se krásně,
Miraell