Soutěže 1936
Výuka 2273
Semináře 765
Hogwarts.cz

Autor: Nicholas McElen
Práce odevzdána: 11. 7. 2014 21:42
Soutěž: Tabla Léta 2014
Zadavatel soutěže: Larrie Larstonová

Zadání soutěže

Bývá dobrým zvykem, že po skončení školního roku jsou na památku a pro potěšení vyráběna kolejní tabla, která sdružují podobizny všech členů, jež v daném roce kolej obývali. A protože léto přímo vybízí k nějaké takové kreativní a hravé činnosti, i letos dostanete příležitost se nad tabli vyřádit. 

Vytvořte tablo svojí koleje (profesoři zaměstnanci tablo fialových, obyvatelé Prasinek si mohou vybrat), na němž budou všichni členové koleje včetně ducha a kolejního ředitele (to je jediná podmínka - nekompletní tabla nebudu uznávat). Rozdělení nechávám na vás, můžete se držet klasického vzoru vyobrazení dle ročníků, případně řadit podobizny dle jiného klíče. 

Tabla mohou být tvořena ručně (kresba, malba, jiná výtvarná činnost), vyráběna graficky nebo sdružovat kombinaci více technik. Jinak však budou hodnoceny jen naprintované postavičky dotyčných, jinak propracovaná díla s nápadem.

K tablu připojte krátký popis, proč jste zvolili tuto formu zpracování, pokud bude třeba něco objasnit, vysvětlujte, zkrátka o tablu jakožto tvůrci řekněte pár slov. Nečekám více než 2 palce. 

Obrázek (příp. obrázky, budete-li tablo zpracovávat na více pergamenů) připojte nejlépe přes hogwartskou galerii, umístění mimo hrad využijte jen v opravdu naléhavých případech.

Hodně štěstí! :)

Vypracování

ahoj, larríško!

 

tak konečně hlásím hotovo a stihnuto v termínu :) tablo na pozemcích hradu opravdu máme, i když na kolejním webu, ale věřím, že to rozhodně nebude vadit ;)

 

tablo léto 2013 jsme si udělali s názvem MLOK - magická legitimace o kouzelníkovi ([link]), které bylo moje premiérové a především dělané ještě za ředitelování matthewa.
to jsem tak kdysi na netu viděl něco jako občanku kouzelníka a řekl si: to chci! a když se pak v koleji blížil závěr roku, nadhodil jsem tuto myšlenku, a jak to tak i bývá, poprosil dva lidi o pomoc (fotky a věty, pokud tam jsou) a vytvořil jej. určitě to znáš sama ze sebe: raději si věci udělám sám než je chtít po někom jiném ;)
toto tablo se od jiných liší v tom, že po lidech v koleji jsem chtěl jejich podpis, který jsem tam následně začlenil. u mnohých se to podařio a vypadá to dobře.

 

tablo za loni se zatím dočkalo pouze hotového grafického návrhu. rozhodli jsme se tentokrát udělat něco jako letecký průkaz, protože to byl rok, v němž byl představen nový famfrpál a tohle mi přišlo dost tematické. na gimpovském plátně to vypadá přijatelně, podklady již máme připraveny a čeká to jen na chvíli času (byl jsem upozorněn, že nějaká larrie vypsala soutěž s tably ;)).
vtip v tablu spočívá v tom, že všichni budou v podobě koštěte.

 

no, a pak tu máme právě teď čerstvě vyrobelé tablo s prakticky stejným principem jako to před rokem: seznam lidí a každý něco.
odkaz: [link]

myšlenka znovu vznikla v průběhu roku (při procházení deviantartu), kde bylo "cuddle buddy application form" a znovu: to chci!
tentokrát jsem poprosil více lidí, protože nevědomě sháněli informace na dvě tabla (famfrpálové a letošní). bylo potřeba sehnat data registrace (na odhadovaný věk. normálně člověk má přes měsíc v hlavě myšlenku, že vypočítá věk studentů v koleji, a ono se to po pár týdnech objeví u všech na hradě a ještě k tomu lépe! :D), pak čtyři slečny posílaly lidem v koleji sovy se čtyřmi dotazy, jedna slečna fotila, jiný pán zase ty fotky upravoval do krásnější podoby (dodělával vlasy na to famfrpálové, protože hrad to škaredě odstraňuje) a další slečna se ještě hrála s úpravou mašličky na pergamenu (ona byla zelená, ta mašle).

než o klasické tablo se jedná o tu přihlášku k objetí, alespoň v původním základu. říká se, že buď obejmout několik lidí, nebo dát jednomu přes hubu. tak se rozhodni ;)) účelně jsem to nerozřazoval podle ročníků, ale opět podle abecedy - jednak to je přehlednější, ale hlavně to nemá působit jako tablo, spíše jako hledání vhodných obětí na objetí ;)

 

já už na srdci nic nemám, snad se tablo bude líbit :)

 

děkuje nicholas a všichni, kteří se vytváření účastnili (tedy i ti s odpovídáním na sovy) :)