Soutěže 1110
Výuka 949
Semináře 355
Havraspár

Autor: Nicole Landin
Práce odevzdána: 5. 10. 2014 17:02
Předmět: Dějiny čar a kouzel, 1. B
Termín: 2. termín

Zadání domácího úkolu

Dnes budete mít opět na výběr, volte jedno z nabízených zadání. 

1. Nakreslete mi všechny typy ohnišť sloužících k upalování, která jsme dnes probrali na hodině, a na 1 palec krátce vysvětlete, které se nejvíc líbí/přijde nejschůdnější vám osobně. 

2. Vzpomínáte si na Vendelínin nevinný převlek chudinky, který uplatnila na pagodě? Jak jsme si říkali, šlo o jeden z jejích vrcholných hereckých výkonů. Sepište mi příběh, který se k této události váže, v němž je Vendelína hlavní hrdinkou. Od plánování převleku, přes intriky a hrátky s mudly, až po dopadení. Alespoň 3,5 palce. 

3. Při upalování čaroděj musí využívat nejen ohněchladicí formule, ale též prostředky proti udušení kouřem, které mudlové neodhalí. Při upalování totiž oběť často nezemřela hned na popáleniny, ale naopak na dusivý kouř, který ji obklopoval. Vymyslete či vyhledejte možné techniky a strategie nenápadné, ale účinné obrany proti udušení kouřem. Alespoň 3 palce.

Vypracování

Dobrý podvečer madam Larrie,

 

1. část úkolu:

Důvod, proč bylo Vendelíniných ohnivých představení celkem 47 není zrovna moc známý, ale kdejaký alespoň trochu dobrý kouzelník jistě ví, že sebelepší zábavě musí být dříve nebo později učiněna přítrž neboli jak staré kouzelnické přísloví praví: „Každá magie má svou cenu.“
Zrovna tak i ohněchladící zaklínadlo není bezedné a s každým dalším použitím jeho účinky slábnou a naopak se začínají projevovat některé nepříjemné vedlejší efekty.
Po první dvacítce použití se navenek ještě nemusí projevit vůbec nic, i když uvnitř těla už začíná docházet k jistým metabolickým změnám, například k urputnému pálení žáhy a menším horečkám. Výjimečně se můžou objevit explozivní průjmy nebo ohnivý dech. Po třiceti použitích však již dochází k nepřirozeným změnám barvy a složení kůže kouzelníka. Tyto změny jsou ve většině případů nevratné a pokračuje-li kouzelník v zaklínání dále, může nakonec skončit v podobě pečeného kuřete.
Vendelína samozřejmě toužila dosáhnout celých 50 upálení a nepochybně by v tom pokračovala i po dosažení této hranice. Merlinužel, když se jednoho rána po propálené noci probudila a zjistila, že jí celá záda, půlka pravého lýtka a celý palec na pravé noze takřka zkuřetily, řekla si, že je na tyhle srandy už přeci jen moc stará a bude nejlepší, když své zkušenosti s upalováním bude nadále uplatňovat už jen v oblasti čistě teoretické. Vendelína byla možná výstřednice, ale určitě nebyla šílená, naopak to byla velice inteligentní čarodějka, která pomohla vylepšit množství ohnivzdorných zaklínadel a zlepšit tak bezpečí kouzelnických domácností. 

2. část úkolu:

Nu, a teď už tedy k vypracování druhé části, kde se mi nejvíce zamlouvala varianta č.1. Ohniště, která jsme probírali na hodině mohou být:

Pyramidového typu

Ohniště - pyramida

 

Hranicového typu

Ohniště - hranice

 

Pagodového typu

Ohniště - pagoda

 

Ohradního typu

Ohniště - ohrada

 

Chajdibudkového typu

Ohniště - chajdibudka

 

Ačkoliv se Vendelíně chajdibudkový typ kvůli nemožnosti předvádět se ve vší kráse uprostřed plamenů a ohromovat zvědavý dav kolem ohniště tím, jak vysoký tón je čarodějka schopna vyloudit z hrdla navzdory dusivému dýmu, zrovna moc nelíbil, já bych upálení v chajdibudce naopak preferovala ze všeho nejvíc. Důvod je prostý - na rozdíl od Vendelíny nejsem až takový exhibicionista a dávám přednost radši kvílení u horkého sporáku doma v kuchyni, kde mě nikdo neslyší ani nevidí. Taková chajdibudka má tu výhodu, že se můžete nechat v klidu olizovat plameny a přitom pozorovat dav skrze srdcový otvor, který vám nabízí dokonalý výhled a přitom i dostatek soukromí, abyste mohla provést kouzlo zmizení á la mudliluzionista Houdini a ještě si dát třeba nějakou tu sváču. Takže nejenže zkazíte davu s vidlemi úžasnou podívanou, ale ještě si nikdo z nich nemůže být jistý, zda jste opravdu uhořela nebo jste se z chajdy nakonec přeci jen dostala a přijdete je v noci strašit.

S pozdravem a přáním krásného dne,
N. Landin