Soutěže 1110
Výuka 949
Semináře 355
Havraspár

Autor: Mariella de Nebe
Práce odevzdána: 27. 9. 2014 13:33
Předmět: Dějiny čar a kouzel, 1. A
Termín: 2. termín

Zadání domácího úkolu

Dnes budete mít opět na výběr, volte jedno z nabízených zadání. 

1. Nakreslete mi všechny typy ohnišť sloužících k upalování, která jsme dnes probrali na hodině, a na 1 palec krátce vysvětlete, které se nejvíc líbí/přijde nejschůdnější vám osobně. 

2. Vzpomínáte si na Vendelínin nevinný převlek chudinky, který uplatnila na pagodě? Jak jsme si říkali, šlo o jeden z jejích vrcholných hereckých výkonů. Sepište mi příběh, který se k této události váže, v němž je Vendelína hlavní hrdinkou. Od plánování převleku, přes intriky a hrátky s mudly, až po dopadení. Alespoň 3,5 palce. 

3. Při upalování čaroděj musí využívat nejen ohněchladicí formule, ale též prostředky proti udušení kouřem, které mudlové neodhalí. Na hranici totiž oběť často nezemřela hned na popáleniny, ale naopak na dusivý kouř, který ji obklopoval. Vymyslete či vyhledejte možné techniky a strategie nenápadné, ale účinné obrany proti udušení kouřem. Alespoň 3 palce.

Vypracování

Přeji hezký den, madam. :)

 

Úkol z výkladu: Dlouhou dobu byl další osud Vendelíny záhadou. Nakonec se ukázalo, že její smrt byla více než symbolická. Ne že by zemřela na hranici. Naopak, dostala se do vesnice, kde mudlové čarodějnice trestali jinak - uzavřeli je do železné klece a tu ponořili do vody. Pokud dívka zemřela, obvinění se stáhlo a byla prohlášena za nevinnou. Pokud přežila... No, jednalo se o velmi schopnou čarodějku. Nejen, že toto jednání Vendelínu pobouřilo (přeci jen, pod vodu není vidět), ale merlinužel ani nepřežila - měla v zásobě především kouzla na hranici, pod vodu již ne...

 

Katalog ohnišť pro začínající upalovatele čarodějnic

Naše firma nabízí ty nejlepší ohniště pro všechny, kteří se chtějí zbavit čarodějnic (a případně i vodníků a podobně). Garantujeme stoprocentní účinnost v jakékoliv roční době s výjimkou deštivého počasí. V případě zájmu můžeme nabídnout i profesionální pomoc se samotným vykonáním trestu.

 

Moderní pyramida

Pyramida

Ohniště vhodné především pro odstrašující exekuce obviněných. Oheň se k obviněné(mu) nedostane hned, a tak je oběť vystavena i psychickému tlaku a okolí má velmi dobrý výhled (který lze využít k házení zeleniny, kamenů...). Zároveň ale vyvstává riziko, že osoba se mnohem dříve udusí, případně padne do bezvědomí, než k ní plameny dosáhnou. Zároveň to dává možnost prodloužení představení - dobře mířený kýbl vody možná oheň trochu zasáhne, osobu ale zaručeně probere.

 

Padající hranice

Hranice

Ohniště, jehož základem je několik kmenů vyskládaných vedle sebe a vytvářející tím stupínek, na který se postaví osoba (a přiváže k zadnímu, vyššímu kmenu). Doporučujeme - jak je uvedeno na ilustračním nákresu - dolní část obestavit chroštím, které se dobře rozhoří a zároveň poničí dolní části kmenů, které se začnou bortit a s ním i stupínek. Osoba ve výsledku občas jen v čiré hrůze visí přivázaná ke kůlu. Majitel naší společnosti tuto možnost vřele doporučuje, sám na ní upálil svou manželku.

 

Klasická pagoda

pagoda

Velmi známé ohniště. Vyrábíme ho v provedení až do výšky několika metrů z různého dřeva. Vnitřní prostor obvykle naplňujeme slámou, případně chroštím a větvemi. Můžeme potvrdit, že se jedná o velmi efektivní a rychlý způsob upalování.

 

Králíčí klec

Klec

Pokud patříte mezi upalovače-začátečníky, tato klec je přímo pro vás! Osobu umístíte mezi několik kmenů, které tvoří klec. Následně ji zasypete slámou, listím, větvemi a jiným hořlavým materiálem a zapálíte. Materiál spolehlivě tlumí nepříjemný křik. Nejedná se sice o zábavnou podívanou, nicméně pro slabší povahy se jedná o nejlepší řešení.

 

Záhadná kadibudka

Kadibudka

Podobný typ jako Klec s jednou důležitou výjimkou - naše kadibudky jsou stavěny tak, aby byl křik zevnitř velmi dobře slyšet, třebaže na osobu nelze vidět. I to má samozřejmě své výhody, pokud se potřebujete zbavit někoho jiného, než je původní obviněný a tak dále.

Pod kadibudku umisťujeme chroští, které velmi dobře chroští, a podstavec, který zároveň zabraňuje rychlému šíření ohně. Osoba má tedy pod sebou velmi horkou podlahu, ale nemůže jí utéci.

 

Recenze

Z našich produktů je nejvyhledávanější pagoda, kterou si oblíbilo nejvíce zákazníků a mnoho si ji objednává i několikrát ročně. Králíčí klec má velmi dobré hodnocení u začátečníků, které upalování vnímají jako nutný výkon spravedlnosti (To je přejde, nebojte.). Čarodějnice, které upalování provozují jako vrcholový sport, taktéž doporučují pagodu, případně pyramidu. V případě užití kadibudky později vykonavatele trestu nepěkně proklely.