Soutěže 1253
Výuka 1209
Semináře 410
Hogwarts.cz

Autor: Elerin Portmenová
Práce odevzdána: 2. 7. 2010 15:28
Soutěž: Mia McWoodsová
Zadavatel soutěže: Mintaka Orionis

Zadání soutěže

A máme tu další historické pátrání. Kdo to byla Mia McWoodsová? Pátrejte, vzpomínejte, ptejte se pamětníků...

Nechci žádné výmysly, tato osoba na naší škole opravdu existovala.

Max. 15 palců textu.

Vypracování

Mia McWoodsová.

Psát o této osobě bude pro mě asi příliš snadné vzhledem k tomu, že během jejího působení na škole jsem neměla sobě milejší osobu, nikoho, koho bych znala tak dobře jako ji.
Mia byla jako už jeden z mála lidí na této škole od počátku věků. Moudrý klobouk ji zařadil do Mrzimoru, což bylo jedno z jeho nejlepších rozhodnutí. Své počítání v koleji zahájila jako obvyklý student, ovšem díky své aktivnosti, odhodlání a schopnosti vést kolektiv se brzy stala prefektem koleje. Tak jsem ji zažila, když jsem do Mrzimoru byla v únoru 2005 zařazena i já. Musím se pochlubit, ale po měsíci a půl od mého příchodu už jsem byla také prefektka ;)
V březnu 2005 se uskutečnial akce Miss a Missák hog, kde Mia obsadila krásné druhé místo. A jeden malý bonus, spolu s Bobem Lagim, jedním z dalších pamětihodných studentů Mrzimoru, se stala Miss sympatie - žlutá kolej v té době zažívala neuvěřitelné úspěchy. Brzy po mém příchodu byl vyhlášen první ročník už klasické mezikolejní soutěže Bradavická čtyřka, které jsme se obě zúčastnily. Mia psala část, která se týkala jakéhosi draka - dokonce mám její text ještě někde uložený ;) Naše kolej tehdy skončila třetí. A další perlička, spíše teda pro mě - oznámení o této soutěži se na úvodce objevilo v den mých narozenin ;)

Přestože si spousta lidí na hog najde přátele, ještě lepší vzhahy se vytváří, pokud je potkáte na nějaké srazu osobně. A tak to bylo i s Miou, dlouho jsem ji musela přemlouvat, ale nakonec svolila a stavila se na prvním samostatném výjezdním semináři naší školy - na legendární Buďánce. Pokud mě paměť neklame, bylo to v dubnu 2005. Legendární je opravdu to pravé slovo, mohli jsme si vyslechnout ředitelův výklad o lektvarech a prakticky si zkusit vytvořit opeříčkovávač, byli jsme poučeni Nekrem o magii a živlech, vybírali jsme si svoje hůlky (respektive ony si vybíraly nás), hráli s nyní velmi pověstným tajemníkem školy Apofisem famfrpál a zažili spoustu dalších neuvěřitelných příhod. Nutno podotknout, že vůbec první možností ji spatřit byla na Pragoconu v únoru 2005, kde byla i sekce Pottera.

Čas pomalu plynul dál a dostaly se k nám letní prázdniny - prázdniny = spousta dalších skvělých srazů a setkání. A také pomalé přemýšlení nad tím, kdo se stane novým primusem a prefektem. Dosavadní dlouhodobá primuska Renny Potterová se rozhodla odejít a její místo nemohl obsadit nikdo vhodnější než dlouhodobá prefekta Mia McWoodsová. Tím začalo snad nejrásnější léto, které jsem na škole strávila. Tábor tvořivosti, první sraz v Brně a to vše za přítomnosti Mii. A ano, přiblížil se historicky první týdenní výjezdní prázdninový seminář v  Hlubočepech, kterého se Mia bohužel zúčastnit nemohla, neboť svůj čas trávila v daleké Černé Hoře. Svoji neúčast si u mě vyžehlila návštěvou Taurconu, kam se vydala odvážná malá skupina z naší školy, aby zkoumala chování mudlů. Byla to jinak skupina samých premiantů ;) Tatokalan, Raven, Nekro, Mia, Abaddon, Ewelina Budget, já 8-)

Mia vedla také velmi tvořivý život, byla členkou literárního spolku, kde dokonce vyhrála v soužeti Díla nováčků a sama byla zakladatelkou Spolku tvořivosti, který se zaměřoval shromažďování studentů hog s tvořivou fanzazií. Mia napsala několik knih do naší knihovny, ale pod jejím jménem je nehledejte, dbala pečlivě o to, aby nikdo neodhalil její písařský talent. Byla jedním z nejstarších členů upíří rodiny, která v tajnosti se na hradě vyskytovala už od počátků věků. Ale nutno podotknout, že ve sportovním odvětní příliš nevynikala - a proto velmi úvážlivě se famfrpálu vyhýbala ;)
Stejně jako většina z nás, i Mia zatoužila po něčem novém a rozhodla se opustit své teplé místečko v kolejní komnatě a přejít do studených chodeb sborovny. Její vysněný předmět, který přivedla na školu, se jmenoval Upíři, tak jak je neznáte. Jistě vzhledem k prozrazeným informacím usoudíte, že to byla volba nadmíru vydařená.

Ale jak to tak chodí, v životě každého kouzelníka přijde jednou doba, kdy si řekne dost. A to si v červnu 2006 řekla i profesorka Mia -rozhodla se opustit naši školu. Nebudu vás dlouho napínat, opravdu to udělala, ale naštěstí pro mnoho jejích obdivovatelů a přátel ještě nějakou dobu na srazy naší školy jezdila. (Další bonus pro vás, Mia se ještě na krátký čas na školu vrátila, ale tentokrát pod jiným jménem)

Když to shrnu, Mia byla jednou z nejdůležitějších osob Mrzimoru od počátku fungování Hogwarts. Pod jejím vedením naše kolej prožívala, a troufnu si to naférovků říct, nejlepší období, které se už nikdy neopakovalo
(a že si to mohu dovolit říct, když jsem prožila i mnoho dalších let v jejím středu). Jednoduše řečeno je to osoba, která si opravdu zaslouží mít svůj medailonek a právě proto ho má ;)